Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneX360
Okładka Zuma Deluxe (X360)
OkładkaZuma Deluxe (X360)

Zuma Deluxe X360

Zuma Deluxe to niezwykle szybka gra logiczna, przygotowana przez firmę developerską PopCap Games.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Xbox | Xbox Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zuma Deluxe Premiera X360

22listopada2005

producent: PopCap Games wydawca: Oberon Media Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Zuma Deluxe

Symulator kozy

Boogie Bunnies

Luxor 2

Zuma Deluxe to niezwykle szybka gra logiczna, przygotowana przez firmę developerską PopCap Games. Niniejszy tytuł udostępniony został posiadaczom Xboxa 360 w ramach usługi Xbox Live Arcade, umożliwiającej pobieranie z sieci rozmaitych elektroniczno-rozrywkowych produkcji za uiszczeniem odpowiedniej opłaty.

Rozpoczynając zabawę użytkownik przenosi się w głąb dżungli, gdzie zostały ukryte starożytne świątynie. Jak powszechnie wiadomo, za swoimi murami kryją one mnóstwo pułapek i niebezpieczeństw. Na takowe natrafia gracz, którego zadaniem jest eliminowanie przemieszczających się po ekranie kulek w czterech barwach: żółtych, zielonych, czerwonych i niebieskich. Odbywa się to poprzez obracanie posążkiem żaby, wypuszczającej z ust kolorowe piłeczki. Aby zbić dane ogniwo łańcucha, należy ułożyć obok siebie trzy takie same egzemplarze.

Za każde poprawne zestrzelenie otrzymuje się pewną ilość monet, zasilających konto punktów zawodnika. Na końcu toru znajduje się złoty otwór – dotarcie do niego oznacza koniec rozgrywki. Na całe szczęście zaimplementowano kilka ułatwień – trafienie w specjalnie oznaczone kuleczki spowalnia ruch łańcucha, cofa go przez kilka sekund, bądź powoduje wybuch pewnego jego obszaru.

Developerzy przygotowali dwa tryby gry. Pierwszy scharakteryzować można jako ukończenie dwudziestu poziomów w jak najkrótszym czasie. Poprzeczka podnoszona jest w miarę sukcesywnego zaliczania kolejnych etapów. Moduł drugi stanowi wyzwanie dla wybitnych śmiałków. Zadanie polega tu na zdobyciu największej ilości punktów podczas tylko jednej rozgrywki.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 97 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Zuma Deluxe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Zuma Deluxe Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live