Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 października 2006

Ciche jak śpiące dziecię, czyli pierwsze wrażenia z pracy PS3
Ciche jak śpiące dziecię, czyli pierwsze wrażenia z pracy PS3

Maciej Myrcha, 3 października 2006, 16:56

Redaktorów serwisu The PlayStation 3 Magazine można nazwać szczęściarzami. Wczoraj pisaliśmy, iż jako jedni z pierwszych mieli okazję „położyć łapy” na premierowych egzemplarzach konsoli PS3, a dzisiaj natomiast możemy przytoczyć ich wrażenia po obcowaniu z najnowszych dzieckiem Sony.

G80 od NVIDIA już w listopadzie

Maciej Myrcha, 3 października 2006, 16:49

Kilka dni temu w sieci pojawiły się pierwsze, nieoficjalne zdjęcia najnowszej linii procesorów graficznych sygnowanych logo NVIDIA, G80, nadal jednak nieznana była data jej premiery. Dzisiaj wiadomo już, iż debiut czipu (prawdopodobna nazwa to GeForce 8800) przewidziano na połowę listopada tego roku.

"Far Cry był zbyt kreskówkowy" - twierdzi Michael Khaimzon z firmy Crytek

Piotr Doroń, 3 października 2006, 15:59

Michael Khaimzon, główny plastyk w firmie Crytek, oznajmił w trakcie London Game Career Fair, że strzelanina pt. Far Cry jest, w porównaniu do Crysis (najnowszej gry tego studia), zbyt „wystylizowana”.

Nintendo spodziewa się lepszych wyników finansowych, niż pierwotnie oczekiwało

Piotr Doroń, 3 października 2006, 15:34

Świetna sprzedaż konsoli Nintendo DS w połączeniu z niskimi notowaniami japońskiego jena spowodowała, iż koncern Nintendo zmienia swoje oczekiwania co do wysokości zysku netto wypracowanego do końca trwającego obecnie roku fiskalnego.

Gry od Burger Kinga na Xboxy
Gry od Burger Kinga na Xboxy

Maciej Myrcha, 3 października 2006, 15:05

Pod koniec sierpnia informowaliśmy Was o porozumieniu między firmami McDonald's oraz Nintendo. Na jego mocy serię postaci takich jak Mario, Donkey Kong i reszta „bandy” Nintendo można znaleźć w zestawach Happy Meal. Na odpowiedź konkurencji nie trzeba było długo czekać – firma Burger King również poinformowała o „wejściu” do branży rozrywki elektronicznej.

Wii Channels po angielsku

Piotr Doroń, 3 października 2006, 15:05

Zachodni serwis internetowy CVG przygotował nie lada gratkę dla fanów japońskiego koncernu Nintendo. Mianowicie, opublikował pierwsze zdjęcia angielskiej wersji usługi Wii Channels – systemowego menu nowej generacji, podzielonego na kilkanaście kanałów tematycznych.

Nowe wiadomości o Halo 3 już w listopadzie

Artur Falkowski, 3 października 2006, 14:57

Wielu fanów oczekiwało po zeszłotygodniowym X06 nowych informacji o kontynuacji serii Halo. Zamiast tego dowiedzieli się o Halo Wars – grze RTS osadzonej w tym samym uniwersum co osławiony FPS. Nie zaspokoiło to jednak ich apetytu. Mamy dobrą wiadomość: w listopadowej edycji amerykańskiego czasopisma Electronics Game Monthly znajdzie się obszerny artykuł na temat Halo 3.

Kolejne oficjalne ceny gier przeznaczonych dla PS3 w Japonii

Piotr Doroń, 3 października 2006, 13:46

Sony Japan ujawnia przed nami większość tajemnic związanych z PS3, czego celem jest oczywiście uspokojenie przyszłych klientów. Po wiadomościach związanych z akcesoriami (pilotem i padem Six Axis), przyszła pora na oficjalne, japońskie ceny gier przeznaczonych dla PS3.

Dual Shock się skończył - powitajcie Six Axis

Piotr Doroń, 3 października 2006, 13:16

Rozpoczęte dzisiaj targi CEATEC przyniosły już jedną ciekawą zapowiedź związaną z pilotem przeznaczonym dla konsoli PLAYSTATION 3. Druga dotyczy potwierdzenia oficjalnej nazwy nowego pada, przy pomocy którego będziemy kontrolować bohaterów gier wydanych na tenże sprzęt.

Nintendo zapowiada: cztery miliony sprzedanych Wii do końca tego roku

Artur Falkowski, 3 października 2006, 13:13

Niedawno pisaliśmy o tym, że na amerykański start Wii Nintendo szykuje milion egzemplarzy konsoli. Według opublikowanej przez producenta wiadomości w rzeczywistości ma być jeszcze lepiej.

Firma Square Enix pracuje nad nową odsłoną serii Itadaki Street

Piotr Doroń, 3 października 2006, 12:55

Firma Square Enix poinformowała, że rozpoczęła produkcję nowej gry z serii Itadaki Street, która zostanie wydana na najpopularniejszą obecnie konsolę przenośną, tj. Nintendo DS.

Pilot do PlayStation 3 zaprezentowany światu
Pilot do PlayStation 3 zaprezentowany światu

Artur Falkowski, 3 października 2006, 12:28

Nie od dzisiaj wiadomo, że PlayStation 3 promowane jest jako domowe centrum multimedialnej rozrywki. Nie tylko liczyć się będzie jako nowej generacji konsola do gier, ale również wysokiej jakości odtwarzacz filmów w rozdzielczości HD zapisywanych na promowanym przez japońskiego producenta nośniku Blu-ray – a jako taki nie może się obyć bez pilota. Oto on…

GameStop nie przyjmuje preorderów na Wii ani na PS3

Maciej Myrcha, 3 października 2006, 12:00

Jeśli zamierzaliście zakupić w przedsprzedaży konsolę Wii bądź też PS3 i uczynić to za pośrednictwem jednego z największych sieciowych sklepów, zajmujących się elektroniczną rozrywką, GameStop, niestety mamy dla Was przykrą wiadomość. GameStop nie przyjmuje preorderów na wymienione konsole.

Phoenix znowu uderza - Evidence: The Last Ritual w
Phoenix znowu uderza - Evidence: The Last Ritual w "złocie"

Artur Falkowski, 3 października 2006, 11:58

Evidence – The Last Ritual najnowsza produkcja francuskiego Lexis Numerique osiągnęła status „złoty”. Jest to kontynuacja bardzo oryginalnej gry przygodowej In memoriam, w której do rozwiązania wielu zagadek musieliśmy skorzystać z zasobów Internetu. Nie inaczej będzie w przypadku kontynuacji.

OKIWI – nową przeglądarką dla Nintendo DS
OKIWI – nową przeglądarką dla Nintendo DS

Bartłomiej Kossakowski, 3 października 2006, 10:25

Wszyscy posiadacze konsoli Nintendo DS, którzy z różnych powodów nie chcą korzystać z przeglądarki internetowej firmy Opera, już wkrótce być może będą mogli wybrać inny produkt.

Nowe wieści na temat Banjo-Kazooie 3
Nowe wieści na temat Banjo-Kazooie 3

Bartłomiej Kossakowski, 3 października 2006, 09:56

W zeszłym tygodniu przekazaliśmy Wam informację na temat rozpoczęcia prac nad grą Banjo-Kazooie 3. Dziś mamy kolejne wieści, które z pewnością ucieszą fanów poprzednich części tej platformówki.

Chris Morris o Half-Life 2: Episode Two - Valve planuje szokujące wydarzenie
Chris Morris o Half-Life 2: Episode Two - Valve planuje szokujące wydarzenie

Krystian Smoszna, 3 października 2006, 09:41

Chris Morris, dziennikarz pracujący dla CNN, poświęcił swój cotygodniowy felieton w rubryce Game Over, zdobywającej coraz większą popularność tendencji do dzielenia gier na epizody i publikowania ich drogą elektroniczną. Biorąc za przykład jeden z najbardziej znanych programów tego typu – Half-Life 2 – zdradził on interesującą wiadomość dotyczącą jego fabuły. Jeśli nie chcesz wiedzieć co stanie się w drugim oficjalnym dodatku, NIE CZYTAJ dalej tej wiadomości.

Xbox Live: zagraj w pokera z kapelą punkową!
Xbox Live: zagraj w pokera z kapelą punkową!

Bartłomiej Kossakowski, 3 października 2006, 08:58

Xbox Live się rozrasta, a spece Microsoftu mają kolejne pomysły, aby usługa cieszyła się jeszcze większą popularnością. Tym razem postanowili zaprosić do współpracy punkową kapelę Rise Against.

GDI vs Nod - czym zawalczymy w trzeciej odsłonie C&C

Marek Górski, 3 października 2006, 08:47

Jeżeli kogoś interesuje, w jakim kierunku idzie wyścig zbrojeń w 2047 w uniwersum Tiberian, może zaspokoić swoją ciekawość lekturą oficjalnego bloga producentów Comand & Conquer 3. Został on uaktualniony, w odpowiedzi na burzliwe dyskusje na łamach różnych for internetowych.

Lost Planet: już wkrótce przetestujemy tryb multiplayer
Lost Planet: już wkrótce przetestujemy tryb multiplayer

Bartłomiej Kossakowski, 3 października 2006, 08:39

Podczas trzech ostatnich ważnych imprez związanych z branżą elektronicznej rozrywki, czyli Games Convention, Tokyo Game Show i X06, uczestnicy mogli zobaczyć, jak prezentują się w akcji wieloosobowe rozgrywki w przygotowywanej przez Capcom z myślą o konsoli Xbox 360 grze Lost Planet. Już wkrótce będą mogli wziąć w nich udział również gracze na całym świecie.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (03/10/06)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (03/10/06)

Krystian Smoszna, 3 października 2006, 07:57

Druga odsłona cyklu LEGO Star Wars znalazła wreszcie pogromcę w Wielkiej Brytanii. Program wyprodukowany przez studio Traveller’s Tales uległ najnowszej edycji popularnej serii FIFA, oznaczonej liczbą 07.

Studio Digital Illusions należy już do Electronic Arts
Studio Digital Illusions należy już do Electronic Arts

Krystian Smoszna, 3 października 2006, 07:55

Szwedzkie studio Digital Illusions Creative Entertainment oficjalnie dołączyło do wielkiej rodziny koncernu Electronic Arts. Po trwających kilkanaście miesięcy zabiegach, tej ostatniej firmie udało się całkowicie objąć kontrolę nad producentami cyklu Battlefield.

Penumbra zostanie wydana w trzech epizodach
Penumbra zostanie wydana w trzech epizodach

Krystian Smoszna, 3 października 2006, 07:54

Członkom szwedzkiego studia Frictional Games udało się już znaleźć wydawcę dla swojego pierwszego, komercyjnego programu, który nosi tytuł Penumbra: Overture. Gra zostanie opublikowana na rynku przez firmę Lexicon Entertainment.

Nowa gra z cyklu Twierdza pokryła się złotem
Nowa gra z cyklu Twierdza pokryła się złotem

Krystian Smoszna, 3 października 2006, 07:52

Opracowana przez firmę Firefly Studios kolejna odsłona cyklu Twierdza jest już gotowa – poinformowali wczoraj przedstawiciele koncernu 2K Games. Program osiągnął „złoty” status i powędrował do tłoczni.

Irańczycy mają swojego Counter Strike'a

Krystian Smoszna, 3 października 2006, 07:51

Wygląda na to, że irańscy studenci znaleźli sobie nową pasję: tworzenie komputerowych gier akcji, w których głównym wrogiem są obywatele Stanów Zjednoczonych. W nowym produkcie rozrywkowym o nazwie Counter Strike, który właśnie zadebiutował na tamtejszym rynku, użytkownicy wcielą się w rolę dzielnego komandosa, wysłanego z misją wysadzenia amerykańskiego tankowca.

Bethesda Softworks LLC ujawnia daty premier gier z cyklu Star Trek
Bethesda Softworks LLC ujawnia daty premier gier z cyklu Star Trek

Krystian Smoszna, 3 października 2006, 07:49

Najbliższe tygodnie będą bardzo dobre dla wielbicieli gier z cyklu Star Trek. Firma Bethesda Softworks LLC opublikuje na rynku aż trzy produkty elektroniczno-rozrywkowe, które nawiązują do gwiezdnej sagi, obchodzącej w tym roku czterdziestolecie istnienia.

Umysłowy trening przy pomocy PSP

Radosław Grabowski, 3 października 2006, 07:23

Badaniom naukowca nazwiskiem Ryuta Kawashima zawdzięczamy np. grę Brain Age: Train Your Brain in Minutes a Day dla Nintendo DS. Wkrótce również posiadacze PlayStation Portable potrenują swoje umysły dzięki programowi, powstającemu w oparciu o doświadczenia wspomnianego jajogłowego. Korporacja Ubisoft Entertainment wyda bowiem za niewiele ponad miesiąc grę firmy Sega pt. Mind Quiz.

Dalsze informacje nt. Guitar Hero II w wersji dla konsoli Xbox 360
Dalsze informacje nt. Guitar Hero II w wersji dla konsoli Xbox 360

Radosław Grabowski, 3 października 2006, 07:07

Podczas X06 w Barcelonie stało się jasne, że Guitar Hero II zmierza zarówno ku platformie PlayStation 2, jak i Xbox 360. Korporacja RedOctane postanowiła jednak dopiero teraz dokładnie naświetlić dwie sprawy, nurtujące wszystkich graczy, czekających na "trzystasześćdziesiątkową" wersję "Gitarowego Bohatera".

Rozwód Shiny Entertainment i Atari

Radosław Grabowski, 3 października 2006, 06:44

Gdy w lutym bieżącego roku David Perry opuszczał szeregi Shiny Entertainment, czynił to, aby ułatwić owej firmie ewakuację z obozu Atari. Teraz wreszcie mamy wymierny efekt tego kroku, ponieważ wspomniane studio developerskie dostało się pod skrzydła Foundation 9 Entertainment.

Screenshoty na osłodę z powodu opóźnienia Tom Clancy's Rainbow Six Vegas
Screenshoty na osłodę z powodu opóźnienia Tom Clancy's Rainbow Six Vegas

Radosław Grabowski, 3 października 2006, 06:32

Taktyczna gra akcji pt. Tom Clancy's Rainbow Six Vegas ma cechować się pierwszorzędnej jakości oprawą graficzną - nie tylko w wersji dla PC, PS3 i X360, lecz również na platformie PlayStation Portable. Korporacja Ubisoft Entertainment udostępniła właśnie kilka screenshotów, ukazujących wygląd zabawy w edycji PSP. Przy okazji poinformowano o zmianie daty rynkowej premiery.