Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 grudnia 2014, 13:46

autor: Jiker

World of Warriors – miks strategii, gry akcji i RPG-a debiutuje w Google Play

W ofercie platformy Google Play pojawiła się gra World of Warriors, autorstwa studia Mind Candy. Ciekawa i ładnie wykonana produkcja została udostępniona w modelu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Użytkownicy smartfonów i tabletów z Androidem mogą już zagrać w najnowsze dzieło brytyjskiego studia Mind Candy (Moshi Monsters) – strategiczną grę bitewną World of Warriors. Produkcja, którą od ponad miesiąca można znaleźć w ofercie platformy App Store, została wydana w modelu darmowym z mikropłatnościami i wystarczyło kilkadziesiąt godzin, aby zainteresowało się nią kilkaset tysięcy użytkowników Google Play.

W World of Warriors trafiamy do krainy Wildlands, która padła łupem okrutnego króla Boneshakera. Najeźdźca dysponuje potężną i liczną armią, dlatego też jego obalenie wymaga podjęcia nadzwyczajnych środków. Najlepszym wyjściem z tej nieciekawej sytuacji wydaje się zebranie pod jednym sztandarem najlepszych wojowników w historii.

World of Warriors stanowi ciekawe połączenie strategii, gry akcji i RPG-a. Podstawą rozgrywki są turowe bitwy z żołnierzami Boneshakera i wyzwalanie kolejnych regionów spod jarzma okrutnego władcy. W starciach biorą udział zwerbowani wojownicy, których w sumie jest tu stu – nawiązują oni wyglądem, zachowaniem i stylem walki do prawdziwych jednostek reprezentujących najróżniejsze kultury (np. Rzymian, Wikingów, Samurajów, Spartiatów, Inuitów czy walecznych Szkotów). W trakcie walk gracz nie sprawuje bezpośredniej kontroli nad postacią – ataki wyprowadza za pośrednictwem sekwencji w stylu QTE, od których powodzenia zależy siła zadawanych ciosów.

W zamian za zwycięstwa gracz otrzymuje punkty doświadczenia, które przeznacza na rozwój bohaterów i ich trening. W efekcie poprawia ich statystyki i ulepsza umiejętności, które można dodatkowo wzmocnić wytwarzając magiczne Talizmany. Z uwagi na fakt, że w starciach może brać udział do trzech wojowników (przeskakujemy między nimi w locie, starając się wykorzystać ich najmocniejsze strony), niezwykle ważne jest systematyczne rozwijanie wszystkich jednostek, tak aby bohaterowie zapewniali sobie nawzajem wsparcie, a ich zdolności uzupełniały się. Rozgrywkę ukazano za pomocą robiącej bardzo dobrze wrażenie, choć nieco karykaturalnej szaty graficznej, utrzymanej w kreskówkowym stylu.