Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka ARK: Survival of the Fittest (PC)
OkładkaARK: Survival of the Fittest (PC)

ARK: Survival of the Fittest

Koncentrująca się na wieloosobowej rywalizacji PvP gra akcji, będąca produkcją poboczną w stosunku do sandboksowego MMO ARK: Survival Evolved. Tytuł rozpoczął swój żywot jako fanowska modyfikacja, którą przy wsparciu twórców oryginału przerobiono na samodzielną grę.

Akcji | dinozaury | FPS | battle royale

Kolekcja gier
Obserwuj grę

ARK: Survival of the Fittest Premiera

anulowana

PS4

29sie2017

PC

Gry podobne do ARK: Survival of the Fittest

Fortnite

Z1 Battle Royale

The Culling

ARK: Survival of the Fittest to opracowana przez Studio Wildcard z myślą o PC i PS4 sieciowa gra akcji korzystająca z modelu darmowego z mikropłatnościami. Jest to produkcja poboczna w stosunku do ARK: Survival Evolved i rozpoczęła swój żywot jako darmowa fanowska modyfikacja do tego tytułu, która dopiero potem została przerobiona na samodzielny komercyjny projekt.

Mechanika

Wydane na PC i PS4 ARK: Survival of the Fittest jest pozbawione kampanii fabularnej i koncentruje się wyłącznie na rozgrywkach multiplayer w ramach trybu PvP, w którym maksymalnie 72 graczy, podzielonych na kilka plemion, rywalizuje ze sobą na dużych, zamkniętych arenach. Zabawa toczy się do momentu, w którym na placu boju pozostaną członkowie wyłącznie jednej drużyny. Każde plemię może liczyć do sześciu graczy, co oznacza, że po mapie hasać może maksymalnie dwanaście takich grup. Oczywiście dla osób preferujących bardziej kameralne klimaty przewidziano także opcję zabawy w znacznie mniejszym gronie.

Na początku meczu gracze przenoszeni są na arenę, w centrum której znajduje się stos przydatnych przedmiotów. Każdy musi sam zdecydować, czy są one warte ryzyka śmierci na wczesnym etapie rozgrywki, czy też może lepiej jest szybko ewakuować się do pobliskiego lasu. Podczas zabawy kluczową rolę odgrywa odnajdywanie i oswajanie dinozaurów oraz innych wielkich bestii, które potem służą jako wierzchowce lub wspomagają nas w walce. O utrzymanie napięcia dba za to tzw. krąg śmierci, z każdą minutą zmniejszający pole bitewne, wymuszając tym samym częste kontakty między rywalami.

W trakcie rozgrywki gracze mogą korzystać z szerokiego arsenału uzbrojenia, zbroi, pułapek oraz możliwych do szybkiego skonstruowania prostych struktur. Gra oferuje sporą swobodę w konfigurowaniu strać, pozwalając na toczenie meczów o różnej skali, poczynając od krótkich trzydziestominutowych potyczek aż po wielkie trzygodzinne wojny. Ponadto ARK: Survival of the Fittest kładzie duży nacisk na aspekt e-sportowy. Gracze podchodzący do tego typu rozgrywek na poważnie mogą rywalizować w specjalnych rankingach oraz brać udział w turniejach.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-72  

Oczekiwania czytelników: 9,1 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe ARK: Survival of the Fittest: 12+

ARK: Survival of the Fittest Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
  • 37 GB HDD
  • Windows 7(SP1)/8/10 64-bit
Sony PlayStation 4

PlayStation 4

PC
PS4