Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 października 2006

Halo Wars grą dla Europejczyków
Halo Wars grą dla Europejczyków

Artur Falkowski, 1 października 2006, 16:30

Wiadomo o tym, że Microsoft próbuje wszelkimi sposobami przekonać do swojej konsoli niechętnych Japończyków. Póki co, bez większego sukcesu. Sytuację mogą zmienić premiery Blue Dragon i Lost Odyssey – gier przygotowanych głównie z myślą o japońskim odbiorcy. Czy wiecie jednak, że niektóre produkcje na X360 powstają specjalnie dla europejskich graczy?

Jeden "friend code" na konsolę: dobra wiadomość dla przyszłych posiadaczy Wii

Artur Falkowski, 1 października 2006, 14:19

Kiedy Nintendo ogłosiło, że w jego najnowszej konsoli Wii system online będzie oparty na tych samych zasadach, co ten zastosowany w NDS, wśród fanów zawrzało. Powodem zdenerwowania były „friend codes” przypisywane oddzielnie do każdej gry. Na szczęście japoński producent stanął na wysokości zadania i kody będą przyznawane do konkretnej konsoli, a nie do poszczególnych tytułów.

Kolejne szczegóły na temat Fable 2
Kolejne szczegóły na temat Fable 2

Marek Grochowski, 1 października 2006, 13:37

Przed kilkoma dniami w słonecznej Barcelonie odbyła się impreza o nazwie X06, będąca jedną wielką prezentacją możliwości Xboxa 360 oraz przeznaczonych nań gier. W Hiszpanii nie mogło oczywiście zabraknąć największych wizjonerów branży elektronicznej. Jednym z nich był Peter Molyneux, pracujący aktualnie nad cRPG Fable 2.

W Japonii bez zmian - wyniki sprzedaży gier

Artur Falkowski, 1 października 2006, 13:25

Kolejny tydzień, kolejne wyniki sprzedaży w Japonii. Większych zmian nie ma. NDS jak zwykle zajął najwięcej pozycji. Zaledwie dwie należą do tytułów na inną konsolę i obie to produkcje na PS2. Pewnie dopiero premiera nowych konsol: PlayStation 3 i Wii zdoła zmienić te proporcje.

Twierdza: Legendy w sieci
Twierdza: Legendy w sieci

Marek Grochowski, 1 października 2006, 10:30

Na niemal dwa tygodnie przed premierą gry Twierdza: Legendy w Internecie zadebiutowała oficjalna witryna powyższej strategii, tworzonej przez zespół FireFly Studios. Strona mająca na celu promowanie RTS-a dostępna jest pod tym adresem.

Star Trek: Encounters w „złocie”
Star Trek: Encounters w „złocie”

Marek Grochowski, 1 października 2006, 10:01

Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was, że Bethesda Softworks dołożyła starań, by gry spod znaku Gwiezdnej Wędrówki zaskakiwały nas dopracowanym soundtrackiem, a już dzisiaj współpracujący ze wspomnianym wydawcą obóz 4J studios dostarczył nam nie mniej zaskakujących wieści. Oto pierwsza z trzech, szumnie zapowiadanych produkcji z logiem Star Trek w tytule, uzyskała status „gold”.