Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2008, 10:47

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (11 czerwca 2008)

Zestaw Mumbo Jumbo trafia do Steama, Szwajcarzy nabywają prawa do fatałaszków z Age of Conan, nowy Cricket trafi do sklepów, asy galaktyki, zestaw dla małego kolejarza, konkurs Microsoftu, uaktualnienie EVE Online i taniec dla seniorów to dzisiejsze atrakcje „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie.” Zapraszamy do lektury.

Zestaw Mumbo Jumbo trafia do Steama, Szwajcarzy nabywają prawa do fatałaszków z Age of Conan, nowy Cricket trafi do sklepów, asy galaktyki, zestaw dla małego kolejarza, konkurs Microsoftu i taniec dla seniorów to dzisiejsze atrakcje „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie.” Zapraszamy do lektury.

Mumbo Jumbo

Do oferty Steama trafił zestaw gier logiczno-zręcznościowych firmy Mumbo Jumbo o nazwie… Mumbo Jumbo. Znajdują się w nim takie tytuły, jak 7 Wonders II, Little Farm, Luxor 2, Luxor 3, Luxor Amun Rising, Reaxxion i The Office. Jego koszt ustalono na $39.99. Oddzielnie każda z gier kosztuje aż $9.99, tak więc łatwo obliczyć, że decydując się na zakup pakietu oszczędzamy ponad 40 dolarów. Aby uczcić to wydarzenie firma do 17 czerwca zdecydowała obniżyć się ceny wszystkich swoich produktów o 10%.

Age of Conan

Szwajcarska firma Inno-Wear podpisała umowę z Funcomem, na mocy której nabyła prawa do produkcji kostiumów i ozdób z gry Age of Conan: Hyborian Adventures. Pierwszy produkt z nowej linii powinien pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Do tej pory szwajcarzy nabyli prawa licencyjne m.in. do Guild Wars, Mario, Sonica, Zeldy, Resident Evil, Tomb Raidera, Unreal Tournament i Devil May Cry.

International Cricket Captain 2008

Firma Xplosiv poinformowała, że 27 czerwca do sklepów trafi gra International Cricket Captain 2008. W porównaniu do poprzedniej odsłony serii przemodelowaniu uległ silnik oraz interfejs użytkownika. Nie zabraknie również nowych statystyk, uwzględniających ostatni sezon.

Trainz

Paradox Interactive zaanonsował, że już 13 czerwca do europejskich sklepów trafi zestaw Trainz – The Complete Collection. W kompilacji znajdziemy gry Trainz Railroad Simulator 2004, Trainz Railroad Simulator 2006, Trainz Routes 1,2,3 i 4, Trainz Ultimate Collection i Trainz Paintshed. Miłośnicy kolei będą mieli pracowite wakacje.

Aces of the Galaxy

Arcadowa strzelanka z akcją umiejscowioną w przestrzeni kosmicznej i zatytułowana Aces of the Galaxy przed tygodniem trafiła do usługi Xbox Live Arcade. Wczoraj, Vivendi Games poinformowało, że jest już dostępna wersja pecetowa tej pozycji, którą zainteresowani mogą zakupić bezpośrednio z jej oficjalnej witryny internetowej. Jeżeli nie jesteście pewni, czy zainwestować w pełną wersję 16.99 euro, z tego samego miejsca możecie za darmo pobrać również zwykłego triala.

Dream Build Play

Wystartował właśnie konkurs zorganizowany przez firmę Microsoft, w którym studenci lub hobbyści mogą wygrać nawet do czterdziestu tysięcy dolarów. Warunkiem jest jednak napisanie gry przy pomocy bibliotek XNA Game Studio 2.0, która przeznaczona by była dla Xboksa 360. Każdy, kto zdecyduje się na rejestrację otrzyma także darmowy, dwunastomiesięczny dostęp do XNA Creator’s Club. Więcej informacji na temat Dream Build Play znajdziecie w tym miejscu.

High School Musical 3: Senior Year DANCE!

Disney Interactive Studios zapowiedział na tegoroczne święta wydanie High School Musical 3: Senior Year DANCE!, towarzyszącej trzeciej części popularnej w Stanach Zjednoczonych serii komedii familijnych High School Musical. Jest to gra rytmiczno-muzyczna, która pojawi się na komputery osobiste oraz konsole NDS, Wii, Xbox 360 i PlayStation 2. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na tej stronie.

EVE Online

Po krótkim pobycie w kosmicznej otchłani, do życia powróciły serwery EVE Online. Przymusowy okres pobytu na stacjach orbitalnych wymuszony był aktualizacją gry o najnowszy, darmowy dodatek o nazwie Empyrean Age. Listę wprowadzonych nowości znajdziecie w tym miejscu, zaś jeżeli do tej pory nie mieliście okazji posmakować życia pilota/inżyniera/górnika w odległej galaktyce, to zapraszam również do zainteresowania się czternastodniową wersją trial, którą po zarejestrowaniu się będziecie mogli pobrać na dysk twardy komputera.

Galeria obrazków

Zapraszamy również do zapoznania się z ostatnio uzupełnionymi galeriami obrazków…

Trials 2 Second Edition

Theatre of War 2: Africa 1943

The Last Remnant

UEFA EURO 2008

Spider-Man: Web of Shadows

Sacred 2: Fallen Angel

Alone in the Dark

Ferrari Challenge Trofeo Pirelli (PS3)

Ferrari Challenge Trofeo Pirelli (NDS)

Ferrari Challenge Trofeo Pirelli (Wii)

Infinite Undiscovery

NHL 09

Darksiders: Wrath of War

Zoids Assault

Galeria filmów

... oraz najnowszymi filmikami.

Theatre of War 2: Africa 1943

Supreme Commander – sterowanie #2

gry