Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneX360
Okładka Hexic HD (X360)

Hexic HD X360

Hexic HD to kolejna gra logiczna, przygotowana przez twórcę kultowego Tetrisa, początkowo dostępna jedynie w ramach The Microsoft Network. Jej ogromny sukces przyczynił się do podjęcia decyzji o rozszerzeniu grona użytkowników.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Hexic HD (X360)

data premiery gry w wersji X360:

22listopada2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hexic HD to kolejna gra logiczna, przygotowana przez twórcę kultowego Tetrisa, początkowo dostępna jedynie w ramach The Microsoft Network. Jej ogromny sukces przyczynił się do podjęcia decyzji o rozszerzeniu grona użytkowników. Developerzy udostępnili niniejszą pozycję posiadaczom konsoli Xbox 360 w ramach usługi Xbox Live Arcade, pozwalającej na pobieranie z Internetu rozmaitych elektroniczno-rozrywkowych produkcji za odpowiednią opłatą.

Od razu po rozpoczęciu zabawy otrzymuje się planszę, wyłożoną sześciokątami w następujących kolorach: czerwonym, niebieskim, fioletowym, zielonym, różowym oraz żółtym. Należy ułożyć je w grupy o tej samej barwie, aby następnie manewrować nimi po całym polu. Zetknięcie sterowanych elementów z napotkanymi podobnymi do nich i utworzenie "kwiatka" powoduje, że całe grono znika, zasilając konto gracza odpowiednią ilością punktów. Zdać sobie trzeba sprawę, iż ubycie klocków wywołuje zmianę lokalizacji pozostałych. Natknąć się także można na bonusy, jak i niezwykle niebezpiecznie bomby, których szybko powinno się pozbyć.

Developerzy zaimplementowali kilka rodzajów rozgrywek w trybie single player. Użytkownik podejmuje się wyzwania zrobienia porządku na planszy w określonym czasie, jak również sprawdza się w module Marathon i Survival. Gracz zadowolony ze swojego wyniku ma sposobność zamieszczenia go w globalnym rankingu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Gry podobne do Hexic HD

Klasyfikacja PEGI Hexic HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Hexic HD

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live

Independence VIP 24 kwietnia 2017

Gdy zaczniecie łamać głowę aby zrobić wszelkie osiągnięcia to trudno się oderwać. Satysfakcja po zrobieniu wszystkiego jest ogromna. Polecam wszystkim fanom tego gatunku elektronicznej rozrywki. Ścieżka dźwiękowa pasuje idealnie. Ode mnie ocena maksymalna i szczera rekomendacja.

10