Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCSwitchPS4XONE
Okładka Gas Guzzlers Extreme (PC)
OkładkaGas Guzzlers Extreme (PC)

Gas Guzzlers Extreme

Sequel szalonej samochodówki akcji, w której prócz czasu przejazdu liczy się skuteczna eliminacja przeciwników z wyścigu. Rywalizujemy na ponad 50 trasach i arenach umieszczonych w 7 różnych sceneriach.

Wyścigi | samochodowe

Gas Guzzlers Extreme Premiera

anulowana

PS4

8paź2013

PC

4lis2016

XONE

28paź2021

Switch

producent: Gamepires wydawca: Iceberg Interactive wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Gry podobne do Gas Guzzlers Extreme

FlatOut: Apokalipsa

Blur

Split/Second

Gas Guzzlers Extreme na PC, XONE i PS4 to kontynuacja zwariowanej samochodowej gry akcji Gas Guzzlers: Combat Carnage, która ujrzała światło dzienne w 2012 r. za sprawą wywodzącego się z Bałkanów studia Gamepires. Sequel oferuje nam sprawdzone pomysły z pierwszej części gry, podane w jeszcze większej ilości i ulepszonej oprawie.

Zasadniczą częścią gry jest obliczona na mniej więcej 12 godzin zabawy kampania, podczas której przyjdzie nam rywalizować na ponad 50 trasach i arenach, liczących w sumie 500 km asfaltowych i szutrowych nawierzchni. Trasy są dość zróżnicowane i ulokowano je w 7 różnych sceneriach. Do zwycięstwa poprowadzi nas 18 w pełni modyfikowalnych samochodów, począwszy od szybkich bryk sportowych, poprzez SUV-y na ciężarówkach skończywszy. Specjalny tryb garażu pozwoli nam na odpicowanie swojej maszyny poprzez kilkanaście możliwych modyfikacji, takich jak wymiana opon, obręczy, kolorów czy naklejek. W miarę ulepszania naszych samochodów, rośnie też oczywiście poziom trudności gry i umiejętności naszych rywali.

Seria Gas Guzzlers nie jest jednak przeznaczona dla wielbicieli spokojnej jazdy. Naszym celem bowiem, prócz uzyskania jak najlepszego czasu, jest również skuteczne pozbycie się przeciwników np. poprzez wypchnięcie ich z trasy. Środkiem do osiągnięcia celu jest 12 unikatowych broni oraz szereg bonusów i power-upów, którymi w losowy sposób usiane są trasy zmagań. Za każdego zgnębionego przeciwnika otrzymujemy określoną sumę dolarów, które możemy wydać na kolejne ulepszenia naszego wozu. Gra w udany sposób łączy klasyczny, typowy dla większości samochodówek, zręcznościowy model jazdy z szaloną zabawą, charakterystyczną dla gier spod znaku combat racing.

Gas Guzzlers oferuje znacznie lepszą od poprzedniczki, next-genową oprawę graficzną. Dużo mocniejszy nacisk położono też na rozgrywkę wieloosobową. Gra zawiera 6 całkiem odmiennych trybów multiplayer i 7 dodatkowych dedykowanych do zabawy drużynowej. Co warto podkreślić, tytuł sprawnie uzupełnia liczbę graczy sterowanymi przez komputer botami, co eliminuje niezbyt wygodną konieczność oczekiwania na odpowiednią ilość chętnych do zabawy. Autorzy dołączyli do gry specjalny kreator serwerów, które możemy teraz stworzyć zaledwie w kilka sekund.

Wydawca zadbał o aspekt społecznościowy gry, dzięki systemowi osiągnięć, internetowej tablicy wyników oraz dzielenia się samochodami z innymi. Nie zapomniano o wsparciu dla szerokiej gamy kontrolerów, wliczając w to gamepady i kierownice z systemem force feedback.

Ostatnia modyfikacja 16 kwietnia 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 165 głosów czytelników.

Gas Guzzlers Extreme cena w dniu premiery: 19,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Gas Guzzlers Extreme

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Gas Guzzlers Extreme Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 12 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
PS4
XONE
Switch