Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSVX360PS4PCXONE
Okładka Super Time Force Ultra (PSV)

Super Time Force Ultra

Super Time Force

Super Time Force to wybitnie zręcznościowa side-scrollowana strzelanka, przypominająca oprawą audiowizualną hity sprzed lat. Wyróżniają ją przede wszystkim wysoki poziom trudności i system podróży w czasie.

Akcji | science fiction | platformówki | 2D | humorystyczne | podróże w czasie | strzelanki

Okładka Super Time Force Ultra (PSV)

data premiery gry:

14maj2014

X360 XONE

25sie2014

PC

1wrz2015

PS4 PSV
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Time Force Ultra to nietypowy przedstawiciel gatunku side-scrollowanych strzelanek, który reprezentują choćby serie Contra i Metal Slug. Capybara Games, twórcy znani m.in. z innych hitów na przenośne platformy Nintendo, jak Critter Crunch i Superbrothers: Sword & Sworcery EP, wykorzystali w swojej produkcji motyw podróży w czasie, aby zrewolucjonizować znane od lat założenia rozgrywki.

Fabuła gry opowiada o losach członków specjalnego oddziału. Tytułowa świetnie wyszkolona i doskonale wyposażona grupa operacyjna zajmuje się podróżami w czasie, aby naprawiać wszelkie błędy popełnione w przeszłości i usprawniać teraźniejszość. Historia jest utrzymana w humorystycznym tonie i zawiera liczne elementy parodystyczne.

Na tle wielu podobnych produkcji polegających na parciu w prawo i eliminowaniu kolejnych hord oponentów, Super Time Force Ultra wyróżnia przede wszystkim motyw cofania się w czasie, który wpływa na wygląd rozgrywki. Po każdej śmierci na polu walki kierowana przez graczy postać zostaje cofnięta na początek planszy i zaczyna misję od nowa. Tym razem jednak towarzyszy jej poprzednie wcielenie, które wcześniej nie zdołało wypełnić zadania. Takie rozwiązanie znacznie modyfikuje założenia gry i sprawia, że gracze muszą, oprócz zręczności, wykazać się też sprytem i umiejętnością planowania, aby jak najlepiej współpracować z poprzednimi wcieleniami i z ich pomocą pokonać wszelkie przeszkody, niemożliwe do przejścia w pojedynkę. Zadanie dodatkowo utrudnia jednak ograniczona liczba żyć oraz szybko upływający czas, w którym dane zadanie można wykonać.

Do dyspozycji graczy oddano kilka typów żołnierzy, z których każdy wykorzystuje własne, charakterystyczne dla danej klasy, rodzaje broni o różnej sile rażenia i zasięgu. Obok ciężkich, uzbrojonych w wyrzutnie rakiet piechurów, występują też m.in. snajperzy oraz postacie wyposażone w tarcze do odbijania pocisków. Odpowiednie dobieranie bohaterów jest kluczowe, by poradzić sobie z licznymi elementami platformowymi i hordami oponentów, które występują się na każdej z plansz.

Super Time Force Ultra bardzo przypomina klasyczne strzelanki sprzed lat, zarówno pod względem wysokiego poziomu trudności, jak i oprawy audiowizualnej. Odpowiednie wspomnienia przywołują m.in. rozpikselowane projekty postaci i plansz, a także znajome efekty dźwiękowe. Za przygrywającą w tle muzykę odpowiada Jason DeGroot, twórca projektu 6955.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 0,9 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Gry podobne do Super Time Force Ultra

Klasyfikacja PEGI Super Time Force Ultra

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Super Time Force Ultra

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i3 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 896 MB (GeForce GTX 260 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/7(SP1)/8/8.1
Wieści ze świata (Trials Fusion, Super Time Force Ultra) 3/7/14
Wieści ze świata (Trials Fusion, Super Time Force Ultra) 3/7/14

wiadomość3 lipca 2014

Dziś piszemy m.in. o zapowiedzi gry Super Time Force Ultra na PC, dodatkach DLC do Trials Fusion, domenie echelonsoftruth.com, a także o kontrowersjach związanych z fińskim turniejem w Hearthstone: Heroes of Warcraft. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

X360
XONE
PC
PS4
PSV