Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2005, 08:56

ECHO: Secrets of the Lost Cavern w sklepach

Koncern The Adventure Company opublikował wczoraj oficjalne oświadczenie prasowe, w którym ogłosił, iż gra ECHO: Secrets of the Lost Cavern trafiła do północnoamerykańskich sklepów.

Koncern The Adventure Company opublikował wczoraj oficjalne oświadczenie prasowe, w którym ogłosił, iż gra ECHO: Secrets of the Lost Cavern trafiła do północnoamerykańskich sklepów. Wcześniej od mieszkańców Stanów Zjednoczonych z programem mogli się zapoznać Francuzi. Gra wydana tam pod tytułem Au Coeur de Lascaux trafiła na rynek 1 lipca. Jak na razie nie wiadomo, czy ECHO znajdzie się w sprzedaży również w naszym kraju.

ECHO: Secrets of the Lost Cavern w sklepach - ilustracja #1

Akcja programu przenosi nas w bardzo odległe, prehistoryczne czasy paleolitu, 15 tysięcy lat przed naszą erą. Trafiamy do słynnego zespołu jaskiń Lascaux – obecnie jest to teren południowo-zachodniej Francji, gdzie w 1940 roku odkryto rysunki i malowidła ścienne, wykonane właśnie w paleolitycznym okresie.

Gracz wciela się w rolę człowieka pierwotnego o imieniu Arok – nastoletniego myśliwego, który marzy o tym, żeby zostać skalnym malarzem. Jego autorytetem w tym temacie jest artysta Klem, czyli Michał Anioł tamtych czasów, którego Arok poznał kiedyś w dzieciństwie. Na początku gry nasz bohater zarzuca polowania, opuszcza swój klan i wyrusza do jaskiń Lascaux z nadzieją, że będzie mógł się uczyć sztuki malarskiej u swojego mistrza. Na swojej drodze spotka inne postaci, które będą mu czasem pomagać w tej przygodzie, m. in. pozna córkę Klema, jego pomocnika i mistrza we własnej osobie. W trakcie rozgrywki gracz będzie musiał eksplorować najbliższe otoczenie, aby polować, gotować, wędkować, konstruować przydatne narzędzia i oczywiście tworzyć skalne malowidła.

ECHO: Secrets of the Lost Cavern w sklepach - ilustracja #2

Więcej informacji na temat ECHO: Secrets of the Lost Cavern znajdziecie w naszej Encyklopedii Gier.