Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneSwitchANDiOS
Okładka Beastie Bay DX (Switch)
OkładkaBeastie Bay DX (Switch)

Beastie Bay DX

Beastie Bay

Beastie Bay to strategia ekonomiczna z elementami RPG. Gracz zajmuje się budową miasta na dzikiej wyspie, co wymaga konstruowania budynków, zarządzania surowcami i dbania o potrzeby mieszkańców.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | rolnicze | elementy RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Beastie Bay DX Premiera

28wrz2012

AND

7lut2013

iOS

2gru2021

Switch

producent: Kairosoft wydawca: Kairosoft Strona oficjalna

Beastie Bay to strategia ekonomiczna wzbogacona elementami RPG wzorowanymi na serii Pokemon. Produkcję opracowało japońskie studio Kairosoft, czyli autorzy takich tytułów jak Game Dev Story, Dungeon Village, Biz Builder Delux, Fish Pond Park czy The Pyraplex.

Fabuła

Gra nie ma rozbudowanej warstwy fabularnej. Trafiamy po prostu na nieodkrytą wyspę, a naszym zadaniem jest jej zbadanie, wybudowanie na niej miasta oraz złapanie zamieszkujących ją stworków.

Mechanika

Beastie Bay łączy elementy tradycyjne dla strategii ekonomicznych z mechaniką gier RPG traktujących o kolekcjonowaniu stworków. Na początku rozgrywki trafiamy na dziką wyspę i musimy wybudować na niej niewielką wioskę. Potem zajmujemy się jej rozwojem. Do zadań gracza należy m.in. sianie zbóż, konstrukcja budynków mieszkalnych i zapewnianie mieszkańcom energii elektrycznej. Musimy dbać o potrzeby ludności, a jednocześnie odpowiednio zarządzać budżetem. Z biegiem czasu wioska przeobraża się w tętniące życiem miasto, w którym pojawiają się nawet lotniska oraz hotele dla gości z innych krain, a kluczową rolę w zwiększaniu przychodów zaczyna odgrywać wymiana handlowa z sąsiednimi wyspami.

Równocześnie podczas rozgrywki musimy odkrywać i podbijać nowe terytoria. Dokonujemy tego poprzez organizowanie ekspedycji. W trakcie takich wypraw regularnie zmuszani jesteśmy do toczenia turowych potyczek. Wykorzystujemy w nich drużynę złożoną z maksymalnie trzech stworków. Zabawę zaczynamy tylko z jedną taką istotą (do wyboru jest pies, kot i kaczka), a kolejne łapiemy podczas bitew. Aby tego dokonać, musimy najpierw mocno osłabić cel, a potem wykorzystać przeciwko niemu przynętę. Nie jest to łatwe, gdyż każdy gatunek ma indywidualne preferencje i wymaga innego wabika. Tak schwytane zwierzaki możemy potem tresować i rozwijać. Podczas zabawy gracz gromadzi pokaźną kolekcję stworków i dzięki temu może dobierać skład drużyny pod konkretnych wrogów.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Beastie Bay DX: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND
Switch