Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Rail Simulator (PC)

Rail Simulator PC

Rail Simulator to realistyczny symulator kolei zrealizowany przez ten sam zespół ludzi, który w 2001 roku zaserwował nam grę Microsoft Train Simulator. Tym razem jednak wydawcą nie jest gigant z Redmond, lecz koncern Electronic Arts.

Symulacje | pociągi

PC Windows
Okładka Rail Simulator (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12października2007

12października2007

pudełko PL

Rail Simulator to realistyczny symulator kolei zrealizowany przez ten sam zespół ludzi, który w 2001 roku zaserwował nam grę Microsoft Train Simulator. Tym razem jednak wydawcą nie jest gigant z Redmond, lecz koncern Electronic Arts. Nie ulega wątpliwości, iż produkt ten skierowany jest głównie do miłośników kolejnictwa, dla których kilkugodzinne obsługiwanie parowozu czy elektrowozu i podziwianie widzianych za oknami krajobrazów jest znakomitą formą spędzania wolnego czasu.

Na potrzeby Rail Simulatora autorzy z dużą pieczołowitością, przy pomocy takich programów jak np. 3D Studio Max, przenieśli do trójwymiarowego świata kilka autentycznych tras kolejowych wraz z ich najbliższym otoczeniem. Jedna z nich zlokalizowana jest w Niemczech (linia z Hagen - Siegen), a kolejne trzy w Wielkiej Brytanii (Oxford - Paddington, New Castle – York oraz Bath - Temple Comb). W grze znajdziemy też szlaki kolejowe rodem z Ameryki Północnej. Szczegółowo odtworzonych zostało również dziesięć rzeczywistych pociągów, w tym osiem rodem ze Starego Kontynentu, a dwa pochodzące z Ameryki Północnej. Zwrócono dużą uwagę na realistycznie zachowanie się urządzeń znajdujących w tych maszynach, czyli na przykład aby ruszyć całym składem wymagane jest wytworzenie w układzie hamulcowym ciśnienia zdolnego całkowicie go zatrzymać. Warto też zaznaczyć, iż kierować pociągiem możemy z zewnątrz lub jego wnętrza.

Jedną z najlepszych cech tej produkcji jest jej duży stopień modyfikowalności. Praktycznie w każdym momencie rozgrywki możemy użyć załączonego edytora i zmienić każdy element znajdujący się na wybranej trasie kolejowej, czy to dodać budynek lub przejazd dla samochodów czy nawet usunąć całe lasy, góry itd. Dzięki tym narzędziom fani Rail Simulatora mogą samodzielnie tworzyć nowe elementy, a nawet całe trasy i importować je do gry, a także dzielić się nimi z innymi miłośnikami tego tytułu poprzez Internet.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 341 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rail Simulator

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Rail Simulator

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • 4.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Zapowiedziano symulator kolejowy RailWorks 3: Train Simulator 2012

wiadomość15 lipca 2011

Mamy dobre wieści dla fanów symulatorów kolejarskich. Firma Railsimulator.com ogłosiła właśnie, że trwają prace nad RailWorks: Train Simulator 2012, czyli kolejną odsłoną najpopularniejszej obecnie serii tego typu.

Rail Simulator 2: RailWorks najlepszym symulatorem kolei?
Rail Simulator 2: RailWorks najlepszym symulatorem kolei?

wiadomość22 kwietnia 2009

Mamy dzisiaj kilka informacji, które ucieszą fanów zabawy w wirtualną kolej. Firmy Electronic Arts oraz Rail Simulator Developments ujawniły kilka nowych szczegółów na temat drugiej odsłony cyklu Rail Simulator, zapowiedzianej pod koniec marca. Produkcja nosząca podtytuł RailWorks trafi do sprzedaży w czerwcu 2009 roku.

Rail Simulator 2 zachwyci miłośników kolejnictwa
Rail Simulator 2 zachwyci miłośników kolejnictwa

wiadomość30 marca 2009

Miłośnicy pociągów są naprawdę nieźle traktowani przez twórców gier. Tytułów nie ma dużo, ale w zasadzie każdy z nich przedstawia sobą jakąś wartość. Tak było z Rail Simulatorem i tak bez wątpienia będzie z jego sequelem.

Rail Simulator: Official Expansion Pack już dostępny
Rail Simulator: Official Expansion Pack już dostępny

wiadomość5 marca 2008

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników kolei. Koncern Electronic Arts zdecydował się na wydanie na terenie Europy pierwszego oficjalnego rozszerzenia do Rail Simulatora. Rail Simulator: Official Expansion Pack powstał dzięki grupce osób z firmy Kuju Entertainment, znanej jako RSDL, i jest aktualnie dostępny w ofercie serwisu JustTrains w cenie 29,95 Euro (około 105 złotych).