Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXONEPCX360
Okładka Dig Dug (XONE)

Dig Dug

Dig Dug to gra zręcznościowa, która została opracowana w 1982 roku przez firmę Atari. Pierwotna wersja na automaty coin-op cieszyła się dużą popularnością, zatem nic dziwnego, że program doczekał się licznych konwersji na domowe komputery i konsole.

Zręcznościowe | 2D

Okładka Dig Dug (XONE)

data premiery gry:

1paź1983

PC

11paź2006

X360

20kwi2016

XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dig Dug to klasyczna gra zręcznościowa, stanowiąca remake niezwykle popularnego tytułu, wydanego w roku 1982 na popularnych w tamtym czasie automatach. Po licznych konwersjach i klonach, deweloperzy z firmy Bandai Namco Entertainment postanowili powrócić do korzeni, przygotowując klasyczną wersję owej gry dla posiadaczy konsoli PC, XONE i X360. Niniejszy tytuł dostępny jest wyłącznie w dystrybucji cyfrowej.

Mechanika

Podczas zabawy wcielamy się w postać tytułowego bohatera, którego misją jest oczyszczenie podziemi z zamieszkujących je stworków. W pierwszej kolejności musimy więc wykopać odpowiednie tunele, a w dalszej zabrać się za pozbywanie niepotrzebnych lokatorów. Jednocześnie musimy bacznie obserwować położenie nieprzyjaciół, gdyż poruszają się oni nie tylko w wydrążonych przez nas przejściach, ale również przenikają przez ziemię. W kontaktach z wrogami posłużyć można się specjalną pompką, dzięki której napełnieni powietrzem wrogowie pękają, przebici za pomocą harpuna. Niezwykle pomocne okazują się także rozmieszczone tu i ówdzie kamienie, które zrzucone w odpowiednim momencie na oponentów eliminują ich z rozgrywki. Należy jednak przy tym uważać, aby samemu nie zostać przygniecionym.

Ukończenie poszczególnych poziomów premiowane jest odpowiednim wynikiem punktowym, który możemy następnie umieścić w globalnym rankingu graczy. Po przesunięciu więcej niż dwóch głazów na środku planszy pojawiają się bonusowe przedmioty, dodatkowo poprawiające uzyskany przez nas rezultat.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie PC, XONE i X360 zręcznościówka Dig Dug stanowi dość wierną kopię automatowego oryginału. Całość zrealizowana została jednak w rozdzielczości HD i wzbogacona kilkoma dodatkowymi opcjami graficznymi. Podczas zabawy możemy też bez problemu przełączać się pomiędzy klasyczną a nowoczesną wersją gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,2 / 10 na podstawie 211 głosów czytelników.

Gry podobne do Dig Dug

Klasyfikacja PEGI Dig Dug

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Dig Dug

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Microsoft XBOX ONE

Microsoft XBOX ONE

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Cztery gry z Xbox LIVE Arcade o połowę taniej

wiadomość31 sierpnia 2007

Microsoft przygotował niespodziankę dla posiadaczy X360. Otóż przez najbliższą niedzielę i poniedziałek będzie można nabyć wybrane gry z oferty Xbox LIVE Arcade po niższej o połowę cenie. Akcja rozpocznie się w niedzielę o 2:00 rano, a zakończy w poniedziałek o 1:59.

Dig Dug od dziś na Xbox Live Arcade
Dig Dug od dziś na Xbox Live Arcade

wiadomość11 października 2006

Podczas odbywających się w zeszłym miesiącu targów Tokyo Game Show pojawiła się informacja o pracach nad Dig Dug - odświeżoną wersją stworzonego przez japońską firmę Namco hitu z 1982, która będzie do pobrania za pośrednictwem Xbox Live Arcade. Dzisiaj użytkownicy X360 mogą już go zakupić za 400 Punktów Microsoftu.

Pierwsze informacje o nowej wersji gry Dig Dug, przeznaczonej dla Xboxa 360
Pierwsze informacje o nowej wersji gry Dig Dug, przeznaczonej dla Xboxa 360

wiadomość20 września 2006

Jedną z gier zapowiedzianych w trakcie dzisiejszej, japońskiej konferencji Microsoftu była klasyczna pozycja o tytule Dig Dug. Redaktorzy internetowej wersji Official Xbox Magazine natknęli się zupełnie przypadkiem na jej opis. Niestety został on po kilkunastu minutach zauważony i usunięty ze stron serwisu Xbox.com.

PC
X360
XONE