Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Dungeon Village (iOS)

Dungeon Village

Dungeon Village to strategia ekonomiczna traktująca o zarządzaniu zlokalizowaną w krainie fantasy wioską odwiedzaną przez typowych bohaterów gier RPG. Podczas zabawy musimy tak rozbudowywać osadę, aby ściągała z okolic herosów, którzy podejmują się dla nas niebezpiecznych misji.

Strategiczne | fantasy | ekonomiczne | RTS | elementy RPG

Okładka Dungeon Village (iOS)

producent: Kairosoft

wydawca: Kairosoft

data premiery gry:

2mar2012

AND

1cze2012

iOS
PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dungeon Village to wydana na Androida strategia ekonomiczna wzbogacona elementami RPG. Produkcję opracowało japońskie studio Kairosoft, czyli autorzy m.in. Epic Astro Story, The Pyraplex oraz Pocket League Story 2.

Fabuła

Akcja Dungeon Village przenosi nas do klasycznej pełnej magii krainy fantasy, identycznej z tymi, jakie były tłem fabularnym dla niezliczonych gier RPG. Zadaniem graczy nie jest jednak kierowanie poszukiwaczami przygód, lecz zarządzanie osadą, do której wpadają oni pomiędzy misjami.

Mechanika

Zaczynając zabawę, otrzymujemy we władanie mało imponującą wioskę i musimy ją przeobrazić w tętniącą życiem metropolię. Nie jest to łatwe, gdyż kraina pełna jest potworów lubujących się w atakowaniu ludzkich domów. Tutaj z pomocą przychodzą bohaterowie. Musimy ich jednak odpowiednio zachęcić do odwiedzin. W praktyce głównie po to ulepszamy wioskę, rozwijamy technologię i gospodarujemy budżetem. Im nasza osada jest większa i lepiej zaopatrzona, tym chętniej będą ją odwiedzać herosi skłonni podjąć się realizacji niebezpiecznych misji. Ponadto podczas przygód i eksplorowania lochów gromadzą oni cenne przedmioty, które potem sprzedają w naszych sklepikach, poszerzając tym samym ich ofertę.

Gra oferuje wiele możliwości zwiększenia atrakcyjności osady dla bohaterów. Poza sklepikami i karczmami możemy stawiać np. szkoły treningowe, pozwalające na zwiększanie umiejętności konkretnego typu, np. magicznych czy szermierczych. Z tych ośrodków edukacyjnych mogą zresztą korzystać także zwykli osadnicy, co zwiększa prestiż i popularność całej wioski. Istnieje również opcja organizowania różnorodnych świąt i festynów.

Dungeon Village zostało więc zaprojektowane jako strategia ekonomiczna, w której rozwój gospodarki napędza samodzielna warstwa RPG, na którą mamy jedynie pośredni wpływ. Zostaje to wzmocnione przez eventy i przygody fabularne, podczas których trzeba wykonywać konkretne zadania, a czasem również zmierzyć się z potężnymi bossami. Zapewnia to kampanii wrażenie ciągłego posuwania się naprzód i wydatnie urozmaica zabawę.

Kwestie techniczne

Dungeon Village wygląda jak typowa gra studia Kairosoft. Akcja ukazana jest więc z perspektywy izometrycznej, a grafika wykonana została w pełnym dużych pikseli stylu retro, wzorowanym na 16-biowych japońskich RPG-ach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do Dungeon Village

Wymagania wiekowe Dungeon Village

odpowiednia dla każdego wieku

iOS
AND