Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCXONEPS4iOSSwitchAND
Okładka Pang Adventures (PC)
OkładkaPang Adventures (PC)

Pang Adventures

Opracowana przez firmę DotEmu gra zręcznościowa, będąca kolejną odsłoną klasycznej serii Pang (znanej także jako Buster Bros oraz Pomping World).

Zręcznościowe | 2D | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Pang Adventures Premiera

18kwi2016

iOS AND

19kwi2016

PC XONE PS4

3sty2019

Switch

producent: Dotemu wydawca: Dotemu Strona oficjalna

Gry podobne do Pang Adventures

Zuma's Revenge

Peggle Deluxe

Peggle Nights

Pang Adventures to wydana na platformie PC, XONE itd. gra zręcznościowa, będąca kolejną odsłoną popularnej serii Pang, znanej w Japonii pod nazwą Pomping World, a w USA jako Buster Bros. Cykl został zapoczątkowany w 1989 roku na automatach arcade. Za stworzenie nowej części odpowiada specjalizująca się w nowych wersjach klasycznych hitów firma DotEmu, mająca na koncie m.in. odświeżone edycje takich tytułów, jak Heroes of Might and Magic III, Another World, Raiden, Little Big Adventure czy seria Metal Slug.

Fabuła

Podczas zabawy śledzimy kolejne perypetie dwóch braci Pang, walczących z zagrażającą Ziemi inwazją kosmitów. Od ostatniego najazdu, powstrzymanego przez naszych dzielnych bohaterów, Obcy poświęcili jednak sporo czasu na usprawnienie swojej technologii. W związku z tym, w nowej odsłonie serii czeka na nas wiele zupełnie nowych wyzwań. Skromna fabuła gry stanowi jedynie pretekst do rozgrywki właściwej.

Mechanika

Ogólne zasady rozgrywki na przestrzeni lat w zasadzie nie zmieniły się zupełnie. Tradycyjnie, zadaniem graczy jest niszczenie skaczących po planszy kulek. Problem w tym, że kulki te nie pozostają bierne i podczas zabawy atakują naszych protagonistów, a czasem ukrywają się za różnymi przeszkodami. Do ich sprawnej eliminacji niezbędny jest więc odpowiednio dobrany zestaw broni, takich jak karabiny maszynowe, miotacze płomieni, lasery, shurikeny i inne. Do przejścia mamy w sumie ponad setkę zróżnicowanych poziomów o rosnącym stopniu trudności, osadzonych w kilku odmiennych lokacjach, takich jak Arktyka, Szkocja, Dolina Śmierci czy wyspy Bora Bora. Całkowitą nowością w tej odsłonie serii są zaś kończące poszczególne etapy rozgrywki pojedynki z wymagającymi bossami.

Tryby gry

Pang Adventures oferuje trzy zróżnicowane tryby rozgrywki: Tour Mode (klasyczna kampania), Score Attack (tryb przetrwania, w którym mamy tylko trzy życia) oraz Panic Mode (gdzie bez żadnych przerw musimy zaliczyć 99 wymagających poziomów). Na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4/Xbox One dostępna jest dodatkowo opcja kooperacji dla dwóch graczy, możliwej do rozegrania zarówno w wariancie lokalnym, jak i sieciowym.

Kwestie techniczne

Dostępny na platformie PC, XONE itd. Pang Adventures oferuje typową dla serii, stosunkowo prostą oprawę graficzną, która, choć wykorzystuje grafikę w rozdzielczości HD oraz całą masę widowiskowych efektów specjalnych, doskonale zachowuje ducha produkcji sprzed lat.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Klasyfikacja PEGI Pang Adventures

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Pang Adventures Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 9000/Radeon HD 5000 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7/8/10
PC
XONE
PS4
iOS
AND
Switch