Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PS3PSVPCXONE
Okładka Q*bert Rebooted (PS3)
OkładkaQ*bert Rebooted (PS3)

Q*bert Rebooted

Q*bert Rebooted: The XBOX One @!#[email protected]! Edition

Q*bert Rebooted to gra zręcznościowa, w której gracz stara się przeskakiwać we wskazane miejsca na planszy. Główna koncepcja rozgrywki opiera się o tą stworzoną na potrzeby pierwowzoru, czyli klasycznego Q*bert, jednak tym razem zamiast zajmować kostki, wskakujemy na heksagony.

Zręcznościowe | elementy logiczne | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Q*bert Rebooted Premiera

1lip2014

PC

17lut2015

PS4 PS3 PSV

12lut2016

XONE

Gry podobne do Q*bert Rebooted

Q*bert

Q*bert Rebooted to remake popularnej gry zręcznościowej z elementami logicznymi z 1982 roku. Zadaniem gracza jest przeskakiwanie po planszy w taki sposób, aby dotknąć wszystkich wskazanych kładek, w czym nieustannie przeszkadzają nam obecni na mapie przeciwnicy. Za produkcję odpowiada studio LOOT Entertaiment.

Trzonem rozgrywki jest umiejętne sterowanie bohaterem w taki sposób, aby oznaczyć wszystkie wskazane elementy, ułożone w kształcie swoistej piramidy. W odróżnieniu od oryginału, w wersji Rebooted poszczególne kładki nie mają jednak kształtu kostek, lecz przestrzennych heksagonów. Gracz przeskakuje kolejno przez wszystkie przyciemnione pola, unikając przy tym węży oraz innych niebezpieczeństw, spośród których wiele debiutuje dopiero w odświeżonej wersji.

Q*bert Rebooted oferuje także dodatkowy pakiety grywalnych postaci, a także wprowadza mnóstwo innych nowości, takich jak chwilowe power-upy czy chociażby tablice wyników online, dzięki którym możemy porównywać nasze czasy z wynikami innych graczy. W porównaniu do pierwotnego wydania, znacznej poprawie uległa również oprawa graficzna tytułu. Choć na planszę wciąż patrzymy z izometrycznej perspektywy, modele bohaterów oraz przeciwników zostały wykonane w trójwymiarze, podobnie zresztą jak i pozostałe widoczne na ekranie elementy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Klasyfikacja PEGI Q*bert Rebooted

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PS4
PS3
PSV
PC
XONE