Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360XONE
Okładka Pac-Man (X360)

Pac-Man

Pac-Man to pozycja, należąca do kultowego cyklu, traktującego o konsumowaniu kropek w labiryncie. Pierwsza jego odsłona miała miejsce w 1979 r. i przeznaczona była dla popularnych w tamtym czasie automatów.

Zręcznościowe | reedycje/remastery/remaki | tytuły ekskluzywne Xbox

Okładka Pac-Man (X360)

data premiery gry:

9sie2006

X360

20kwi2016

XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pac-Man to pozycja należąca do kultowego cyklu gier zręcznościowych, traktującego o konsumowaniu kropek w labiryncie nawiedzanym przez duchy. Pierwsza odsłona gry pojawiła się jeszcze w 1979 r. i przeznaczona była dla popularnych w tamtym czasie salonowych automatów. Odpowiedzialni za markę deweloperzy ze studia Bandai Namco Entertainment postanowili powiększyć grono miłośników niniejszej gry o posiadaczy konsoli XONE i X360. Tytuł dostępny jest wyłącznie w dystrybucji cyfrowej.

Mechanika

Podczas zabawy wcielamy się tradycyjnie w rolę tytułowego Pac-Mana, który przemierza kręte i niebezpieczne ścieżki labiryntu. Celem gry jest zebranie wszystkich punkcików i power-upów, rozmieszczonych na planszy. Nie byłoby to jednak takie trudne, gdyby nie poruszające się po labiryncie duchy, z którymi wszelki kontakt kończy się utratą jednego z żyć bohatera. Na szczęście jednak, nasz żółty protagonista od czasu do czasu znajduje także bonusowe owoce, sprawiające, że staje się chwilowo niezniszczalny. Dzięki temu może on bez obaw zjadać kropeczki, podnosząc wynik punktowy. Ponadto za skonsumowanie oponentów otrzymuje ekstra bonusa, dodatkowo zasilającego konto gracza.

Kwestie techniczne

W wydanym na konsoli XONE i X360 Pac-Manie, producenci zaimplementowali ponad dwieście pięćdziesiąt poziomów, doskonale znanych z automatów. Ponadto podczas zabawy towarzyszą nam oryginalne tematy muzyczne i efekty dźwiękowe, znane z klasycznego Pac-Mana. Oldskulowa oprawa wizualna została jednak przedstawiona w rozdzielczości HD i okraszona szeregiem dodatkowych ustawień graficznych, a najlepszy z uzyskanych wyników umieścić można w globalnym rankingu graczy. Swoisty smaczek stanowi również fakt, że ta wersja gry zawiera słynny błąd rundy 256, będący niewątpliwą atrakcją dla wszystkich fanów Pac-Mana.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Pac-Man

Klasyfikacja PEGI Pac-Man

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Pac-Man

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Microsoft XBOX ONE

Microsoft XBOX ONE

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Pac-Man co wszystko zjadał. 35 lat żółtej kropki
Pac-Man co wszystko zjadał. 35 lat żółtej kropki

wiadomość21 maja 2015

Duch produkcji takich jak Pac-Man jest bardzo silny do dzisiaj. W uwielbianych przeze mnie produktach Platinum Games, w bijatykach, w takich niezależnych tytułach jak Hotline Miami, lub Not a Hero. 35 lat Pac-Mana to przyjemna rocznica niemalże wiecznej gry!

Pac-Man powróci w przyszłym roku na swoje trzydzieste urodziny
Pac-Man powróci w przyszłym roku na swoje trzydzieste urodziny

wiadomość7 marca 2009

Hirokazu Yasuhara, współtwórca kilkunastu gier opowiadających o przygodach jeża Sonica, zajmuje się obecnie tworzeniem kontynuacji Pac-Mana. Dzieło miałoby pojawić się w przyszłym roku z okazji trzydziestych urodzin tego niezwykle dziwnego, kultowego bohatera gier. Za chęć przywrócenia marki do życia odpowiada oczywiście doskonale znana firma Namco Bandai,

Namco Museum i ponad trzydzieści starych hitów tej jesieni na Xboksie 360
Namco Museum i ponad trzydzieści starych hitów tej jesieni na Xboksie 360

wiadomość18 lipca 2008

Ponad trzydzieści hitów z dwudziestopięcioletniej historii firmy Namco trafi tej jesieni na Xboksa 360 w zestawie noszącym roboczą nazwę Namco Museum: Virtual Arcade.

Pac-Man i Castlevania trafią na duży ekran
Pac-Man i Castlevania trafią na duży ekran

wiadomość22 maja 2008

Jak donosi serwis Variety, Crystal Sky Pictures za kwotę dwustu milionów dolarów nabyło prawa do nakręcenia pięciu filmów, z których aż dwa będą tematyką zahaczały o nasze podwórko.

Pac-Man Championship Edition od dziś na Xbox Live Arcade
Pac-Man Championship Edition od dziś na Xbox Live Arcade

wiadomość6 czerwca 2007

Wczoraj w trakcie nowojorskiego finału światowych mistrzostw Pac-Mana uczestnicy imprezy mogli zagrać w specjalnie przygotowaną na tę okazję grę: Pac-Man Championship Edition. Produkcja została opracowana pod okiem Toru Iwataniego, twórcy tej bestsellerowej gry sprzed 26 lat. Od dzisiaj nowy Pac-Man jest dostępny do pobrania dla posiadaczy X360 za pośrednictwem Xbox Live Arcade.

X360
XONE