Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Aces of the Galaxy (PC)

Aces of the Galaxy

Klasycznie zrealizowana strzelanina, w której przejmujemy kontrolę nad wieżyczką strzelniczą futurystycznego myśliwca. Likwidujemy jednostki wroga, pokonując ponad dwadzieścia etapów.

Akcji | FPP | science fiction | kosmiczne

Okładka Aces of the Galaxy (PC)

data premiery gry:

10cze2008

PC

4cze2009

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Aces of the Galaxy jest klasyczną strzelaniną, w której zajmujemy się praktycznie wyłącznie masową eksterminacją pojawiających się na ekranie wrogów. Za przygotowanie tej gry odpowiedzialne jest studio developerskie Artech Studios, znane też między innymi dzięki Raze's Hell.

Akcja opisywanej produkcji rozgrywa się w bliżej niesprecyzowanej przeszłości. Naszym zadaniem jest sterowanie futurystycznie zaprojektowanym myśliwcem i pozbywanie się setek pojawiających się przeciwników. W zależności od dokonanego wyboru, możemy razić wrogów promieniami laserowymi, czy wystrzeliwać w ich stronę różne typy rakiet. Każdorazowo przed przystąpieniem do nowej misji podejmujemy decyzję jakim z kilku różnych modeli myśliwców będziemy sterować.

W kampanii dla pojedynczego gracza do pokonania są 24 poziomy o rosnącym stopniu trudności. Na naszej drodze stają zarówno mniejsze jednostki, jak i potężne okręty wojenne, stanowiące odpowiednik bossów, znanych z wielu innych zręcznościówek. Bawić możemy się nie tylko w pojedynkę, ale i również zaprosić do zabawy drugą osobę. W taki oto sposób uaktywniamy tryb kooperacji, w którym wspólnymi siłami eliminujemy jednostki wroga.

Aces of the Galaxy ma także do zaoferowania kilka interesujących rozwiązań. Niektórzy z napotykanych przeciwników są niewidzialni. W rezultacie niekiedy należy skorzystać z odpowiednich skanerów, cechujących się jednak bardzo ograniczonym polem działania. Ciekawą nowością jest także dodanie trybu „bullet time”, czyli spowolnienia czasu. Pozwala to w bardziej efektowny sposób pozbywać się przeciwników. Ponadto do szybkiego przemieszczania się do kolejnych stref danej planszy możemy używać stref naginania przestrzeni.

Oprawa wizualna Aces of the Galaxy prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania. Na ekranie obserwujemy między innymi ładnie wykonane eksplozje. Wydarzenia oglądamy zaś z perspektywy trzeciej osoby.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Aces of the Galaxy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Aces of the Galaxy

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • 120 MB HDD
  • Windows 2000/XP
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (11 czerwca 2008)

wiadomość11 czerwca 2008

Zestaw Mumbo Jumbo trafia do Steama, Szwajcarzy nabywają prawa do fatałaszków z Age of Conan, nowy Cricket trafi do sklepów, asy galaktyki, zestaw dla małego kolejarza, konkurs Microsoftu, uaktualnienie EVE Online i taniec dla seniorów to dzisiejsze atrakcje „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie.” Zapraszamy do lektury.

X360
PC