Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 21 lipca 2016, 13:01

autor: Makek

Detektyw Pikachu – pierwszy aktorski film o Pokemonach

Na fali wielkiej popularności Pokemonów firma Legendary Entertainment podzieliła się swoimi planami dotyczącymi produkcji pełnometrażowego filmu z Pikachu w głównej roli detektywa. Zdjęcia rozpoczną się w przyszłym roku.

Pokemony to w ostatnim czasie naprawdę gorący temat, a wszystko to za sprawą wielkiego sukcesu Pokemon GO. Wydaje się więc, że firma Legendary Entertainment nie mogła wybrać sobie lepszego momentu na zapowiedź swojego nowego filmu, o roboczym tytule Detektyw Pikachu. Na ten moment nie wiemy o tej produkcji zbyt wiele, choć trzeba przyznać, że łatwo można się domyślić szczegółów dotyczących chociażby głównego bohatera czy zarysu fabuły.

Sherlock Holmes już niedługo będzie miał konkurenta – do akcji wkroczy bowiem detektyw Pikachu! - Detektyw Pikachu – pierwszy aktorski film o Pokemonach - wiadomość - 2016-07-21
Sherlock Holmes już niedługo będzie miał konkurenta – do akcji wkroczy bowiem detektyw Pikachu!

O licencję do filmu Detektyw Pikachu zmagało się kilka studiów, jednak ostatecznie to firma Legendary wygrała prawa do jego stworzenia i wraz z Pokemon Company będą oni współpracować nad jego produkcją, która ma rozpocząć się już w 2017 roku. Twórcy nie chcą jednak zdradzać wiele szczegółów, choć wiemy, że dystrybucją Detektywa Pikachu w Japonii zajmie się przedsiębiorstwo Toho, a poza Krajem Kwitnącej Wiśni będzie to Universal. Warto dodać, że będziemy mieli tutaj do czynienia z tzw. filmem live-action, czyli takim, w którym przed kamerą występują także żywi aktorzy. Nie będzie to więc kolejny w całości animowany film z Pokemonami.

Pikachu w roli detektywa nie jest całkowitą nowością w uniwersum Pokemonów. Na początku tego roku w Japonii pojawiła się gra pt. Great Detective Pikachu: The Birth of a New Duo. Produkcja zawitała jedynie na Nintendo 3DS i pozwoliła wcielić się w tytułowego, żółtego stworka, który wraz z chłopcem o imieniu Tim stara się rozwiązać przeróżne kryminalne zagadki dotyczące innych Pokemonów. Do gry powstał nawet ciekawy zwiastun (przedstawiony poniżej), który może pozwolić wyobrazić sobie, jak będzie wyglądał zbliżający się film.

Detektyw Pikachu – pierwszy aktorski film o Pokemonach - ilustracja #3

O Pokemonach zrobiło się znowu głośno dzięki wydanej w tym miesiącu grze Pokemon GO. Produkcja ta wykorzystuje tzw. rzeczywistość rozszerzoną, która dodaje do realnego otoczenia, wyłapywanego dzięki kamerze urządzenia mobilnego, elementy świata gry – w tym przypadku Pokemony. Zadaniem gracza jest przemierzanie świata oraz kolekcjonowanie tytułowych stworków, które są porozmieszczane w odpowiadającym im środowisku (np. wodne Pokemony można znaleźć w pobliżu rzek czy jezior). Olbrzymi sukces gry przyczynił się do rekordowego wzrostu wartości Nintendo. W przeciągu kilku dni od premiery Pokemon GO zanotowano wzrost ceny akcji spółki z szybkością nienotowaną od 1983 roku.