Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2016, 16:35

autor: Draug

Wieści ze świata (ARK: Survival of the Fittest, Albion Online, No Man’s Sky, Grim Dawn) 4/8/2016

Dziś piszemy o scaleniu ARK: Survival of the Fittest z ARK: Survival Evolved, starcie ostatniej fazy beta-testów Albion Online, końcu prac nad pierwszą aktualizacją do No Man’s Sky i o pierwszym DLC do Grim Dawn (Crucible Mode). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

ARK: Survival of the Fittest scalone z ARK: Survival Evolved

Studio Wildcard zdecydowało się zakończyć żywot ARK: Survival of the Fittest jako samodzielnej, darmowej gry i scalić ją z podstawowym ARK: Survival Evolved w formie jednego z trybów zabawy dostępnych w obrębie drugiego z wymienionych tytułów. Zasadnicze powody są dwa – ułatwienie pracy moderom przy użyciu świeżo wypuszczonych narzędzi (ważącego aż 50 GB Development Kita) oraz trudności, jakie sprawia utrzymywanie tytułu free-to-play deweloperowi, który nie zna się na monetyzacji gry w takim modelu i nie chce poświęcać swoich skromnych zasobów, by się tego uczyć. Gracze, którzy wcześniej grali w ARK: Survival of the Fittest, nadal będą mogli cieszyć się zawartością tej produkcji za darmo, natomiast osoby, które jeszcze nie miały ku temu okazji, będą musiały kupić ARK: Survival Evolved (sugerowana cena na Steamie wynosi obecnie 19,99 euro, czyli ok. 86 zł).

Albion Online – ruszyła ostateczna beta

Zgodnie z niedawną zapowiedzią, rozpoczęła się ostatnia faza beta-testów gry MMORPG Albion Online. Aby wziąć w nich udział, trzeba kupić jeden z Pakietów Założyciela – najtańszy kosztuje 29,95 dolarów (ok. 116 zł). Przypomnijmy, że aktualizacja inicjująca „ostateczną betę” wprowadza m.in. nowe krainy (Wyspy Królewskie i Rubieże) oraz zmodyfikowane systemy wojen gildii i reputacji. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w naszej wcześniejszej wiadomości.

No Man’s Sky – pierwsza, duża łatka już gotowa

Studio Hello Games pochwaliło się, że ukończyło prace nad pierwszą łatką do No Man’s Sky. Na razie nie znamy pełnej listy zmian, które wprowadzi, nie wiemy też, kiedy zostanie zaaplikowana grze (tj. czy zostanie wypuszczona na premierę, do której zostało jeszcze pięć dni). Deweloper zapewnił jedynie, że aktualizacja dostarczy dużo zawartości, funkcji i poprawek w wyważeniu rozgrywki.

Grim Dawn z pierwszym DLC – Crucible Mode

Studio Crate Entertainment wypuściło pierwszy dodatek do wydanego w lutym hack’n’slasha Grim Dawn, zatytułowany Crucible Mode. DLC oferuje tytułowy tryb zabawy, w którym gracz zmaga się z kolejnymi (w sumie 150) falami potworów na czterech różnych arenach, a za zwycięstwa jest obsypywany skarbami. Sugerowana cena dodatku na Steamie wynosi 5,49 euro (ok. 24 zł), ale do 10 sierpnia można go kupić z 15-procentowym rabatem – za 4,66 euro, czyli ok. 20 zł.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: