Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2006, 08:33

autor: Metatron

Dig Dug od dziś na Xbox Live Arcade

Podczas odbywających się w zeszłym miesiącu targów Tokyo Game Show pojawiła się informacja o pracach nad Dig Dug - odświeżoną wersją stworzonego przez japońską firmę Namco hitu z 1982, która będzie do pobrania za pośrednictwem Xbox Live Arcade. Dzisiaj użytkownicy X360 mogą już go zakupić za 400 Punktów Microsoftu.

Podczas odbywających się w zeszłym miesiącu targów Tokyo Game Show pojawiła się informacja o pracach nad Dig Dug - odświeżoną wersją stworzonego przez japońską firmę Namco hitu z 1982 roku, która będzie do pobrania za pośrednictwem Xbox Live Arcade. Dzisiaj użytkownicy X360 mogą już go zakupić za 400 Punktów Microsoftu.

Nasz bohater uzbrojony w… pompkę ma ciężkie zadanie uporania się ze znajdującymi się na planszy potworkami. Drążymy tunele w poszukiwaniu wrogów. Kiedy już na nich natrafimy, za pomocą swojej broni możemy je nadmuchać, a w efekcie – rozerwać. Można też wybrać bardziej wyrafinowany sposób eliminacji przeciwników polegający na tym, że zapędzamy ich w pułapkę i zrzucamy na nich ogromny kamień.

Dig Dug od dziś na Xbox Live Arcade - ilustracja #1

Gra, podobnie jak i inne dostępne za pośrednictwem XBLA tytuły, posiada poprawioną względem pierwowzoru grafikę i przystosowana została do telewizorów HD (720p, 480p). Ponadto za jej ukończenie można zostać nagrodzonym dwunastoma Achievementami, a wyniki opublikować online.