Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360
Okładka Battlestar Galactica (2007) (PC)
OkładkaBattlestar Galactica (2007) (PC)

Battlestar Galactica (2007)

Klasyczna dwuwymiarowa strzelanina, w bardzo wyraźny sposób nawiązująca do tytułowego serialu science-fiction. W zależności od dokonanego wyboru, możemy stanąć po stronie ludzi lub Cylonów.

Zręcznościowe | FPP | science fiction | kosmiczne | seriale TV

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battlestar Galactica (2007) Premiera

23paź2007

PC

24paź2007

X360

Gry podobne do Battlestar Galactica (2007)

Vulture

AirStrike 3D: Operation W.A.T.

Raptor: Call of the Shadows

Battlestar Galactica jest klasyczną dwuwymiarową strzelanką, w której przemieszczamy się w określonej przez grę przestrzeni, przesuwając się nieustannie w stronę górnej części ekranu. Rola gracza ogranicza się właściwie wyłącznie do eliminacji pojawiających się na ekranie jednostek wroga. Opisywany produkt pod wieloma względami przypomina więc takie klasyki gatunku jak Raiden, czy Raptor. Omawiana strzelanka przygotowana została przez studio developerskie Auran Games, znane w głównej mierze dzięki serii symulatorów Trainz, ale także dzięki takim grom jak chociażby Dark Reign: The Future of War. Co ciekawe, w 2003 roku wydano zbliżony tematycznie i zarazem bardziej złożony symulator lotu. Nowa odsłona Battlestar Galactici powstała z myślą o posiadaczach komputerów osobistych oraz Xboxów 360.

Przedstawiana gra w bardzo wyraźny sposób nawiązuje oczywiście do popularnego serialu science-fiction. Oznacza to, iż w trakcie zabawy bierzemy udział w doskonale poznanych już wydarzeniach. Co ciekawe, gracz może dokonać wyboru, wcielając się zarówno w ludzi, jak i przejmując kontrolę nad jednostkami Cylonów. Z myślą o każdej ze stron konfliktu przygotowano cztery jednostki latające (m.in. Viper II i Cylon Raider), które można do woli testować. Poszczególne statki różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale i uzbrojeniem. Z myślą o pojedynczym graczu przygotowano kampanię składającą się z kilkunastu misji. Kluczowy punkt rozgrywki stanowi jednak bardzo rozbudowany multiplayer dla ośmiu osób. Przygotowano tu takie tryby jak Firefight, Skirmish czy Domination.

Sterowanie jest nieco bardziej złożone aniżeli ma to zazwyczaj miejsce w przypadku podobnych strzelanek. Gracz może na przykład wykonywać efektowne powietrzne uniki. Na uwagę zasługuje także bardzo efektowna prezentacja. Całość, pomimo zastosowania klasycznego widoku, rozgrywana jest w trójwymiarowym środowisku. Zadbano też o typowe dla takich gier efektowne eksplozje.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 5 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Battlestar Galactica (2007)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Battlestar Galactica (2007) Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • Windows XP
X360
PC