Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Rail Simulator (PC)
OkładkaRail Simulator (PC)

Rail Simulator PC

Rail Simulator to realistyczny symulator kolei zrealizowany przez ten sam zespół ludzi, który w 2001 roku zaserwował nam grę Microsoft Train Simulator. Tym razem jednak wydawcą nie jest gigant z Redmond, lecz koncern Electronic Arts.

Symulacje | pociągi

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rail Simulator Premiera PC

12października2007

pudełko PL

12października2007

producent: Kuju Entertainment wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Electronic Arts Polska Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Rail Simulator to realistyczny symulator kolei zrealizowany przez ten sam zespół ludzi, który w 2001 roku zaserwował nam grę Microsoft Train Simulator. Tym razem jednak wydawcą nie jest gigant z Redmond, lecz koncern Electronic Arts. Nie ulega wątpliwości, iż produkt ten skierowany jest głównie do miłośników kolejnictwa, dla których kilkugodzinne obsługiwanie parowozu czy elektrowozu i podziwianie widzianych za oknami krajobrazów jest znakomitą formą spędzania wolnego czasu.

Na potrzeby Rail Simulatora autorzy z dużą pieczołowitością, przy pomocy takich programów jak np. 3D Studio Max, przenieśli do trójwymiarowego świata kilka autentycznych tras kolejowych wraz z ich najbliższym otoczeniem. Jedna z nich zlokalizowana jest w Niemczech (linia z Hagen - Siegen), a kolejne trzy w Wielkiej Brytanii (Oxford - Paddington, New Castle – York oraz Bath - Temple Comb). W grze znajdziemy też szlaki kolejowe rodem z Ameryki Północnej. Szczegółowo odtworzonych zostało również dziesięć rzeczywistych pociągów, w tym osiem rodem ze Starego Kontynentu, a dwa pochodzące z Ameryki Północnej. Zwrócono dużą uwagę na realistycznie zachowanie się urządzeń znajdujących w tych maszynach, czyli na przykład aby ruszyć całym składem wymagane jest wytworzenie w układzie hamulcowym ciśnienia zdolnego całkowicie go zatrzymać. Warto też zaznaczyć, iż kierować pociągiem możemy z zewnątrz lub jego wnętrza.

Jedną z najlepszych cech tej produkcji jest jej duży stopień modyfikowalności. Praktycznie w każdym momencie rozgrywki możemy użyć załączonego edytora i zmienić każdy element znajdujący się na wybranej trasie kolejowej, czy to dodać budynek lub przejazd dla samochodów czy nawet usunąć całe lasy, góry itd. Dzięki tym narzędziom fani Rail Simulatora mogą samodzielnie tworzyć nowe elementy, a nawet całe trasy i importować je do gry, a także dzielić się nimi z innymi miłośnikami tego tytułu poprzez Internet.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 343 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rail Simulator

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Rail Simulator Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • 4.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista