Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 października 2006

Poradnik: Company of Heroes

Redakcja GRYOnline.pl, 9 października 2006, 19:54

„Po ... poradnik do Kompanii br ... br ... braci. Autor: PaZur'76.” - Wydukał z niemałym trudem ten syn prostego farmera i striptizerki z nocnego klubu, przyszły kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych. – Zajrzyjmy do środka ..."

Jak i czym zgnębić wroga w Quake Wars
Jak i czym zgnębić wroga w Quake Wars

Korneliusz Tabaka, 9 października 2006, 19:49

Oficjalna strona Enemy Territory: Quake Wars została wzbogacona o dział „Armie”. Można w nim sprawdzić szczegóły na temat poszczególnych klas występujących w grze, broni, pojazdów i innych cudeniek mających wspomóc odwieczne pragnienie zabawy w wojnę.

EMPiK - Top Lista nr 40 (09/10/06)

Karolina Talaga, 9 października 2006, 19:00

Kolejny tydzień w EMPiKach zakończony, a zatem czas na zestawienie najlepiej sprzedających się gier na platformę PC i PS2. Powstało ono w oparciu o dane zebrane w okresie od 02.10.2006 do 08.10.2006 w 82 salonach tej sieci.

Call of Duty 2 najpopularniejszą grą sieciową usługi Xbox Live

Piotr Doroń, 9 października 2006, 18:53

Larry Hryb, jeden z dyrektorów Microsoftu, znany bardziej pod pseudonimem Major Nelson, ujawnił najświeższe statystyki dotyczące usługi Xbox Live. Wynika z nich m.in., że najpopularniejszą pozycją sieciową na Xboxa 360 w dalszym ciągu pozostaje Call of Duty 2.

Przetestuj PS3 w trakcie londyńskiej imprezy

Piotr Doroń, 9 października 2006, 18:16

Gry powstające na konsolę PS3 mogli już przetestować m.in. goście targów Tokyo Game Show 2006 oraz redaktorzy niektórych zachodnich pism (np. PlayStation 3 Magazine). Już w listopadzie będą to mogli zrobić Europejczycy i to bez konieczności opuszczania naszego kontynentu.

Akihiro Hino, szef studia Level 5, wypowiada się na temat White Knight Story

Piotr Doroń, 9 października 2006, 17:40

White Knight Story (PS3) – produkcja studia Level 5 odpowiedzialnego m.in. za serię Dragon Quest – znana również pod japońskim tytułem Shirokishi Monogatari, została z miejsca okrzyknięta jedną z najlepiej zapowiadających się pozycji przedstawionych w trakcie tegorocznych targów Tokyo Game Show. Dzisiaj możemy Wam przekazać kilka nowych informacji na jej temat.

Japońscy developerzy o konsolach nowej generacji

Maciej Myrcha, 9 października 2006, 14:49

W najnowszym numerze magazynu Famitsu można znaleźć siedmiostronicowy wywiad, jakiego redaktorom wspomnianego periodyku udzieliło kilku najbardziej cenionych, japońskich twóców gier. Tematyką owego wywiadu był oczywiście wyścig konsol nowej generacji – Xbox 360, PS3 oraz Wii.

Myst także na platformie Nintendo DS?

Radosław Grabowski, 9 października 2006, 14:38

Przygodówki na platformie Nintendo DS nie są niczym niezwykłym. Dobrze przyjęta została gra Another Code: Two Memories, a w drodze znajduje się m.in. Undercover: Dual Motives. Dwuekranowa konsola, ze swoim panelem dotykowym i stylusem, znakomicie pasuje do produkcji takiego typu, więc teoretycznie mogłaby świetnie poradzić sobie z legendarną pozycją pt. Myst.

Pierwszy screenshot, przedstawiający
Pierwszy screenshot, przedstawiający "zabójcę Tony'ego Hawka" od Electronic Arts

Radosław Grabowski, 9 października 2006, 14:14

Na temat nadchodzącej deskorolkowej gry pt. SKATE ze stajni Electronic Arts pisaliśmy już dwukrotnie – po raz ostatni blisko trzy tygodnie temu. Jednakże nie mieliśmy jeszcze dostępu do żadnych danych graficznych, a jedynie do dość skąpych materiałów tekstowych. Dziś jednak sytuacja uległa zmianie i w związku z tym chcielibyśmy zaprezentować Szanownym Czytelnikom pierwszy screenshot.

Wiceprezes Square Enix o planach względem konsol Nintendo

Piotr Doroń, 9 października 2006, 13:03

Koichi Ishii, wiceprezes japońskiej firmy Square Enix, przedstawił niektóre punkty planu wydawniczego, dotyczącego konsol koncernu Nintendo. Jego wypowiedź należy traktować jako uzupełnienie wiadomości, zaprezentowanych graczom w ciągu kilkunastu ostatnich dni (m.in. zapowiedź remake’u Front Mission, nowej odsłony Itadaki Street oraz Seiken Densetsu).

Electronic Arts na czele wydawców gier

Maciej Myrcha, 9 października 2006, 12:30

Liderem wśród wydawców gier, według corocznego plebiscytu organizowanego przez magazyn Game Developer, ponownie została firma Electronic Arts, a tuż za nią uplasowało się Nintendo. Wśród „przegranych” znalazła się firma Codemasters, która zupełnie wypadła z zestawienia oraz Micrososft, zaliczający spadek o kilka oczek. Świeży „nabytek” w gronie Top 20 Publishers to Buena Vista Games i NCSoft.

Wii będzie działać w oparciu o Linux?

Piotr Doroń, 9 października 2006, 12:22

Prawdopodobnie część z Was pamięta o dosyć głośnej sprawie dotyczącej stworzenia systemu operacyjnego Linux w wersji na konsolę PLAYSTATION 3. Temat ten jednak przycichł i dzisiaj nikt już o nim nie rozprawia. Pałeczkę przejmie być może… Nintendo Wii.

Championship Manager 2007 z systemem analizy meczowej ProZone
Championship Manager 2007 z systemem analizy meczowej ProZone

Maciej Bajorek, 9 października 2006, 12:16

Co roku SCi-Eidos, wraz z producentem Beautiful Game Studios, ze wszystkich sił stara się by jeden z ich flagowych produktów - Championship Manager - dogonił rywala zza miedzy, grę SI Games. Jak wiadomo, rozwód pomiędzy dystrybutorem a twórcą Football Managera nie odbył się w iście przyjacielskiej atmosferze, dlatego też „dokopanie” kolegom po fachu Eidos przyjmuje za punkt honoru.

Przegrzewanie się PS3 to tylko plotka?

Artur Falkowski, 9 października 2006, 12:05

W zeszłym tygodniu pojawiły się niezbyt dobre wiadomości o systemie chłodzenia zastosowanym w PlayStation 3. Skarżono się na to, że podczas Tokyo Game Show konsole wytwarzały olbrzymie ilości ciepła, przegrzewały się i same restartowały. Redakcja czasopisma Playstation 3 Magazine dysponująca egzemplarzem konsoli przeprowadziła test, by przekonać się, ile jest prawdy w tych pogłoskach.

Konkurs Paradise - gra za friko! zakończony
Konkurs Paradise - gra za friko! zakończony

Janusz Burda, 9 października 2006, 11:36

Zakończył się nasz mini konkurs dla posiadaczy abonamentów MayClub w którym nagrodą dla zwycięzcy był egzemplarz gry Paradise. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do osoby o ksywce ...

Przygotowania do premiery Wii idą pełną parą
Przygotowania do premiery Wii idą pełną parą

Piotr Doroń, 9 października 2006, 11:01

Premiera najnowszej konsoli stacjonarnej koncernu Nintendo zbliża się wielkimi krokami. Przypominają nam o niej m.in. takie wiadomości, jak ta. A trzeba zauważyć, że jest ona interesująca, ponieważ ukazuje przygotowania, jakie przeprowadza aktualnie jedna z największych amerykańskich sieci sklepowych CompUSA.

Anno 1701 w złocie
Anno 1701 w złocie

Maciej Myrcha, 9 października 2006, 10:44

Przedstawiciele firmy Related Designs poinformowali, iż po 3 latach prac developerskich, gra Anno 1701 weszła w złotą fazę i pojechała do tłoczni. Tym samym zapowiadana wcześniej data wydania, 26 października w Niemczech, jest jak najbardziej realna. W Wielkiej Brytanii premierę zaplanowano na trzeciego listopada, a w Polsce... jeszcze nie wiadomo. Dystrybutorem jest firma Cenega Poland.

Wyniki badań w USA: 64% graczy online stanowią kobiety

Artur Falkowski, 9 października 2006, 10:41

Nielsen Media Research – firma zajmująca się analizą rynku medialnego, opublikowała raport z badań dotyczących amerykańskich graczy. Okazało się, że gry online cieszą się olbrzymią popularnością, a prym wśród grających w nie wiodą kobiety.

Oficjalna strona gry Lair wystartowała

Bartłomiej Kossakowski, 9 października 2006, 10:38

W sieci właśnie pojawiła się oficjalna strona poświęcona zmierzającej na PLAYSTATION 3 grze Lair. Wszystkich oczekujących na tworzoną przez Factor 5 pozycję serdecznie zapraszamy do odwiedzin.

The Grim Adventures of Billy & Mandy europejskim tytułem startowym Wii
The Grim Adventures of Billy & Mandy europejskim tytułem startowym Wii

Artur Falkowski, 9 października 2006, 09:34

Firma Midway postanowiła rozszerzyć i tak już bogatą ofertę startową Wii o grę swojej produkcji. Będzie nią adaptacja popularnej, szalonej kreskówki emitowanej przez kanał Cartoon Network: Mroczne przygody Billy'ego i Mandy (The Grim Adventures of Billy & Mandy). Produkt trafi na półki sklepowe w dniu europejskiej premiery Wii (8 grudnia).

Koniec Tritona - właściciele zakupionego w e-dystrybucji Preya na lodzie?
Koniec Tritona - właściciele zakupionego w e-dystrybucji Preya na lodzie?

Artur Falkowski, 9 października 2006, 08:45

Triton, serwis zajmujący się cyfrową dystrybucją gier, zniknął z Internetu. Zajmował się on między innymi sprzedażą popularnego FPS Prey. Po tym, jak strona zniknęła i serwery przestały odpowiadać, użytkownicy, którzy zakupili za pośrednictwem Tritona grę czują się wystawieni do wiatru, ponieważ nie mogą cieszyć się swoim nabytkiem.

Ubisoft chce wygrać z Electronics Arts
Ubisoft chce wygrać z Electronics Arts

Artur Falkowski, 9 października 2006, 08:42

Ubisoft rośnie w siłę. Posiadając na swoim koncie cieszące się wielką popularnością serie, przygotowując Assassin’s Creed – jedną z najbardziej oczekiwanych gier tego roku oraz mając jeszcze wiele innych asów w rękawie, francuski wydawca zadeklarował, że jego celem jest pokonać EA – giganta w świecie elektronicznej rozrywki.