Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2005, 16:01

autor: Elrond

Civil War Battles: Shiloh oraz Panzer Campaigns: Salerno 43 na półkach sklepowych

Firma HPS Simulations poinformowała, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, o wydaniu na rynek dwóch gier strategicznych, Civil War Battles: Shiloh oraz Panzer Campaigns: Salerno 43. Obie gry różnią się zarówno teatrem działań jak i umiejscowieniem czasowym ich akcji - Shiloh przedstawia wycinek zmagań podczas Wojny Secesyjnej natomiast Salerno 43 to bliższa nam historia.

Firma HPS Simulations poinformowała, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, o wydaniu na rynek dwóch gier strategicznych, Civil War Battles: Shiloh oraz Panzer Campaigns: Salerno 43. Obie gry różnią się zarówno teatrem działań jak i umiejscowieniem czasowym ich akcji - Shiloh przedstawia wycinek zmagań podczas Wojny Secesyjnej natomiast Salerno 43 to bliższa nam historia - operacja podczas II Wojny Światowej.

Akcja Civil War Battles - Shiloh przenosi nas do roku 1862, kiedy to wojska generała Ulyssesa S. Granta stanęły naprzeciw armii Konfederatów pod dowództwem generała Johnstona. Grant po zdobyciu fortów Henry oraz Donelson posuwał się wzdłuż Mississippi. W pobliżu Pittsburgh Landing (znanego również jako Shiloh Church) jego wojska zostały niespodziewanie zaatakowane przez siły Konfederacji. Grant wykazał zimną krew i zdołał pokonać wroga, dzięki Civil War Battles - Shiloh dostajemy jednak możliwość przetestowania historii alternatywnej - co byłoby, gdyby to Johnston wygrał bitwę (notabene ten generał zginął pod Shiloh)?

"Sercem" rozgrywki jest system kampanii. Na każdym jej etapie gracze podejmują od 2 do 4 decyzji operacyjnych, które przekładają się na działania taktyczne prowadzone na dość rozbudowanej mapie. Kampania jest nieliniowa - każda ze stron może podejmować dowolne akcje zarówno ofensywne jak i defensywne. Każdy ze scenariuszy wchodzących w skład kampanii może być również rozegrany samodzielnie.

Panzer Campaigns: Salerno 43 natomiast rzuca nas na front II Wojny Światowej a konkretnie do momentu inwazji na Włochy jesienią 1943 roku, gdy operacja desantowa pod tytułowym Salerno omal nie zakończyła się klęską sprzymierzonych. Oprócz mapy wspomnianego Salerno, gracze otrzymają możliwość rozegrania bitew na Krecie oraz pod Anzio. W sumie fani strategii turowych dostaną w swoje ręce 26 scenariuszy i jedną misję wprowadzającą. Walki na Krecie to 7 misji połączonych w 90 turową kampanię, zawierającą kilka zwrotów akcji "co by było gdyby". Salerno natomiast to 9 scenariuszy ułożonych w kampanię przewidzianą na 80 tur. Twórcy postarali się także o dołączenie edytora misji.