Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2016, 12:04

Zapowiedziano Pac-Man Championship Edition 2

Firma Bandai Namco Games ujawniła projekt Pac-Man Championship Edition 2, czyli nową odsłonę przebojowego cyklu zręcznościówek. Produkcja trafi do sprzedaży we wrześniu, w wersjach na PC, Xboksa One i PlayStation 4.

Firma Bandai Namco Games zapowiedziała Pac-Man Championship Edition 2, czyli nową odsłonę popularnej serii zapoczątkowanej w 2007 roku. Gra zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4, a premiera zaplanowana została na wrzesień tego roku. Nad projektem pracuje wewnętrzne tokijskie studio wydawcy.

Pac-Man powróci za dwa miesiące - Zapowiedziano Pac-Man Championship Edition 2 - wiadomość - 2016-07-21
Pac-Man powróci za dwa miesiące
PAC-MAN CHAMPIONSHIP EDITION 2 W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Bandai Namco Studios
  • Wydawca: Bandai Namco Games
  • Gatunek: zręcznościówka
  • Platformy: PC, PS4, XONE
  • Data premiery: wrzesień 2016 r.

Gra zbudowana zostanie na fundamentach poprzednich odsłon. Tradycyjnie obejmiemy więc kontrolę nad Pac-Manem aby eksplorować labirynty, pożerać kropki i uciekać przed duchami. Grafika wykonana zostanie w 3D, ale rozgrywka pozostanie dwuwymiarowa. Gracz otrzyma możliwość wyboru wielu różnych trybów zabawy, wśród których znajdziemy zarówno te znane z wcześniejszych części, jak i kilka nowości. Do tych drugich należeć ma Time Attack, w którym będziemy ścigali się z czasem oraz Adventure Mode, gdzie naszym zadaniem ma być gonienie za uciekającym wielkim owocem i walka z bossami.

Ponadto zabawę wzbogaci mechanika chain eating, czyli seryjnego pożerania. Zachęci ona graczy do takiego manewrowania po labiryntach, aby goniące Pac-Mana duchy zaczęły podążać za nim gęsiego. W takim wypadku pożarcie ich po zebraniu specjalnej kropki będzie nagradzane punktami znacznie hojniej niż gdybyśmy wyeliminowali zjawy pojedynczo.

Niestety, na tym kończą się udostępnione przez autorów informacje, ale spodziewamy się, że powróci większość elementów z poprzednich odsłon. Zapewne otrzymamy więc liczne tryby z konkretnymi zadaniami do wypełniania, system Osiągnięć oraz sieciowe rankingi, pozwalające na rywalizowanie z innymi graczami na punkty.

Przypomnijmy, że pierwsze Pac-Man Championship Edition ukazało się w 2007 roku na konsoli Xbox 360, a potem zostało skonwertowane na praktycznie wszystkie możliwe platformy sprzętowe. Grę zaprojektował Toru Iwatani, czyli ojciec marki i był to jego ostatni projekt przed przejściem na emeryturę. Trzy lata później do sprzedaży trafiła kontynuacja zatytułowana Pac-Man Championship Edition DX. Natomiast w 2013 roku otrzymaliśmy Pac-Man Championship Edition DX+, a wszystkie ulepszenia i nowości z tej produkcji zostały udostępnione posiadaczom poprzedniej części jako darmowa aktualizacja.

  1. Oficjalna strona gry