Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2016, 20:26

autor: Góral

Albion Online za kilka dni wkroczy w ostatnią fazę beta testów

Studio Sandbox Interactive, pracujące nad grą MMORPG Albion Online, poinformowało, że tytuł za kilka dni wkroczy w ostatnią fazę beta testów, która przyniesie m.in. nowy świat, zmiany w systemie reputacji i nie tylko.

Studio Sandbox Interactive poinformowało, że Albion Online za kilka dni doczeka się startu ostatniej fazy beta testów. Rozpocznie się ona w trzech etapach – 1 sierpnia dostęp do nowej wersji otrzymają Legendarni Założyciele, 2 sierpnia Epiccy Założyciele, a 3 sierpnia Założyciele Weterani. Jeżeli chcecie uzyskać któryś ze statusów i tym samym dołączyć do zabawy, to odpowiednie pakiety, których ceny zaczynają się od 29,95 dolarów (około 118 zł), znajdziecie w oficjalnym sklepie produkcji.

Albion Online za kilka dni wkroczy w ostatnią fazę beta testów - ilustracja #1
Ostatnia faza beta testów Albion Online:
  • zmieniony świat;
  • nowy system reputacji;
  • gruntownie przerobiony system Gildia vs. Gildia;
  • zmiany w systemie przedmiotów;
  • szereg innych nowinek.

W ostatniej fazie beta Albion Online doczeka się kilku dużych usprawnień. Chyba najważniejszą nowinką będzie świat Wysp Królewskich. Jak głosi opis na stronie tytułu: „wyspy są dość bezpiecznymi ziemiami dla zbieraczy, rzemieślników, a także idealnymi do PvP na mniejszą skalę”. To jednak nie koniec, gdyż pojawią się również Rubieże, czyli druga, dużo bardziej niebezpieczna lokacja, w której gildie będą walczyć o terytoria, gdzie nie brakuje cennych surowców. Wraz z aktualizacją produkcji pojawią się także nowe biomy, w postaci bagien, stepów i gór. Miejsca te różnić będą się nie tylko wyglądem, ale również frakcjami je zamieszkującymi.

Czytając dalej opublikowany komunikat, dowiadujemy się, że Albion Online doczeka się gruntownie przerobionego systemu gildia vs. gildia, który zawierać teraz ma przyjazne dla użytkownika deklaracje oraz doczeka się zmian w bonusie do obrony. Poza tym, obozy wojenne będą mogły być używane raz dziennie, a ponadto pojawi się nowy rozkład klastrów, wieże strażnicze, które zastąpią terytoria z surowcami, regionalne zegary i nie tylko.

Albion Online – mapa nowego świata. - Albion Online za kilka dni wkroczy w ostatnią fazę beta testów - wiadomość - 2016-07-29
Albion Online – mapa nowego świata.

Z pozostałych elementów warto jeszcze wymienić:

  • nowy system reputacji przestępczości;
  • zmieniony system przedmiotów;
  • szybki wybór zaklęć;
  • losowe pojawianie się przedmiotów;
  • zmiany w szybkiej podróży.

Deweloperzy szykują też inne mniejsze nowinki i poprawki, ale ujawnią je dopiero 1 sierpnia.

Albion Online to gra MMORPG od niemieckiego studia Sandbox Interactive. Akcja produkcji rozgrywa się w fantastycznej krainie, zamieszkiwanej przez graczy, którzy mogą ze sobą współpracować, walczyć, wpływać na ekonomię itd. Główną cechą wyróżniającą ten tytuł od konkurencji ma być fakt, że oprócz wersji PC-towej powstają też wydania na urządzenia mobilne. Wszystkie edycje będą ze sobą połączone, tworząc jeden świat.