Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360
Okładka Battlestar Galactica (2007) (PC)

Battlestar Galactica (2007)

Klasyczna dwuwymiarowa strzelanina, w bardzo wyraźny sposób nawiązująca do tytułowego serialu science-fiction. W zależności od dokonanego wyboru, możemy stanąć po stronie ludzi lub Cylonów.

Zręcznościowe | FPP | science fiction | kosmiczne | seriale TV

Okładka Battlestar Galactica (2007) (PC)

data premiery gry:

23paź2007

PC

24paź2007

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battlestar Galactica jest klasyczną dwuwymiarową strzelanką, w której przemieszczamy się w określonej przez grę przestrzeni, przesuwając się nieustannie w stronę górnej części ekranu. Rola gracza ogranicza się właściwie wyłącznie do eliminacji pojawiających się na ekranie jednostek wroga. Opisywany produkt pod wieloma względami przypomina więc takie klasyki gatunku jak Raiden, czy Raptor. Omawiana strzelanka przygotowana została przez studio developerskie Auran Games, znane w głównej mierze dzięki serii symulatorów Trainz, ale także dzięki takim grom jak chociażby Dark Reign: The Future of War. Co ciekawe, w 2003 roku wydano zbliżony tematycznie i zarazem bardziej złożony symulator lotu. Nowa odsłona Battlestar Galactici powstała z myślą o posiadaczach komputerów osobistych oraz Xboxów 360.

Przedstawiana gra w bardzo wyraźny sposób nawiązuje oczywiście do popularnego serialu science-fiction. Oznacza to, iż w trakcie zabawy bierzemy udział w doskonale poznanych już wydarzeniach. Co ciekawe, gracz może dokonać wyboru, wcielając się zarówno w ludzi, jak i przejmując kontrolę nad jednostkami Cylonów. Z myślą o każdej ze stron konfliktu przygotowano cztery jednostki latające (m.in. Viper II i Cylon Raider), które można do woli testować. Poszczególne statki różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale i uzbrojeniem. Z myślą o pojedynczym graczu przygotowano kampanię składającą się z kilkunastu misji. Kluczowy punkt rozgrywki stanowi jednak bardzo rozbudowany multiplayer dla ośmiu osób. Przygotowano tu takie tryby jak Firefight, Skirmish czy Domination.

Sterowanie jest nieco bardziej złożone aniżeli ma to zazwyczaj miejsce w przypadku podobnych strzelanek. Gracz może na przykład wykonywać efektowne powietrzne uniki. Na uwagę zasługuje także bardzo efektowna prezentacja. Całość, pomimo zastosowania klasycznego widoku, rozgrywana jest w trójwymiarowym środowisku. Zadbano też o typowe dla takich gier efektowne eksplozje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 5 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Gry podobne do Battlestar Galactica (2007)

Klasyfikacja PEGI Battlestar Galactica (2007)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Battlestar Galactica (2007)

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • Windows XP
Battlestar Galactica i Exit od jutra w ofercie Xbox LIVE Arcade
Battlestar Galactica i Exit od jutra w ofercie Xbox LIVE Arcade

wiadomość23 października 2007

Już jutro oferta Xbox LIVE Arcade powiększy się o kolejne dwa tytuły, kosmiczną strzelaninę Battlestar Galactica oraz konwersje popularnej gry logiczno-zręcznościowej z PSP – Exit. Ponadto, jak ogłosił Microsoft, od jutra możemy spodziewać się także dodatków do Bomberman Live oraz Pinball FX.

Premiera gry Battlestar Galactica już w przyszłym tygodniu
Premiera gry Battlestar Galactica już w przyszłym tygodniu

wiadomość19 października 2007

Sierra Online, oddział Vivendi Games, na początku tego roku zapowiedziała grę Battlestar Galactica, wykorzystującą uniwersum popularnego serialu s-f. Teraz poinformowała o tym, kiedy wspomniana produkcja zadebiutuje. Jak się okazało, będzie to już w przyszłym tygodniu.

X360
PC