Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePSVPS4
Okładka Organ Trail: Complete Edition (PSV)
OkładkaOrgan Trail: Complete Edition (PSV)

Organ Trail: Complete Edition

Kompletna edycja oldskulowej gry symulacyjnej z elementami RPG, traktującej o przetrwaniu w świecie opanowanym przez zombie. Gra stanowi swoisty pastisz klasyka The Oregon Trail, opowiadającego o losach osadników kolonizujących Amerykę.

Symulacje | zombie | postapokalipsa | elementy RPG | 2D | survival | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Organ Trail: Complete Edition Premiera

14lip2016

PS4 PSV

Gry podobne do Organ Trail: Complete Edition

Don't Starve: Giant Edition

Organ Trail: Complete Edition na platformie PS4 i PSV to gra traktująca o przetrwaniu w świecie opanowanym przez zombie, łącząca elementy strategii, RPG-a i symulacji. Produkcję opracowało dwuosobowe studio deweloperskie The Men Who Wear Many Hats z Chicago. Produkcja jest rozszerzoną wersją oryginału, który ukazał się na PC w 2013 roku. Tytuł zawiera dodatki Endless oraz Final Cut, które rozszerzają zabawę o nowe elementy, m.in. tryb kooperacji, nowych przeciwników i bossów, a także nowe sposoby na stracenie życia.

Mechanika

Gra stanowi pastisz starego amerykańskiego przeboju Oregon Trail, odtwarzającego trudny los osadników kolonizujących zachodnie wybrzeże dzisiejszych Stanów Zjednoczonych. Całość została wykonana w formie oprogramowania edukacyjnego, które ma nauczyć dzieci sposobów przeżycia nadciągającej zombiakowej apokalipsy. Zabawa polega głównie na walce o przetrwanie. Kierujemy czteroosobową grupą ocalałych ludzi, którzy podróżują po terenach Stanów Zjednoczonych starym samochodem. Naszym zadaniem jest przede wszystkim utrzymanie podopiecznych przy życiu, co nie jest łatwe, gdyż pomimo elementów fantastyki gra podchodzi w całkiem realistyczny sposób do aspektów survivalowych.

Podczas podróży musimy gromadzić jedzenie i przydatne przedmioty. Zwłaszcza lekarstwa, naboje i benzyna są na wagę złota. Nasz pojazd jest w opłakanym stanie i wymaga regularnych napraw oraz wymieniania części. Do tego zagrażają nam nie tylko żywe trupy, ale również bandyci i zwierzęta. Co gorsza, bohaterowie mogą również umrzeć z powodu chorób, takich jak np. czerwonka. Rozpoczynając zabawę, nadajemy każdej postaci imię, dzięki czemu bardziej zżywamy się z członkami drużyny. Tym trudniej jest więc znieść ich śmierć, zwłaszcza gdy musimy sami ich zamordować po tym, jak zostaną zarażeni wirusem zmieniającym w zombie.

Zabawę dodatkowo urozmaicają starcia z nieumarłymi bossami oraz system symulujący zmiany pogody. Najmocniejszą stroną gry jest jej nieliniowość. Ginie się tutaj stosunkowo często (zwłaszcza na początku), ale praktycznie wszystkie wydarzenia mają charakter losowy, więc nie ma mowy o wielokrotnym powtarzaniu tych samych fragmentów.

Kwestie techniczne

Produkcja oferuje stylizowaną, 8-bitową oprawę graficzną oraz towarzyszącą jej ścieżkę dźwiękową w klimacie retro.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Organ Trail: Complete Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
PS4
PSV