Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Trainz Railway Simulator 2006 (PC)
OkładkaTrainz Railway Simulator 2006 (PC)

Trainz Railroad Simulator 2006 PC

Trainz Railway Simulator 2006

Trainz Railroad Simulator 2006 jest zaawansowaną symulacją kolei, stworzoną przez zespół deweloperski studia Auran. Gracz ma okazję od podstaw zbudować rozległe sieci połączeń kolejowych i własnoręcznie kierować poruszającymi się po nich pociągami.

Symulacje | pociągi

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trainz Railroad Simulator 2006 Premiera PC

23września2005

pudełko PL

9marca2006

producent: N3V Games wydawca: Just Trains wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Trainz Railroad Simulator 2006

Microsoft Train Simulator

Rail Simulator

Trainz

Trainz Railroad Simulator 2006 (alias Trainz Railway Simulator 2006) to najnowsza odsłona niezwykle popularnego cyklu symulatorów kolei, tworzonego przez Auran od 2001 roku. W omawianej tu pozycji odnajdą się nie tylko weterani poprzednich części, ale także nowicjusze, dla których autorzy przygotowali różnorakie tutoriale, pozwalające zapoznać się z zasadami przed rozpoczęciem właściwej zabawy.

W grze, zależnie od upodobań użytkownika, można obserwować jeżdżące kolejki, zarządzać maszynistami, brać udział w bezpośrednim nadzorowaniu pociągów lub kierować nimi oraz zarządzać ich rozkładem jazdy. Co ważne gracz może poruszać się również jako pasażer – wówczas kamera jest umieszczona we wnętrzu wagonów. Same trasy są dłuższe względem poprzednich odsłon cyklu. Jeździmy m.in. po torach amerykańskich, niemieckich, brytyjskich, australijskich, hiszpańskich i kanadyjskich.

Nowy system modelowania fizyki, jak poślizgi kół i wykolejenia wagonów, połączony z przewozem towarów i ludzi oraz różnymi ekstremalnymi sytuacjami z tym związanymi (wypadki itp.), daje entuzjastom możliwość wczucia się w rolę kolejarza. Autorzy zadbali także o realizm podczas tworzenia oprawy wizualnej swojej produkcji, m.in. implementując nowe typy obiektów, które są zawsze renderowane i widoczne na mapie bez względu na to, jak daleko znajduje się od nich gracz (widoczne aż po horyzont, niezależnie od ustawień pola widzenia). Oprócz tego poprawione zostały animacje poszczególnych postaci przebywających na mapie, w tym pasażerów, czy techników dbających o stan taboru i torów.

Znaczniej modyfikacji uległ interfejs, który – wg twórców – w tej odsłonie jest bardziej funkcjonalny i przyjazny dla użytkownika. TRS2006 charakteryzują również takie ulepszone opcje rozgrywki w sieci, jak: iTrainz (pozwala na przesyłanie wiadomości pomiędzy użytkownikami gry), iPortal (umożliwia wysyłanie pociągów z mapy jednego gracza do mapy drugiego gracza, nawet kiedy ten drugi użytkownik jest offline).

Atrakcyjność programu podnosi też serwis Auran Download Station z którego – bez uiszczania jakichkolwiek opłat – można pobierać dodatkowe trasy i lokomotywy (autorzy ciągle udostępniają nowe dodatki). Aby w prosty sposób korzystać z jego zasobów grę wyposażono w ulepszone narzędzie Content Manager Plus, by zaś umożliwiać fanom tworzenie nowych elementów do świata Trainz przygotowano Content Creator Plus.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 5 CD / 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 1109 głosów czytelników.

Trainz Railroad Simulator 2006 cena w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Trainz Railroad Simulator 2006

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Trainz Railroad Simulator 2006 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1GB RAM
  • karta grafiki 128MB
  • 4 GB HDD