Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360iOSPC
Okładka Luxor 2 (X360)

Luxor 2

Luxor 2 to niezwykle szybka gra logiczno-zręcznościowa, której fabułę usytuowano w starożytnym Egipcie. Jest ona elementem cyklu, początkowo przeznaczonego dla właścicieli komputerów osobistych.

Zręcznościowe | elementy logiczne

Okładka Luxor 2 (X360)

data premiery gry:

8gru2005

PC

4kwi2007

X360

30cze2011

iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Luxor 2 na PC, X360 i iOS to niezwykle szybka gra logiczno-zręcznościowa, stworzona przez studio Mumbo Jumbo.

Mechanika

Akcję gry osadzono w starożytnym Egipcie. Zadanie postawione przed graczem polega na ocaleniu wspomnianego kraju, zagrożonego przez Seta (boga chaosu). W trakcie osiemdziesięciu ośmiu poziomów toczymy szereg bitew z jego (symbolicznie przedstawionymi) poplecznikami, korzystając z mocy Isis i wsparcia skarabeuszy.

Celem zabawy jest wyeliminowanie kolorowego sznura kulek przemieszczającego się po planszy. Aby zbić dane ogniwo łańcucha, należy trafić odpowiednim kolorem w minimum dwie kulki o tej samej barwie. Poszczególne ruchy trzeba wykonywać zwinnie i celnie, gdyż dotarcie oponentów do piramidy oznacza przegraną. Za każde poprawne zestrzelenie otrzymuje się pewną sumę monet, zasilających konto punktów zawodnika. Aby podwyższyć wynik, powinno się pamiętać o zbieraniu cennych kamieni i innych skarbów. W grze zaimplementowano trzynaście rodzajów power-upów, znacznie ułatwiających zadanie, np. pojawiające się co pewien czas dodatkowe życia. Dla mniej wprawionych użytkowników przygotowano sposobność wyboru poziomu trudności.

Tryby gry

Deweloperzy przygotowali kilka sposobów na udaną rozrywkę. Dla początkujących graczy przeznaczono opcję pozwalającą na zaaklimatyzowanie się w wirtualnym świecie. Następnie przechodzi się do zabawy stricte przygodowej, w której zwalcza się przeciwników. Można się też zdecydować na podjęcie jednego z kilku wyzwań, bądź sprawdzenie swoich zdolności w trybie Survival.

Istnieje sposobność, aby zawodnik zadowolony z osiągniętego rezultatu zamieścił go w globalnym rankingu. Tabela wyników składa się ze stu poziomów – od niewolnika po władcę Egiptu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Gry podobne do Luxor 2

Klasyfikacja PEGI Luxor 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Luxor 2

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Nowopowstałe Slapdash Games zajmie się casualami
Nowopowstałe Slapdash Games zajmie się casualami

wiadomość2 sierpnia 2007

Firma Method Solutions sfinansowała powstanie podległej sobie grupy Slapdash Games. Jej zadaniem będzie tworzenie gier typu casual na komputery PC, next-geny i telefony komórkowe.

Luxor 2 już jutro na XBLA
Luxor 2 już jutro na XBLA

wiadomość3 kwietnia 2007

Już jutro posiadacze konsoli Xbox 360 będą mogli poszerzyć swoją kolekcję gier o kolejną pozycję. Luxor 2 to produkcja należąca do serii o charakterze zręcznościowo-logicznym, którą znają przede wszystkim właściciele komputerów osobistych klasy PC. Owa pozycja zostanie udostępniona w ramach usługi Xbox Live Arcade, a jej koszt będzie równy 800 punktów Microsoftu, co wyniesie niecałe 35 PLN.

X360
PC
iOS