Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PCXONE
Okładka ECHO (PS4)

ECHO

Przygodowa gra akcji z elementami skradanki, stworzona przez niezależne, duńskie studio Ultra Ultra. Gracz wciela się w rolę białowłosej En, która ostatnie dekady spędziła na pokładzie statku kosmicznego w stanie hibernacji.

Akcji | TPP | science fiction | skradanki | indie | przygodowe gry akcji

Okładka ECHO (PS4)

data premiery gry:

anulowana

XONE

19wrz2017

PC PS4

ECHO to utrzymana w klimatach science fiction trzecioosobowa przygodówka akcji z elementami skradanki. Gra ukazała się na platformie PC, PS4 i XONE, a za jej powstanie odpowiada debiutujące, duńskie studio Ultra Ultra, w skład którego wchodzą głównie byli pracownicy IO-Interactive i współtwórcy wcześniejszych odsłon serii Hitman.

Fabuła

ECHO pozwala nam śledzić losy białowłosej kobiety imieniem En, która po dekadach podróży spędzonych w hibernacji dociera w końcu do celu – tajemniczego i znanego dotąd wyłącznie z legend miejsca zwanego Pałacem. Zostało ono stworzone wiele wieków temu przez tajemniczą, wymarłą cywilizację, a nasza protagonistka jest pierwszym człowiekiem, który postawił stopę w tym miejscu. Zadaniem bohaterki jest wykorzystanie zapomnianych technologii celem przywrócenia do życia rasy, która wybudowała Pałac. Aby to osiągnąć, En będzie jednak musiała stawić czoła licznym zagadkom i niebezpieczeństwom, skrywanym przez opuszczoną budowlę.

Mechanika

W warstwie rozgrywki ECHO łączy w sobie elementy trzecioosobowej gry akcji oraz skradanki. Cechą charakterystyczną produkcji jest fakt, że mechanika zabawy stopniowo zmienia się wraz z postępami fabuły. Początkowe etapy skupiają się przede wszystkim na eksploracji i rozwiązywaniu zagadek, pozwalając jednocześnie na gruntowne zapoznanie się ze światem gry i rządzącymi nim prawami. Z czasem zabawa staje się jednak bardziej wymagająca, a na drodze bohaterki pojawia się coraz więcej niebezpieczeństw, zmuszając En do walki lub skradania się. Strategia działania zależna jest w dużej mierze od naszych preferencji, choć podczas zabawy musimy mieć także świadomość, że każda podejmowana przez nas decyzja może wywrzeć określone konsekwencje w świecie gry i ukształtować dalszy tok wydarzeń.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie PC, PS4 i XONE gra ECHO powstała w oparciu o zaawansowany silnik graficzny Unreal Engine 4, co samo w sobie gwarantuje wysoką jakość wrażeń wizualnych. Deweloperzy ze studia Ultra Ultra wykazali się jednak dodatkowo umiejętnością budowania klimatu, dzięki któremu rozgrywka potrafi przyciągnąć gracza nie tylko walorami obrazu, ale także stopniowo odkrywaną, frapującą historią.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 126 głosów czytelników.

Gry podobne do ECHO

Klasyfikacja PEGI ECHO

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe ECHO

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-4960X 3.6 GHz/AMD A10-6800K 4.1 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780/Radeon HD 7870 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-4340 3.6 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 570/Radeon HD 7870 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10 64-bit

Zapowiedziano ECHO, grę science fiction od współtwórców Hitmana
Zapowiedziano ECHO, grę science fiction od współtwórców Hitmana

wiadomość27 maja 2016

Duńskie studio Ultra Ultra przedstawiło swoją debiutancką grę - ECHO. Za to połączenie gry akcji oraz skradanki odpowiada zespół złożony z byłych pracowników Io-Interactive, firmy odpowiedzialnej m.in. za serię Hitman.

PC
PS4
XONE