Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXONEPCPS4Switch
Okładka Pac-Man Championship Edition 2 (XONE)

Pac-Man Championship Edition 2

Pac-Man Championship Edition 2 Plus

Jedna z wielu odsłon kultowego cyklu gier zręcznościowych, zapoczątkowanego w latach 80-tych na automatach arcade. Podstawowe mechanizmy rozgrywki w Pac-Man Championship Edition 2 nie odbiegają od ogólnych założeń całego cyklu.

Zręcznościowe | na 2 osoby | 2.5D | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Okładka Pac-Man Championship Edition 2 (XONE)

data premiery gry:

13wrz2016

PC XONE PS4

22lut2018

Switch

Pac-Man Championship Edition 2 to dostępna na platformie PC, Switch itd. kolejna odsłona kultowego cyklu gier zręcznościowych, zapoczątkowanego jeszcze w 1980 roku na salonowych automatach arcade. Tytuł stanowi bezpośrednią kontynuację gry Pac-Man Championship Edition, czyli ostatniej produkcji twórcy marki, Toru Iwataniego, która zadebiutowała w 2007 roku w usłudze Xbox Live Arcade, a następnie doczekała się ulepszonych wersji DX oraz DX+, dostępnych także na szerokiej gamie platform sprzętowych. Za powstanie Pac-Man Championship Edition 2 odpowiadają wewnętrzne studia koncernu Bandai Namco Entertainment.

Mechanika

Podstawowe mechanizmy rozgrywki w Pac-Man Championship Edition 2 nie odbiegają od ogólnych założeń całego cyklu. Naszym zadaniem jest więc przemierzanie kolejnych labiryntów i pożeranie pojawiających się na naszej drodze kropek, a także ucieczka przed goniącymi nas duchami; te możemy zjeść dopiero po skonsumowaniu uodparniających nas na ich działanie bonusów. Podobnie jak w poprzedniej wersji gry, również i tym razem nie obyło się bez nowych, urozmaicających rozgrywkę elementów mechaniki. Jedną z największych nowości stanowi tu wprowadzenie tzw. „chain eating” (czyli seryjnego pożerania). Opcja ta ma za zadanie zachęcić graczy do takiego manewrowania po labiryntach, aby goniące Pac-Mana duchy zaczęły podążać za nim gęsiego, gdyż pochłonięcie kilku naraz nagradzane jest punktami znacznie hojniej niż eliminowanie zjaw pojedynczo.

Tryby gry

Podobnie jak wydany w 2007 roku pierwowzór, Pac-Man Championship Edition 2 oferuje sporą gamę trybów rozgrywki, na czele z ulubionym przez graczy Score Attack, w którym musimy zebrać określoną liczbę punktów w danym przedziale czasowym. Pojawiły się jednak również nowe warianty zabawy, takie jak Time Attack – gdzie ścigamy się głównie z czasem – oraz Adventure Mode, gdzie czeka nas m.in. gonienie uciekających owoców oraz walka z wymagającymi bossami.

Kwestie techniczne

W odróżnieniu od wydanej w 2007 roku pierwszej odsłony serii, dostępny na platformie PC, Switch itd. Pac-Man Championsip Edition 2 odznacza się trójwymiarową oprawą graficzną. Element ten ma jednak wpływ wyłącznie na walory wizualne produkcji, gdyż mechanizmy zabawy w grze pozostały w dalszym ciągu dwuwymiarowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Pac-Man Championship Edition 2

Klasyfikacja PEGI Pac-Man Championship Edition 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Pac-Man Championship Edition 2

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-2300 2.8 GHz/AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 550/Radeon HD 7870 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-4790 3.6 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780/4 GB Radeon R9 290X lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
Pac-Man Championship Edition 2 za darmo na PC, PS4 i Xbox One
Pac-Man Championship Edition 2 za darmo na PC, PS4 i Xbox One

wiadomość24 kwietnia 2020

Bandai Namco postanowiło umilić nam kwarantannę i udostępnić Pac-Man Championship Edition 2 na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Zapowiedziano Pac-Man Championship Edition 2
Zapowiedziano Pac-Man Championship Edition 2

wiadomość21 lipca 2016

Firma Bandai Namco Games ujawniła projekt Pac-Man Championship Edition 2, czyli nową odsłonę przebojowego cyklu zręcznościówek. Produkcja trafi do sprzedaży we wrześniu, w wersjach na PC, Xboksa One i PlayStation 4.

PC
XONE
PS4
Switch