Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2NDSPS3Wii
Okładka Ferrari Challenge Trofeo Pirelli (PS2)
OkładkaFerrari Challenge Trofeo Pirelli (PS2)

Ferrari Challenge Trofeo Pirelli

Ferrari Challenge jest dynamiczną grą wyścigową. Zasiadamy za kółkiem jednego spośród kilkudziesięciu najsłynniejszych modeli Ferrari. Sprawdzamy swoje umiejętności na dokładnie odwzorowanych torach wyścigowych.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ferrari Challenge Trofeo Pirelli Premiera

4lip2008

PS3 NDS

26sie2008

Wii PS2

producent: Eutechnyx wydawca: System 3 Strona oficjalna

Ferrari Challenge jest dość realistyczną grą wyścigową. Produkt ten wydany został między innymi z okazji uczczenia 60-lecia istnienia tytułowego producenta samochodów sportowych. Za przygotowanie Ferrari Challenge odpowiada studio developerskie System 3 (Impossible Mission, PowerPlay Pool), choć do współpracy nad grą zaproszono także ekspertów z firmy Eutechnyx, którzy w przeszłości zasłynęli już dzięki takim tytułom jak Ford Mustang: The Legend Lives, czy Street Racing Syndicate.

Co ciekawe, Ferrari Challenge nie jest pierwszym produktem, koncentrującym się wyłącznie na słynnej włoskiej marce. W przeszłości wydano już między innymi grę Ferrari F355 Challenge, która ukazała się na Dreamcasta oraz PlayStation 2. W przeciwieństwie jednak do tamtej gry wyścigowej, omawiany produkt nie koncentruje się wyłącznie na pojedynczym modelu, dając możliwość przetestowania różnych aut Ferrari. Opisywana ścigałka ukazała się na cztery różne konsole. Poszczególne wersje w dość znacznym stopniu się między sobą różnią.

W omawianej grze pojawia się wiele różnych pojazdów, różniących się między sobą nie tylko wyglądem, ale i osiągami oraz ogólnym zachowaniem na torze. Lista dostępnych aut obejmuje między innymi Ferrari F430, Enzo Ferrari (także w ekstremalnej wersji – Ferrari FXX), czy Ferrari 360 Modena. Zawody rozgrywane są na profesjonalnie przygotowanych trasach, wzorowanych na prawdziwych obiektach wyścigowych. Całość ukazywana jest w pełni trójwymiarowym środowisku. Sam wyścig może być obserwowany z wielu różnych ujęć kamery. Sporym atutem Ferrari Challenge jest także zachowanie poczucia ogromnych prędkości, z którymi przemieszczają się wyścigowe maszyny. Nie zabrakło również innych interesujących efektów wizualnych, między innymi rozmyć ekranu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 156 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,9 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ferrari Challenge Trofeo Pirelli

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Ferrari Challenge Trofeo Pirelli Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PS3
PS2
NDS
Wii