Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCNDSPS2PSPPS3X360Wii
Okładka Winning Eleven: Pro Evolution Soccer 2008 (PC)

Pro Evolution Soccer 2008

Winning Eleven: Pro Evolution Soccer 2008 | PES 2008

Pro Evolution Soccer 2008 to kolejna odsłona popularnej serii, traktującej o graniu w piłkę nożną. Standardowo developerzy z korporacji Konami zaserwowali nam zaktualizowane składy wirtualnych drużyn klubowych i narodowych, aby każdy entuzjasta futbolu mógł być zadowolony.

Sportowe | piłka nożna | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Okładka Winning Eleven: Pro Evolution Soccer 2008 (PC)

producent: Konami

wydawca: Konami

wydawca PL: CD Projekt S.A.

data premiery gry:

26paź2007

PC PS2 PS3 X360

30lis2007

PSP NDS

28mar2008

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pro Evolution Soccer 2008 to kolejna odsłona popularnej serii, traktującej o graniu w piłkę nożną. Standardowo developerzy z korporacji Konami zaserwowali nam zaktualizowane składy wirtualnych drużyn klubowych i narodowych (niestety nadal nie wszystkie są licencjonowane), aby każdy entuzjasta futbolu mógł być zadowolony. Liczne zmiany wprowadzono jednakże również w mechanice rozgrywki.

Przede wszystkim w PES2008 zaimplementowano unikalny system Teamvision. Związany jest on ze Sztuczną Inteligencją, która dzięki niemu potrafi dynamicznie dostosowywać się do stylu gry użytkownika. Innymi słowy, wirtualny rywal wyciąga wnioski ze swoich błędów i próbuje rozmaitych wariantów ofensywno-defensywnych. Wymusza to zatem stosowanie przez gracza zróżnicowanej taktyki, co wyraźnie zbliża zabawę w cyfrowym świecie do rzeczywistości.

Ponadto postarano się o ulepszenie kontroli nad piłką, co wiąże się z usprawnieniem wirtualnej fizyki. Wszystkie strzały, podania i dryblingi wykonuje się więc z jeszcze większą naturalnością, niż w poprzednich odsłonach Pro Evolution Soccer. Znacznie lepiej wygląda też współpraca obrońców oraz każdy stały fragment gry. Teraz przykładowo przy rzucie wolnym mamy pełną kontrolę zarówno nad własnym murem, jak i nad zawodnikami, oddelegowanymi do rozbijania spójności szeregu przeciwnika.

Pro Evolution Soccer 2008 w wersji na najmocniejsze platformy posiada oprawę wizualną określaną przez twórców grafiką nowej generacji. Pod tym pojęciem kryją się wyjątkowo szczegółowe modele postaci piłkarzy (razem z realistycznymi animacjami twarzy i strojów), sugestywnie wyglądające stadiony, autentycznie prezentująca się publiczność etc. Całości dopełnia zaawansowany tryb edycji, pozwalający m.in. na modyfikowanie aparycji sportowców, charakterystyk drużyn i układu klas rozgrywkowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 6350 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129,90 PLN

Gry podobne do Pro Evolution Soccer 2008

Klasyfikacja PEGI Pro Evolution Soccer 2008

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Pro Evolution Soccer 2008

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium 4 3 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
 • 6.5 GB HDD
 • Windows XP/Vista
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 8 MB
 • Multitap
 • Network Adaptor
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
PlayStation Portable

PlayStation Portable

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 32 MB
Pro Evolution Soccer 2008 - recenzja gry
Pro Evolution Soccer 2008 - recenzja gry

Recenzja 15 listopada 2007, 12:23

Nieco usprawnień zyskała Master League, fantazyjny tryb kariery. Oprócz powiększenia liczby zespołów w drugiej dywizji do dwudziestu, teraz każdy klub musi się liczyć z popularnością. Dotyczy to także graczy z pola. Dla przykładu – gdy zaczniemy seryjnie wygrywać mecze, nasz prestiż zwiększy się, a co za tym idzie, łatwiej będzie przekonać do siebie piłkarza o większej reputacji. Natomiast piłkarze strzelający masę goli albo oceniani najwyżej, są ciekawym kąskiem dla reszty. Nadal zamiast prawdziwej waluty są punkty zdobywane za wygrane mecze albo sprzedaż piłkarzy, ale mi osobiście to nie przeszkadza. Muszę przyznać, że teraz gra się w ML fajnie. Na pewno jest ciekawiej niż w zeszłorocznej edycji gry. Stosunkowo łatwo awansować do wyższej klasy rozgrywkowej, grając nawet standardowym składem, czyli mocno przeciętnymi „kopaczami”.

PC
PS2
PS3
X360
PSP
NDS
Wii