Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Pac-Man Championship Edition (X360)
OkładkaPac-Man Championship Edition (X360)

Pac-Man Championship Edition X360

PAC-MAN Championship Edition to kolejna, zmodyfikowana wersja powszechnie znanego tytułu firmy Namco, w którym wcielamy się w pożeracza kulek.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pac-Man Championship Edition Premiera X360

6czerwca2007

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Pac-Man Championship Edition

Dig Dug

Pac-Man

Pac-Man Championship Edition DX

PAC-MAN Championship Edition to kolejna, zmodyfikowana wersja powszechnie znanego tytułu firmy Namco, w którym wcielamy się w pożeracza kulek. Mamy tu do czynienia z grą logiczno-zręcznościową, w której bardzo pomocny okazuje się zmysł spostrzegawczości i przewidywania posunięć oponentów. Na ekranie widzimy dziesiątki, a czasem i setki kulek porozmieszczanych w korytarzach. My, sterując Pac-Manem (czyli dużą żółtą kulą), mamy za zadanie zjeść pozostałe kropki, a przy tym unikać polujących na nas duchów. Główny bohater nie jest oczywiście bezbronny. Dzięki specjalnym power-upom (rozmieszczonym w różnych częściach planszy), to właśnie on może na chwilę stać się łowcą, a wspomniane wcześniej duchy – zwierzyną.

PAC-MAN Championship Edition to pozycja stworzona dla serwisu sieciowego Microsoftu – Xbox Live Arcade. By zakupić pełną wersję tego tytułu, musimy zapłacić 800 MP. Co dostajemy w zamian? Przede wszystkim usprawnioną, dostosowaną do możliwości X360, schludną oprawę graficzną pracującą w 720p, przerobiony soundtrack z wieloma na nowo zremiksowanymi, znanymi melodiami oraz 12 achievementów do odkrycia. Gra nie posiada niestety trybu multiplayer – możemy więc bawić się jedynie w pojedynkę.

Od pierwszych chwil widać, że Championship Edition to wersja przygotowana specjalnie z myślą o Xbox Live Arcade. W grze w każdym z trybów mamy limit czasu – pięcio- lub dziesięciominutowy. Co za tym idzie, cała rozgrywka nastawiona jest raczej na przetrwanie i osiąganie jak największego wyniku punktowego w podanym przedziale czasowym. Nowością jest sposób pojawiania się kulek, które musimy zjadać. Plansza nie jest wypełniona nimi w całości już od samego początku. Dostajemy raczej konkretne pole kulek i dopiero gdy je „wyczyścimy”, pojawiają się kolejne kropki w innym miejscu (najczęściej na drugim końcu planszy). Im bliżej końca danej rundy, tym akcja staje się szybsza. O ile na początku poruszamy się raczej wolno, tak z czasem zarówno szybkość Pac-Mana, jak i ganiających go duszków ulega dużemu zwiększeniu.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Pac-Man Championship Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.