Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS3PSVPS4PC
Okładka Aegis of Earth: Protonovus Assault (PS3)
OkładkaAegis of Earth: Protonovus Assault (PS3)

Aegis of Earth: Protonovus Assault

Ekonomiczna strategia osadzona w postapokaliptycznym świecie, w którym ludzkość zamknęła się w miastach-fortecach, broniąc się przed zagrożeniem ze strony potworów spoza Ziemi.

Strategiczne | science fiction | ekonomiczne | tower defense | elementy zręcznościowe | budowa miasta

Aegis of Earth: Protonovus Assault Premiera

2lip2015

PS3 PSV

15mar2016

PS4

19lip2016

PC

producent: Acquire wydawca: pQube Strona oficjalna

Gry podobne do Aegis of Earth: Protonovus Assault

Sid Meier's Civilization Revolution

Constructor

From Dust

Aegis of Earth: Protonovus Assault na platformie PC, PSV itd. to ekonomiczna gra strategiczna. Jej akcja została osadzona w postapokaliptycznym świecie, w którym ludzkość zamknęła się w miastach-fortecach, broniąc się przed zagrożeniem z zewnątrz. Za produkcję tytułu odpowiada japońskie studio Acquire. Powstały w 1994 roku deweloper znany jest dzięki seriom Way of the Samurai, Tenchu oraz Shinobido. Aegis of Earth: Protonovus Assault zadebiutowało w swojej ojczyźnie w 2015 roku i spotkało się tam z wyjątkowo słabym przyjęciem ze strony graczy, sytuację gry poprawiła jednak późniejsza premiera na rynkach zachodnich.

Fabuła

Akcja Aegis of Earth: Protonovus Assault rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w świecie spustoszonym przez kataklizm określany mianem „cichej apokalipsy”. Pod tym sporym niedopowiedzeniem kryje się inwazja kilkudziesięciometrowych monstrów, które zniszczyły Ziemię i zdziesiątkowały jej populację. Ludzkość przetrwała w miastach-fortecach i prowadzi nierówną walkę ze stworami. Produkcja oferuje rozbudowaną warstwę fabularną i szereg bohaterów, których poznajemy w przerywnikach zrealizowanych w formie znanej z visual novel.

Mechanika

Aegis of Earth: Protonovus Assault łączy w sobie cechy kilku różnych gatunków. W produkcji znajdziemy elementy znane z RTS-ów, tower defence, symulatorów budowania miasta, a także tytułów zręcznościowych. Celem gracza jest rozwój własnej metropolii-fortecy oraz walka z kolejnymi falami olbrzymich stworów. Miasta składają się kilku okręgów/dzielnic, każdego większego od poprzedniego, które potrafią obracać się o 360 stopni. Korzystając z dostępnych zasobów, takich jak gotówka pochodząca z podatków czy energia elektryczna, stawiamy w mieście kolejne budynki i obiekty użyteczności publicznej, które w momencie ataku zamieniają się w działka, wyrzutnie rakiet itd.

Gdy wróg zaatakuje, gracze muszą w czasie rzeczywistym manipulować poszczególnymi kręgami miasta tak, by odpowiednie typy instalacji obronnych były wycelowane w konkretne rodzaje nadciągających zewsząd potworów. Po zakończeniu oblężenia otrzymujemy zasoby, wykorzystywane do dalszego rozwoju metropolii.

Kwestie techniczne

Wydana na PC, PSV itd. Aegis of Earth: Protonovus Assault nie zachwyca oprawą audiowizualną. Trójwymiarowe modele miasta i przeciwników prezentują niewielką liczbę detali oraz słabej jakości tekstury. Sytuacja wygląda jednak nieco lepiej w przypadku interfejsu oraz dwuwymiarowych elementów gry.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Aegis of Earth: Protonovus Assault

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS3
PSV
PS4
PC