Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2006, 12:55

autor: Jiker

Firma Square Enix pracuje nad nową odsłoną serii Itadaki Street

Firma Square Enix poinformowała, że rozpoczęła produkcję nowej gry z serii Itadaki Street, która zostanie wydana na najpopularniejszą obecnie konsolę przenośną, tj. Nintendo DS.

Firma Square Enix poinformowała, że rozpoczęła produkcję nowej odsłony z serii Itadaki Street, która zostanie wydana na najpopularniejszą obecnie konsolę przenośną, tj. Nintendo DS.

Itadaki Street jest popularna szczególnie w Japonii. Pozycja ta jest wirtualnym odpowiednikiem gier planszowych typu Monopoly. Polega głównie na kupowaniu różnego rodzaju sklepów, a następnie czerpaniu korzyści z opłat, które muszą uiszczać gracze przypadkowo do nich wchodzący. Największą atrakcją jest jednak możliwość wcielenia się w znane postaci pochodzące z wielu znanych tytułów. Wydana jakiś czas temu Itadaki Street Portable na konsolę PSP pozwalała np. na przejęcie kontroli nad bohaterami Final Fantasy oraz Dragon Quest.

W edycji przeznaczonej na Nintendo DS autorzy udostępnią obok postaci znanych z serii Dragon Quest również najbardziej rozpoznawalne twarze Nintendo. Wśród grywalnych charakterów znajdzie się m.in. Mario. Tę wersję Itadaki Street ma również wyróżniać tryb rozgrywki przez Internet, do czego przysłuży się usługa WiFi Connection lansowana przez Nintendo.

Nie wiadomo, czy Itadaki Street w wersji na NDS trafi na Stary Kontynent. Może się jednak okazać, że obecność maskotek Nintendo spowoduje, iż gra będzie na tyle atrakcyjna, że jej wydanie w Europie będzie opłacalne.