Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2016, 13:40

autor: Draug

Wieści ze świata (Counter-Strike: Global Offensive, ARK: Survival of the Fittest, Rocket League) 21/7/2016

Dziś piszemy o rozpoczęciu przez Valve Software walki ze stronami hazardowymi związanymi z Counter-Strike: Global Offensive, opóźnieniu premiery ARK: Survival of the Fittest na PS4 na rzecz szybszego wypuszczenia ARK: Survival Evolved oraz o funkcji cross-platform między PS4 i XOne w Rocket League, gotowej do udostępnienia, gdy tylko Sony wyrazi zgodę. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

CS:GO – Valve rozpoczęło walkę ze stronami hazardowymi

Jak donosi The Escapist, Valve Software rozpoczęło walkę ze stronami hazardowymi wykorzystującymi skórki do gry Counter Strike: Global Offensive, zgodnie z deklaracjami sprzed tygodnia. Administratorzy 23 witryn otrzymali listy z oficjalnym wezwaniem do natychmiastowego zaprzestania działalności niezgodnej z warunkami użytkowania Steama, pod groźbą podjęcia poważniejszych kroków (np. usunięcia kont powiązanych z rzeczonymi stronami), jeśli polecenie nie zostanie wypełnione w ciągu 10 dni. I wygląda na to, że akcja podjęta przez Valve poskutkowała, bo omawiane serwisy zaczęły znikać. Jednak znamienny jest fakt, iż np. administratorzy witryny CSGOBig w oświadczeniu skierowanym do swoich użytkowników mówią tylko o „czasowym” zawieszeniu działalności.

Premiera ARK: Survival of the Fittest na PS4 opóźniona

Jeszcze do niedawna studio Wildcard utrzymywało, że przed końcem lipca na PlayStation 4 ukaże się ARK: Survival of the Fittest – sieciowa gra akcji z popularnymi ostatnimi czasy zmaganiami typu battle royale. Jednak deweloper koniec końców postanowił opóźnić premierę tego tytułu. Powód? Chęć szybszego udostępnienia posiadaczom PS4 gry ARK: Survival Evolved (sandboksowego survivalu, który stanowi niejako „podstawkę” dla pierwszej z wymienionych pozycji). Niestety, nie znamy teraz przybliżonego terminu premiery ani jednej, ani drugiej produkcji na konsolę firmy Sony.

Rocket League – cross-platform z PS4 gotowy, czeka na Sony

W rozmowie z serwisem IGN wiceszef studia Psyonix, Jeremy Dunham, zdradził, że funkcja cross-platform w grze Rocket League między konsolami PlayStation 4 i Xbox One jest już gotowa. Wszystko, czego teraz potrzeba, to zgoda firmy Sony, by w ciągu kilku godzin umożliwić wspólną zabawę posiadaczom wymienionych platform sprzętowych. Japoński gigant nie odniósł się jeszcze do tych rewelacji, ale deweloper wierzy, że uzyskanie zielonego światła to tylko kwestia czasu. Przypomnijmy, że od maja Rocket League oferuje cross-platformową zabawę użytkownikom PC i XOne.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: