Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Little Big Adventure: Enhanced Edition (PC)

Little Big Adventure: Enhanced Edition PC

Odświeżona wersja klasycznej, izometrycznej przygodówki akcji z 1994 roku, znanej także pod amerykańskim tytułem Relentless: Twinsen’s Adventure. Akcja gry toczy się na odległej planecie Twinsun, rządzonej przez despotycznego dr FunRocka.

Przygodowe | widok izometryczny | elementy RPG | reedycje/remastery/remaki | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Little Big Adventure: Enhanced Edition (PC)

producent: DotEmu

wydawca: DotEmu

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20października2015

20października2015

Steam

Little Big Adventure: Enhanced Edition to odświeżona edycja klasycznej przygodówki akcji z elementami RPG (znanej także pod amerykańskim tytułem Relentless: Twinsen's Adventure), która ukazała się pierwotnie na komputerach PC w 1994 roku, jako dzieło Frédéricka Raynala i jego studia Adeline Software. Za ponowne wydanie gry odpowiada specjalizujące się w reedycjach klasyki studio DotEmu, mające na swoim koncie m.in. także odświeżone wersje takich tytułów, jak Heroes of Might & Magic III: HD Edition, Raptor: Call of the Shadows czy kilka odsłon serii Metal Slug.

Fabuła

Akcja gry toczy się na odległej planecie Twinsun, na której rządy sprawuje despotyczny dr FunFrock. Podczas zabawy wcielamy się w postać młodzieńca imieniem Twinsen, który został przez dyktatora zamknięty w szpitalu dla obłąkanych wkrótce po tym, jak zaczął miewać niepokojące sny o rychłym końcu świata. Zadaniem naszego protagonisty będzie uwolnienie się z więzienia i odkrycie swojego prawdziwego przeznaczenia, zgodnie z którym jest on spadkobiercą linii pradawnych magów, strzegących odwiecznych tajemnic planety.

Mechanika

Rozgrywka w Little Big Adventure łączy cechy gry przygodowej z licznymi sekwencjami akcji, a wszystko to doprawione zostało elementami RPG. Zadaniem Twinsena jest przemierzanie kolejnych lokacji, prowadzenie dialogów z postaciami niezależnymi oraz zbieranie rozmaitych przedmiotów, potrzebnych do rozwiązania napotykanych po drodze zagadek. Charakterystyczną cechą gry jest zaś możliwość kierowania bohaterem w czterech różnych trybach, zależnie od bieżącej sytuacji. W trybie normalnym spacerujemy, prowadzimy rozmowy i zbieramy przedmioty. W trybie sportowym możemy biegać i wykonywać skoki, co przydaje się podczas pokonywania rozmaitych przeszkód. Tryb agresywny pozwala naszemu bohaterowi bić się (zarówno na pięści, jak i z wykorzystaniem rozmaitych akcesoriów), zaś w trybie dyskretnym możemy niepostrzeżenie przemykać się za plecami strażników. Sposób realizacji poszczególnych zadań zależy w dużej mierze od inwencji samych graczy, a kluczem do sukcesu jest wykorzystywanie wszystkich czterech trybów we właściwy sposób i w najbardziej odpowiednich momentach.

W porównaniu z oryginalną wersją gry z 1994 roku, Enhanced Edition wprowadza kilka niewielkich zmian na gruncie mechaniki. Najważniejsze z nich to możliwość dostosowania długości skoku lub rzutu (z widoczną jego trajektorią) oraz uproszczenie niektórych sekwencji zręcznościowych, które spędzały sen z powiek użytkownikom pierwowzoru.

Kwestie techniczne

Jak łatwo się domyślić, Little Big Adventure: Enhanced Edition na PC różni się od oryginału głównie pod względem technicznym. Trzeba tu jednak podkreślić, że zmiany dokonane przez studio DotEmu nie należą do zbyt wielkich i gołym okiem widoczne będą niemal wyłącznie dla największych fanów pierwowzoru. Całość oglądamy w oryginalnym widoku izometrycznym, z charakterystycznymi, trójwymiarowymi postaciami bohaterów. W nowej wersji gry znajdziemy jednak m.in. łatwiejszy w obsłudze interfejs, przydatny samouczek wprowadzający w tajniki rozgrywki oraz dynamiczny system podpowiedzi. Niezwykle przydatnymi opcjami są także: wsparcie dla kontrolerów gier, nieobecny w pierwotnej wersji zoom, pozwalający na lepszy ogląd poszczególnych lokacji oraz system automatycznego zapisu stanu gry. Warto też dodać, że integralną częścią gry jest jej oryginalna wersja z 1994 roku, pozbawiona wprowadzonych w reedycji poprawek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Little Big Adventure: Enhanced Edition

Wymagania wiekowe Little Big Adventure: Enhanced Edition

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Little Big Adventure: Enhanced Edition

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Pentium Dual Core 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 640, 3 GB HDD, Windows Vista/7/8
Minimalne: Intel Pentium 4 2.4 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 3 GB HDD, Windows Vista/7/8