Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3PCPSPX360PS2
Okładka UEFA Euro 2008 (PS3)

UEFA Euro 2008

UEFA Euro 2008 to oficjalna gra sportowa Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, rozgrywanych w 2008 roku w Austrii i Szwajcarii.

Sportowe | piłka nożna | na 2 osoby

Okładka UEFA Euro 2008 (PS3)

producent: EA Sports

data premiery gry:

18kwi2008

PC X360 PS3 PS2 PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

UEFA Euro 2008 to gra sportowa od kanadyjskiego studia Electronic Arts. Jako trzecia produkcja w historii uzyskała ona status oficjalnej gry Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Za sprawą opisywanego tytułu możemy objąć kontrolę nad jedną z ponad pięćdziesięciu reprezentacji narodowych Starego Kontynentu i przeprowadzić ją z sukcesem przez proces eliminacji, a następnie pokierować do zwycięstwa w turnieju finałowym. Wśród dostępnych dla nas kadr pojawiły się m.in. Niemcy, Portugalia, Polska, gospodarze imprezy – Austria i Szwajcaria, a także drużyny, którym nie poszczęściło się w eliminacjach jak Anglia, Malta czy San Marino.

Do standardowych trybów rozgrywki dla pojedynczego gracza (trening, mecz towarzyski itp.) autorzy dodali opcję o nazwie „Zostań kapitanem”, dzięki której dane jest nam wcielić się w jednego z zawodników i wspierać pozostałych piłkarzy własnymi umiejętnościami na polu gry. Kolejnym z nowych trybów są „Rozgrywki europejskie”, które stanowią swoistą wariację na temat znanej z FIFA 08 kariery.

Kiedy przedrzemy się już przez eliminacje oraz poszczególne fazy mistrzostw, naszym oczom ukazuje się widok piłkarzy świętujących zdobycie pucharu. Ich animacja, tak jak i pozostałe elementy oprawy wizualnej, wykonana jest na udoskonalonym silniku graficznym FIFA 08. Różnice, jakie można rozpoznać w UEFA Euro 2008, to m.in. nowe stroje sportowców oraz oryginalne stadiony, stanowiące odzwierciedlenie obiektów występujących w rzeczywistości na terenie Austrii i Szwajcarii. Twórcy dodali też kilka atrakcji dla graczy, między innymi możliwość rozgrywania spotkań na wirtualnych nawierzchniach jak kosmos czy stół bilardowy.

Zmiany dosięgły także trybu multiplayer, gdzie swoją premierę ma opcja Battle of the Nations. Jest to system rankingowy, w którym sumuje się wyniki wszystkich spotkań rozegranych przez użytkowników w sieci i na ich podstawie opracowuje klasyfikację czołowych krajów. Prócz tego produkcja EA Sports może pochwalić się przekrojowym, zróżnicowanym soundtrackiem, na potrzeby którego deweloperzy zaprosili do współpracy muzyków z całego świata.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 2774 głosów czytelników.

Gry podobne do UEFA Euro 2008

Klasyfikacja PEGI UEFA Euro 2008

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe UEFA Euro 2008

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 54 MB (GeForce 4 Ti4400 lub lepsza)
  • 683 MB HDD
  • Windows XP SP2/Vista
Recenzja gry UEFA Euro 2008 - konsole robią to lepiej niż blaszaki
Recenzja gry UEFA Euro 2008 - konsole robią to lepiej niż blaszaki

Recenzja 6 czerwca 2008, 12:29

Wśród komentatorów zabrakło znanych z wersji pecetowej panów Szpakowskiego i Szaranowicza, co moim skromnym zdaniem wyszło konsolowej wersji tylko na plus. I nie chodzi tu o niechęć do języka polskiego (bo taki pojawia się w trakcie meczu pod postacią komunikatów stadionowych), ale o fakt, że zatrudnieni do użyczenia swoich angielskich głosów panowie robią to znakomicie. I momentami z jajem, kiedy na przykład dane jest nam usłyszeć jakąś krótką anegdotkę na temat któregoś z zawodników. W porównaniu do sztywnych polskich wersji, które miałem okazję poznać wcześniej, mistrzostwo już nie tylko Europy, ale i świata. Choć należy wspomnieć, że w przypadku recenzowanej przeze mnie kopii kilkakrotnie zdarzyło się, że komentarz został w którymś momencie przerwany lub po prostu się zaciął.

PC
X360
PS3
PS2
PSP