Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCX360PS3PS2PSP
Okładka UEFA Euro 2008 (PC)
OkładkaUEFA Euro 2008 (PC)

UEFA Euro 2008

UEFA Euro 2008 to oficjalna gra sportowa Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, rozgrywanych w 2008 roku w Austrii i Szwajcarii.

Sportowe | piłka nożna | na 2 osoby

Kolekcja gier
Obserwuj grę

UEFA Euro 2008 Premiera

18kwi2008

PC X360 PS3 PS2 PSP

producent: EA Sports wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Electronic Arts Polska

Gry podobne do UEFA Euro 2008

FIFA 07

FIFA 08

FIFA 09

UEFA Euro 2008 to gra sportowa od kanadyjskiego studia Electronic Arts. Jako trzecia produkcja w historii uzyskała ona status oficjalnej gry Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Za sprawą opisywanego tytułu możemy objąć kontrolę nad jedną z ponad pięćdziesięciu reprezentacji narodowych Starego Kontynentu i przeprowadzić ją z sukcesem przez proces eliminacji, a następnie pokierować do zwycięstwa w turnieju finałowym. Wśród dostępnych dla nas kadr pojawiły się m.in. Niemcy, Portugalia, Polska, gospodarze imprezy – Austria i Szwajcaria, a także drużyny, którym nie poszczęściło się w eliminacjach jak Anglia, Malta czy San Marino.

Do standardowych trybów rozgrywki dla pojedynczego gracza (trening, mecz towarzyski itp.) autorzy dodali opcję o nazwie „Zostań kapitanem”, dzięki której dane jest nam wcielić się w jednego z zawodników i wspierać pozostałych piłkarzy własnymi umiejętnościami na polu gry. Kolejnym z nowych trybów są „Rozgrywki europejskie”, które stanowią swoistą wariację na temat znanej z FIFA 08 kariery.

Kiedy przedrzemy się już przez eliminacje oraz poszczególne fazy mistrzostw, naszym oczom ukazuje się widok piłkarzy świętujących zdobycie pucharu. Ich animacja, tak jak i pozostałe elementy oprawy wizualnej, wykonana jest na udoskonalonym silniku graficznym FIFA 08. Różnice, jakie można rozpoznać w UEFA Euro 2008, to m.in. nowe stroje sportowców oraz oryginalne stadiony, stanowiące odzwierciedlenie obiektów występujących w rzeczywistości na terenie Austrii i Szwajcarii. Twórcy dodali też kilka atrakcji dla graczy, między innymi możliwość rozgrywania spotkań na wirtualnych nawierzchniach jak kosmos czy stół bilardowy.

Zmiany dosięgły także trybu multiplayer, gdzie swoją premierę ma opcja Battle of the Nations. Jest to system rankingowy, w którym sumuje się wyniki wszystkich spotkań rozegranych przez użytkowników w sieci i na ich podstawie opracowuje klasyfikację czołowych krajów. Prócz tego produkcja EA Sports może pochwalić się przekrojowym, zróżnicowanym soundtrackiem, na potrzeby którego deweloperzy zaprosili do współpracy muzyków z całego świata.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 2779 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI UEFA Euro 2008

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

UEFA Euro 2008 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 54 MB (GeForce 4 Ti4400 lub lepsza)
  • 683 MB HDD
  • Windows XP SP2/Vista
PC
X360
PS3
PS2
PSP