Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PC
Okładka ARK: Survival of the Fittest (PS4)

ARK: Survival of the Fittest

Koncentrująca się na wieloosobowej rywalizacji PvP gra akcji, będąca produkcją poboczną w stosunku do sandboksowego MMO ARK: Survival Evolved. Tytuł rozpoczął swój żywot jako fanowska modyfikacja, którą przy wsparciu twórców oryginału przerobiono na samodzielną grę.

Akcji | dinozaury | FPS | Battle Royale

Okładka ARK: Survival of the Fittest (PS4)

data premiery gry:

anulowana

PS4

29sie2017

PC

ARK: Survival of the Fittest to opracowana przez Studio Wildcard z myślą o PC i PS4 sieciowa gra akcji korzystająca z modelu darmowego z mikropłatnościami. Jest to produkcja poboczna w stosunku do ARK: Survival Evolved i rozpoczęła swój żywot jako darmowa fanowska modyfikacja do tego tytułu, która dopiero potem została przerobiona na samodzielny komercyjny projekt.

Mechanika

Wydane na PC i PS4 ARK: Survival of the Fittest jest pozbawione kampanii fabularnej i koncentruje się wyłącznie na rozgrywkach multiplayer w ramach trybu PvP, w którym maksymalnie 72 graczy, podzielonych na kilka plemion, rywalizuje ze sobą na dużych, zamkniętych arenach. Zabawa toczy się do momentu, w którym na placu boju pozostaną członkowie wyłącznie jednej drużyny. Każde plemię może liczyć do sześciu graczy, co oznacza, że po mapie hasać może maksymalnie dwanaście takich grup. Oczywiście dla osób preferujących bardziej kameralne klimaty przewidziano także opcję zabawy w znacznie mniejszym gronie.

Na początku meczu gracze przenoszeni są na arenę, w centrum której znajduje się stos przydatnych przedmiotów. Każdy musi sam zdecydować, czy są one warte ryzyka śmierci na wczesnym etapie rozgrywki, czy też może lepiej jest szybko ewakuować się do pobliskiego lasu. Podczas zabawy kluczową rolę odgrywa odnajdywanie i oswajanie dinozaurów oraz innych wielkich bestii, które potem służą jako wierzchowce lub wspomagają nas w walce. O utrzymanie napięcia dba za to tzw. krąg śmierci, z każdą minutą zmniejszający pole bitewne, wymuszając tym samym częste kontakty między rywalami.

W trakcie rozgrywki gracze mogą korzystać z szerokiego arsenału uzbrojenia, zbroi, pułapek oraz możliwych do szybkiego skonstruowania prostych struktur. Gra oferuje sporą swobodę w konfigurowaniu strać, pozwalając na toczenie meczów o różnej skali, poczynając od krótkich trzydziestominutowych potyczek aż po wielkie trzygodzinne wojny. Ponadto ARK: Survival of the Fittest kładzie duży nacisk na aspekt e-sportowy. Gracze podchodzący do tego typu rozgrywek na poważnie mogą rywalizować w specjalnych rankingach oraz brać udział w turniejach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-72  

Oczekiwania czytelników: 9,1 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe ARK: Survival of the Fittest

12+

Wymagania sprzętowe ARK: Survival of the Fittest

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
  • 37 GB HDD
  • Windows 7(SP1)/8/10 64-bit
Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

Wieści ze świata (ARK: Survival of the Fittest, Albion Online, No Man’s Sky, Grim Dawn) 4/8/2016
Wieści ze świata (ARK: Survival of the Fittest, Albion Online, No Man’s Sky, Grim Dawn) 4/8/2016

wiadomość4 sierpnia 2016

Dziś piszemy o scaleniu ARK: Survival of the Fittest z ARK: Survival Evolved, starcie ostatniej fazy beta-testów Albion Online, końcu prac nad pierwszą aktualizacją do No Man’s Sky i o pierwszym DLC do Grim Dawn (Crucible Mode). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Counter-Strike: Global Offensive, ARK: Survival of the Fittest, Rocket League) 21/7/2016
Wieści ze świata (Counter-Strike: Global Offensive, ARK: Survival of the Fittest, Rocket League) 21/7/2016

wiadomość21 lipca 2016

Dziś piszemy o rozpoczęciu przez Valve Software walki ze stronami hazardowymi związanymi z Counter-Strike: Global Offensive, opóźnieniu premiery ARK: Survival of the Fittest na PS4 na rzecz szybszego wypuszczenia ARK: Survival Evolved oraz o funkcji cross-platform między PS4 i XOne w Rocket League, gotowej do udostępnienia, gdy tylko Sony wyrazi zgodę. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

ARK: Survival of the Fittest – popularny mod typu Battle Royale został przerobiony na samodzielną grę
ARK: Survival of the Fittest – popularny mod typu Battle Royale został przerobiony na samodzielną grę

wiadomość16 marca 2016

Do dystrybucji w Steam Early Access trafiła wczesna wersja ARK: Survival of the Fittest, czyli sieciowej gry bitewnej z trybem typu Battle Royale, która stanowi darmowe rozwinięcie popularnej fanowskiej modyfikacji do ARK: Survival Evolved.

PC
PS4