Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PCXONE
Okładka Dig Dug (X360)
OkładkaDig Dug (X360)

Dig Dug

Dig Dug to gra zręcznościowa, która została opracowana w 1982 roku przez firmę Atari. Pierwotna wersja na automaty coin-op cieszyła się dużą popularnością, zatem nic dziwnego, że program doczekał się licznych konwersji na domowe komputery i konsole.

Zręcznościowe | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dig Dug Premiera

1paź1983

PC

11paź2006

X360

20kwi2016

XONE

Gry podobne do Dig Dug

Zuma Deluxe

Luxor 2

Beautiful Katamari

Dig Dug to klasyczna gra zręcznościowa, stanowiąca remake niezwykle popularnego tytułu, wydanego w roku 1982 na popularnych w tamtym czasie automatach. Po licznych konwersjach i klonach, deweloperzy z firmy Bandai Namco Entertainment postanowili powrócić do korzeni, przygotowując klasyczną wersję owej gry dla posiadaczy konsoli PC, XONE i X360. Niniejszy tytuł dostępny jest wyłącznie w dystrybucji cyfrowej.

Mechanika

Podczas zabawy wcielamy się w postać tytułowego bohatera, którego misją jest oczyszczenie podziemi z zamieszkujących je stworków. W pierwszej kolejności musimy więc wykopać odpowiednie tunele, a w dalszej zabrać się za pozbywanie niepotrzebnych lokatorów. Jednocześnie musimy bacznie obserwować położenie nieprzyjaciół, gdyż poruszają się oni nie tylko w wydrążonych przez nas przejściach, ale również przenikają przez ziemię. W kontaktach z wrogami posłużyć można się specjalną pompką, dzięki której napełnieni powietrzem wrogowie pękają, przebici za pomocą harpuna. Niezwykle pomocne okazują się także rozmieszczone tu i ówdzie kamienie, które zrzucone w odpowiednim momencie na oponentów eliminują ich z rozgrywki. Należy jednak przy tym uważać, aby samemu nie zostać przygniecionym.

Ukończenie poszczególnych poziomów premiowane jest odpowiednim wynikiem punktowym, który możemy następnie umieścić w globalnym rankingu graczy. Po przesunięciu więcej niż dwóch głazów na środku planszy pojawiają się bonusowe przedmioty, dodatkowo poprawiające uzyskany przez nas rezultat.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie PC, XONE i X360 zręcznościówka Dig Dug stanowi dość wierną kopię automatowego oryginału. Całość zrealizowana została jednak w rozdzielczości HD i wzbogacona kilkoma dodatkowymi opcjami graficznymi. Podczas zabawy możemy też bez problemu przełączać się pomiędzy klasyczną a nowoczesną wersją gry.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,4 / 10 na podstawie 239 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dig Dug

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Dig Dug Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Microsoft XBOX ONE

Xbox One

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
X360
XONE