Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PC
Okładka Paperboy (X360)
OkładkaPaperboy (X360)

Paperboy

O tym jak ciężkim kawałkiem chleba jest praca gazeciarza próbują nas przekonać twórcy gry Paperboy, opowiadającej właśnie o perypetiach chłopca dostarczającego codziennie rano prasę do domów.

Zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Paperboy Premiera

23kwi1988

PC

14lut2007

X360

O tym jak ciężkim kawałkiem chleba jest praca gazeciarza próbują nas przekonać twórcy gry Paperboy, opowiadającej właśnie o perypetiach chłopca dostarczającego codziennie rano prasę do domów. Program będący bezpośrednią konwersją z automatów a opracowany przez firmę Magpie Computer Develepoments, swego czasu zrobił zawrotną karierę, co zaowocowało jego licznymi adaptacjami także na inne platformy sprzętowe (w liczbie dziesięciu).

Zadaniem gracza jest dostarczyć jak największą liczbę gazet The Daily Sun do skrzynek pocztowych, rozlokowanych w pobliżu domostw na jednym z amerykańskich osiedli. Nie jest to jednak takie proste. Nasz bohater porusza się bowiem na rowerze i musi bezpośrednio rzucić gazetą do skrzynki, inaczej nie zostanie ona zaliczona. Oprócz tego na drodze i chodniku pojawiają się rożne przeszkody (samochody, opony, parkany, kosze na śmieci, przechodnie), które trzeba umiejętnie omijać. Kontakt z każdym z obiektów kończy się upadkiem i utratą jednego z kilku „żyć”.

Rozgrywka podzielona jest na siedem kolejnych dni. Początkowo wszyscy mieszkańcy osiedla będą prenumerować gazetę. Jeśli jednak nie uda Ci się komuś dostarczyć porannej prasy, możesz być pewien, że następnego dnia zły mieszkaniec z subskrypcji zrezygnuje. Właściciele domostw irytują się ponadto, gdy gazeta trafi np. w szybę. Musisz więc dokładnie celować w skrzynki, co przy zatrważającej ilości przeszkód jest naprawdę trudne. Po przejechaniu wzdłuż całego osiedla czeka na Ciebie jeszcze rowerowy tor przeszkód, w którym można nabić sobie dodatkowych punktów.

Gra posiada izometryczną grafikę (najlepszy tryb to EGA w 16 kolorach), która niestety jest niezbyt dopracowana i miejscami nieczytelna. Rozgrywka do najłatwiejszych nie należy, jako że przeszkody pojawiają się znienacka i ciężko je ominąć. Na szczęście za każdym razem są one takie same, dlatego po kilku grach można z grubsza zapamiętać ich położenie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 4,2 / 10 na podstawie 83 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Paperboy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Paperboy Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
X360