Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneX360
Okładka Zuma Deluxe (X360)

Zuma Deluxe X360

Zuma Deluxe to niezwykle szybka gra logiczna, przygotowana przez firmę developerską PopCap Games.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Xbox | Xbox Game Pass

Microsoft Xbox 360
Okładka Zuma Deluxe (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

22listopada2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zuma Deluxe to niezwykle szybka gra logiczna, przygotowana przez firmę developerską PopCap Games. Niniejszy tytuł udostępniony został posiadaczom Xboxa 360 w ramach usługi Xbox Live Arcade, umożliwiającej pobieranie z sieci rozmaitych elektroniczno-rozrywkowych produkcji za uiszczeniem odpowiedniej opłaty.

Rozpoczynając zabawę użytkownik przenosi się w głąb dżungli, gdzie zostały ukryte starożytne świątynie. Jak powszechnie wiadomo, za swoimi murami kryją one mnóstwo pułapek i niebezpieczeństw. Na takowe natrafia gracz, którego zadaniem jest eliminowanie przemieszczających się po ekranie kulek w czterech barwach: żółtych, zielonych, czerwonych i niebieskich. Odbywa się to poprzez obracanie posążkiem żaby, wypuszczającej z ust kolorowe piłeczki. Aby zbić dane ogniwo łańcucha, należy ułożyć obok siebie trzy takie same egzemplarze.

Za każde poprawne zestrzelenie otrzymuje się pewną ilość monet, zasilających konto punktów zawodnika. Na końcu toru znajduje się złoty otwór – dotarcie do niego oznacza koniec rozgrywki. Na całe szczęście zaimplementowano kilka ułatwień – trafienie w specjalnie oznaczone kuleczki spowalnia ruch łańcucha, cofa go przez kilka sekund, bądź powoduje wybuch pewnego jego obszaru.

Developerzy przygotowali dwa tryby gry. Pierwszy scharakteryzować można jako ukończenie dwudziestu poziomów w jak najkrótszym czasie. Poprzeczka podnoszona jest w miarę sukcesywnego zaliczania kolejnych etapów. Moduł drugi stanowi wyzwanie dla wybitnych śmiałków. Zadanie polega tu na zdobyciu największej ilości punktów podczas tylko jednej rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 96 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Zuma Deluxe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Zuma Deluxe

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Cztery gry z Xbox LIVE Arcade o połowę taniej

wiadomość31 sierpnia 2007

Microsoft przygotował niespodziankę dla posiadaczy X360. Otóż przez najbliższą niedzielę i poniedziałek będzie można nabyć wybrane gry z oferty Xbox LIVE Arcade po niższej o połowę cenie. Akcja rozpocznie się w niedzielę o 2:00 rano, a zakończy w poniedziałek o 1:59.