Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 października 2006

EMPiK - Top Lista nr 39 (02/10/06)

Karolina Talaga, 2 października 2006, 18:56

Jeśli interesuje Was, jakie gry w ostatnim tygodniu najczęściej kupowali posiadacze PC oraz konsoli PS2, to zapraszamy do przejrzenia EMPiKowej listy TOP 10. Powstała ona w oparciu o dane zebrane w okresie od 25.09.2006 do 01.10.2006 w 82 salonach tej sieci.

Czy gry rzeczywiście mogą wspierać edukację szkolną?

Piotr Doroń, 2 października 2006, 18:45

Firma badawcza FutureLab sugeruje w swym najnowszym raporcie, że komercyjne gry komputerowe mogą przynieść wiele dobrego i można je traktować jako efektywną formę wspierającą nauczanie w szkołach różnego szczebla.

Ken Kutaragi nie przejmuje się konkurencją

Piotr Doroń, 2 października 2006, 16:52

Ken Kutaragi, prezes Sony Computer Entertainment, wyznał w wywiadzie udzielonym brytyjskiemu magazynowi MVC, że inni producenci konsol nie wywierają na Sony zbyt wielkiego wrażenia.

PS3 powoli wypełza na światło dzienne
PS3 powoli wypełza na światło dzienne

Maciej Myrcha, 2 października 2006, 16:51

Wygląda na to, iż listopadowa premiera najnowszego dziecka Sony, PlayStation 3, jednak dojdzie do skutku. Co prawda na tokijskich targach można było sobie pooglądać dużą ilość opakowań konsoli, bez sprzętu w środku, jednak sam produkt zaczyna się już pojawiać tu i ówdzie.

Strona Kingdom Under Fire: Circle Of Doom otwiera podwoje
Strona Kingdom Under Fire: Circle Of Doom otwiera podwoje

Maciej Myrcha, 2 października 2006, 13:47

Pracownicy koreańskiego studia Blueside, przygotowującego najnowszą odsłonę popularnej serii Kingdom Under Fire o podtytule Circle of Doom, poinformowali o otwarciu strony internetowej dedykowanej opisywanemu produktowi.

Trzeci Shrek nadciągnie w maju
Trzeci Shrek nadciągnie w maju

Maciej Myrcha, 2 października 2006, 12:25

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na tegorocznych targach X06 zaprezentowano trailer trzeciej części przygód sympatycznego, zielonego ogra, Shreka, oczywiście w wersji przeznaczonej do elektronicznej zabawy.

Twórca muzyki do cyklu Command & Conquer wydaje nowy album
Twórca muzyki do cyklu Command & Conquer wydaje nowy album

Krystian Smoszna, 2 października 2006, 11:49

Frank Klepacki – muzyk pracujący w firmie Petroglyph Games Inc. – poinformował dziś na łamach swojej strony, że można zamawiać już jego najnowszą płytę, zatytułowaną Awakening of Aggression.

Xbox 360 i trzecia odsłona Star Wars: Battlefront

Radosław Grabowski, 2 października 2006, 11:11

Już po screenshotach widać, że nowe dzieło firmy Free Radical Design, czyli FPS pt. Haze, narobi sporo zamieszania na rynku. Pozycja ta powstaje na zlecenie Ubisoft Entertainment, aczkolwiek nie jest jedynym aktualnym przedsięwzięciem wspomnianego studia. Brytyjscy developerzy współpracują bowiem z korporacją LucasArts nad pewnym nowym projektem.

DEFCON zadebiutował na rynku!
DEFCON zadebiutował na rynku!

Krystian Smoszna, 2 października 2006, 11:02

Najnowszy produkt firmy Introversion Software o nazwie DEFCON, oficjalnie zadebiutował na rynku 29 września bieżącego roku. Równo z premierą gry, w Internecie pojawiło się oficjalne demo programu, które pozwala sprawdzić, jak ostatnie dzieło Brytyjczyków sprawuje się w akcji.

World of WarCraft pojawi się w najnowszym odcinku serialu South Park
World of WarCraft pojawi się w najnowszym odcinku serialu South Park

Krystian Smoszna, 2 października 2006, 10:39

Najnowszy odcinek serialu South Park zostanie w całości poświęcony grze World of WarCraft – najpopularniejszej produkcji z gatunku MMO, za powstanie której odpowiada firma Blizzard Entertainment.

Najnowsze Pokemony sprzedają się jak ciepłe bułeczki
Najnowsze Pokemony sprzedają się jak ciepłe bułeczki

Piotr Doroń, 2 października 2006, 10:06

Serwis internetowy NGCFrance donosi, że najnowsze edycje serii Pokemon, noszące podtytuły Diamond i Pearl, sprzedały się w rekordowej liczbie dwóch milionów egzemplarzy. Tak świetny wynik został osiągnięty w zaledwie kilka godzin od momentu premiery, która miała miejsce 28 września 2006 roku.

Niemcy o grze Gothic 3 - najeżona błędami i niegrywalna!
Niemcy o grze Gothic 3 - najeżona błędami i niegrywalna!

Krystian Smoszna, 2 października 2006, 09:51

Nie mamy dobrych wieści dla fanów gry Gothic 3. Pierwsze recenzje opublikowane na łamach niemieckich czasopism poświęconych elektronicznej rozrywce, były bardzo krytyczne dla najnowszego dzieła studia Piranha Bytes. Nasi zachodni sąsiedzi podkreślili, że program jest najeżony licznymi błędami, a co za tym idzie – niegrywalny...

Demo Star Wars: Empire at War - Forces of Corruption już w najbliższy piątek
Demo Star Wars: Empire at War - Forces of Corruption już w najbliższy piątek

Krystian Smoszna, 2 października 2006, 09:19

Wszyscy sympatycy gry Star Wars: Empire at War będą mogli przetestować jej oficjalne rozszerzenie przed premierą programu. Oficjalne demo pojawi się już w najbliższy piątek (6 października) na łamach serwisu 3D Gamers.

Zagraj w Gears of War przed premierą
Zagraj w Gears of War przed premierą

Bartłomiej Kossakowski, 2 października 2006, 07:36

Posiadacze konsoli Xbox 360 odliczają już zapewne dni do premiery jednej z najbardziej oczekiwanych gier tego roku, czyli Gears of War. Jak się okazuje, istnieją co najmniej dwa sposoby, aby sprawdzić ją w akcji przed 12 listopada, kiedy to ma pojawić się ona na półkach sklepowych.

Posiadacze Zune będą dokonywać zakupów z użyciem Microsoft Points
Posiadacze Zune będą dokonywać zakupów z użyciem Microsoft Points

Bartłomiej Kossakowski, 2 października 2006, 07:27

Znamy już niemal wszystkie szczegóły na temat Zune – nowego urządzenia firmy Microsoft, które ma rywalizować z popularnym iPodem, a w którego tworzeniu brał udział J Allard, jeden z ojców sukcesu Xboxa 360.

Knights of the Old Republic 3 w drodze?

Artur Falkowski, 2 października 2006, 07:15

Knights of the Old Republic, znakomita gra RPG twórców z BioWare, uznana została za jednego z najlepszych osadzonych w realiach sci-fi przedstawicieli tego gatunku. Stworzona przez Obsidian Entertainment kontynuacja nie odniosła już takiego sukcesu, ale mimo tego została ciepło przyjęta przez fanów. Choć otwarcie się o tym nie mówiło, można było domyślać się, że na drugiej części się nie skończy.

Czego pragną Japończycy?

Bartłomiej Kossakowski, 2 października 2006, 07:14

Wczoraj prezentowaliśmy Wam listę najlepiej sprzedających się gier w Japonii, jeśli chodzi o ostatni tydzień. Dziś przedstawiamy kolejne zestawienia, mówiące nam co nieco o japońskich gustach związanych z grami video.

Hideo Kojima pracuje nad Zone of Enders 3?
Hideo Kojima pracuje nad Zone of Enders 3?

Bartłomiej Kossakowski, 2 października 2006, 07:05

Pojawiły się ciekawe plotki na temat kolejnej odsłony serii Zone of Enders. Choć wciąż brak oficjalnego potwierdzenia, bardzo możliwe, że prace nad grą już się rozpoczęły i trafi ona do przyszłych posiadaczy konsoli PLAYSTATION 3.

Armored Core 4 nie będzie tytułem startowym PS3
Armored Core 4 nie będzie tytułem startowym PS3

Bartłomiej Kossakowski, 2 października 2006, 06:57

Na początku sierpnia informowaliśmy Was o ustaleniu przez firmę From Software daty premiery najnowszej części serii Armored Core na listopad tego roku. Termin ten dotyczył Japonii, a na tamtejszym rynku gra miała być jednym z tytułów startowych PLAYSTATION 3. Jak się okazuje, nasi skośnoocy bracia będą musieli poczekać nieco dłużej.

Pierwsze dodatki dla Saint’s Row już dostępne
Pierwsze dodatki dla Saint’s Row już dostępne

Bartłomiej Kossakowski, 2 października 2006, 06:45

Choć ostatnio przedstawiciele firmy THQ zdementowali plotki na temat szybkiego pojawienia się dodatków przeznaczonych dla gry Saint’s Row, okazało się, że nie będziemy musieli na nie czekać tak długo, jak mogłoby się wydawać.