Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Trainz Classics (PC)
OkładkaTrainz Classics (PC)

Trainz Classics PC

Trainz Classics to czwarta już odsłona symulatorów kolei, które tworzone są nieprzerwanie od 2001 roku przez australijską firmę Auran Games. W Classics twórcy postarali się przede wszystkim usprawnić sterowanie grą i uczynili je bardziej intuicyjnym i prostszym.

Symulacje | pociągi

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trainz Classics Premiera PC

9lipca2007

pudełko PL

29listopada2007

producent: N3V Games wydawca: Strategy First wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Trainz Classics to czwarta już odsłona symulatorów kolei, które tworzone są nieprzerwanie od 2001 roku przez australijską firmę Auran Games. W Classics twórcy postarali się przede wszystkim usprawnić sterowanie grą i uczynili je bardziej intuicyjnym i prostszym. Wszystko po to, aby również nowi w temacie gracze mogli dobrze się bawić.

Trainz Classics oferuje nowe linie kolejowe, po których możemy się poruszać. Kilka z nich zostało odwzorowanych na podstawie rzeczywistych odpowiedników (dla przykładu, trasy w Australii, USA, czy Wielkiej Brytanii), ale znalazło się również miejsce dla fikcyjnych linii (np. w Metropolis), gdzie autorzy mogli wykazać się swoją pomysłowością. Trasy tradycyjnie są dłuższe i posiadają bardziej skomplikowaną strukturę niż w poprzednich częściach.

Gra została dużo lepiej zoptymalizowana, aby nie była tak „mocożerna” jak poprzednie części. Przy okazji postarano się, by grafika była jak najbardziej realistyczna. Ulepszono animacje postaci, usprawniono nieco fizykę, dodano nowe detale do otoczenia tras, a widok z kabiny jeszcze bardziej zyskał na atrakcyjności.

Rozbudowano również opcje sieciowe. Gracze mają możliwość ściągać nowe trasy, a także swobodnie wymieniać się elementami gry, które mogą tworzyć w specjalnym edytorze. Oczywiście wspomniany wyżej edytor także poprawiono od czasów poprzednich części i bez wątpienia mamy tu do czynienia z najbardziej rozbudowanym narzędziem tego typu w symulatorach kolejowych wydanych do 2007 roku.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 193 głosów czytelników.

Trainz Classics cena w dniu premiery: 39,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Trainz Classics

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Trainz Classics Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • Windows 98/Me/2000/XP/Vista