Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Trainz Classics (PC)

Trainz Classics PC

Trainz Classics to czwarta już odsłona symulatorów kolei, które tworzone są nieprzerwanie od 2001 roku przez australijską firmę Auran Games. W Classics twórcy postarali się przede wszystkim usprawnić sterowanie grą i uczynili je bardziej intuicyjnym i prostszym.

Symulacje | pociągi

PC Windows
Okładka Trainz Classics (PC)

producent: N3V Games

wydawca: Strategy First

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9lipca2007

29listopada2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trainz Classics to czwarta już odsłona symulatorów kolei, które tworzone są nieprzerwanie od 2001 roku przez australijską firmę Auran Games. W Classics twórcy postarali się przede wszystkim usprawnić sterowanie grą i uczynili je bardziej intuicyjnym i prostszym. Wszystko po to, aby również nowi w temacie gracze mogli dobrze się bawić.

Trainz Classics oferuje nowe linie kolejowe, po których możemy się poruszać. Kilka z nich zostało odwzorowanych na podstawie rzeczywistych odpowiedników (dla przykładu, trasy w Australii, USA, czy Wielkiej Brytanii), ale znalazło się również miejsce dla fikcyjnych linii (np. w Metropolis), gdzie autorzy mogli wykazać się swoją pomysłowością. Trasy tradycyjnie są dłuższe i posiadają bardziej skomplikowaną strukturę niż w poprzednich częściach.

Gra została dużo lepiej zoptymalizowana, aby nie była tak „mocożerna” jak poprzednie części. Przy okazji postarano się, by grafika była jak najbardziej realistyczna. Ulepszono animacje postaci, usprawniono nieco fizykę, dodano nowe detale do otoczenia tras, a widok z kabiny jeszcze bardziej zyskał na atrakcyjności.

Rozbudowano również opcje sieciowe. Gracze mają możliwość ściągać nowe trasy, a także swobodnie wymieniać się elementami gry, które mogą tworzyć w specjalnym edytorze. Oczywiście wspomniany wyżej edytor także poprawiono od czasów poprzednich części i bez wątpienia mamy tu do czynienia z najbardziej rozbudowanym narzędziem tego typu w symulatorach kolejowych wydanych do 2007 roku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 192 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Trainz Classics

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Trainz Classics

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • Windows 98/Me/2000/XP/Vista
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (11 czerwca 2008)

wiadomość11 czerwca 2008

Zestaw Mumbo Jumbo trafia do Steama, Szwajcarzy nabywają prawa do fatałaszków z Age of Conan, nowy Cricket trafi do sklepów, asy galaktyki, zestaw dla małego kolejarza, konkurs Microsoftu, uaktualnienie EVE Online i taniec dla seniorów to dzisiejsze atrakcje „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie.” Zapraszamy do lektury.

Producent serii Trainz bankrutuje

wiadomość14 grudnia 2007

Znana i lubiana przez wszystkich fanów kolejnictwa firma Auran (patrz seria gier Trainz) przechodzi ciężkie chwile. W ciągu ostatnich dni pisaliśmy już m.in. o zwolnieniach w oddziale odpowiedzialnym za Fury - najnowszy projekt Auranu, a dziś niestety musimy donieść o tym, iż firma ogłosiła stan bankructwa.

Zwolnienia w Auran, jednak studio wciąż funkcjonuje
Zwolnienia w Auran, jednak studio wciąż funkcjonuje

wiadomość11 grudnia 2007

Tony Hilliam, prezes zarządu niezależnego, australijskiego studia deweloperskiego Auran, którego najnowszym projektem jest wydana niedawno produkcja z rodzaju MMO, Fury, potwierdził plotki o zwolnieniach w firmie. Zaprzeczył jednocześnie doniesieniom, iż zarówno firma jak i wspomniana gra „zmarły śmiercią naturalną”.