Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneX360
Okładka Tetris Evolution (X360)

Tetris Evolution X360

Tetris Evolution to kolejna odsłona kultowej serii gier logicznych, swoimi korzeniami sięgającej 1985 roku. Niniejszy tytuł stanowi ciąg dalszy szeregu wariacji na temat pozycji stworzonej przez rosyjskiego programistę Aleksieja Pażitnowa.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Tetris Evolution (X360)

producent: Mass Media

wydawca: THQ Inc.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

19marca2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tetris Evolution to kolejna odsłona kultowej serii gier logicznych, swoimi korzeniami sięgającej 1985 roku. Niniejszy tytuł stanowi ciąg dalszy szeregu wariacji na temat pozycji stworzonej przez rosyjskiego programistę Aleksieja Pażitnowa. Poza elementami standardowymi, znanymi z poprzedniczek, developerzy zaskakują kilkoma nowymi atrakcjami, zawartymi chociażby w trybie multiplayer.

Gwoli przypomnienia, klasyczna wersja Tetrisa polega na odpowiednim układaniu spadających klocków. Korzystając z rotacji poszczególne bloki należy układać tak, aby po zetknięciu z pozostałymi zapełniły cały wiersz na planszy, zwanej Tetrionem. Powoduje to wyeliminowanie danej partii oraz opadnięcie elementów znajdujących się powyżej niej. Rozgrywka trwa do momentu zapełnienia całego obszaru pola. Twórcy tytułu zaimplementowali dwa dodatkowe tryby, dostępne zarówno podczas zabawy w pojedynkę, jak również w jej wersji wieloosobowej. Systemy te umożliwiają m.in. zmianę tempa pojawiania się kolejnych klocków oraz "wymazywanie" z planszy niepożądanych elementów.

Moduł multiplayer daje sposobność do wspólnych potyczek czterech zawodników jednocześnie. Największe novum polega na tym, iż nie są tu wymagane kontakty face to face, gdyż zabawa odbywa się również online poprzez usługę Xbox Live. Istotne jest, że Sztuczna Inteligencja dobiera konkretnych przeciwników według posiadanego przez nich stopnia zaawansowania oraz zajmowanego miejsca w ogólnej klasyfikacji. Uzyskane rezultaty można zamieścić w globalnym rankingu.

Całemu przedsięwzięciu towarzyszy rytmiczna ścieżka dźwiękowa oraz zestaw klipów video w rozdzielczości High Definition, stanowiących tło dla Tetrionu. Ponadto przygotowano rozbudowany wachlarz motywów graficznych, ikonek i skórek. Tak szerokie spektrum dodatków pozwala na modelowanie wyglądu planszy wedle własnych preferencji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Gry podobne do Tetris Evolution

Klasyfikacja PEGI Tetris Evolution

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Tetris Evolution

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Mastah & Szczypoon - odc. 6 - Tetris

wiadomość15 września 2010

Tetris obchodzi 25-lecie istnienia
Tetris obchodzi 25-lecie istnienia

wiadomość2 czerwca 2009

Serwis VentureBeat zamieścił na swych łamach interesujący rocznicowy artykuł, w którym podsumował historię Tetrisa, bodaj najpopularniejszej gry na świecie. Czytamy w nim, że fenomen wymyślony 25 lat temu przez 29-letniego rosyjskiego programistę Aleksieja Pażytnowa sprzedał się już w 125 milionach egzemplarzy.

Poważne redukcje w szeregach koncernu THQ

wiadomość4 listopada 2008

Zapowiedzi koncernu THQ z początku tego roku okazały się nie być słowami rzuconymi na wiatr. Rozmach cięć, jakim poddane zostały wewnętrzne studia firmy – w tym wspomniane w styczniu Paradigm Entertainment oraz Juice Games – okazał się być jednak większy niż mogliśmy się spodziewać. Zamknięcia bądź też liczne zwolnienia dotyczą w sumie sześciu deweloperów.

Tetris Evolution już w amerykańskich sklepach

wiadomość20 marca 2007

Firma THQ poinformowała, że anonsowana przez nas pod koniec lutego gra Tetris Evolution trafiła wreszcie na amerykańskie półki sklepowe, zaliczając tym samym swoją światową premierę.

Zapowiedziano grę Tetris Evolution

wiadomość21 lutego 2007

Firma THQ zapowiedziała wydanie na konsolę Xbox 360 gry Tetris Evolution. Będzie to kolejna wariacja na temat cieszącego się niezwykłą popularnością pomysłu rosyjskiego programisty. Twórcy tytułu widzą w nim kolejną odsłonę wydanej kilka lat temu na PC produkcji Tetris Worlds.