Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Trainz Railway Simulator 2006 (PC)

Trainz Railroad Simulator 2006 PC

Trainz Railway Simulator 2006

Trainz Railroad Simulator 2006 jest zaawansowaną symulacją kolei, stworzoną przez zespół deweloperski studia Auran. Gracz ma okazję od podstaw zbudować rozległe sieci połączeń kolejowych i własnoręcznie kierować poruszającymi się po nich pociągami.

Symulacje | pociągi

PC Windows
Okładka Trainz Railway Simulator 2006 (PC)

producent: N3V Games

wydawca: Just Trains

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23września2005

9marca2006

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trainz Railroad Simulator 2006 (alias Trainz Railway Simulator 2006) to najnowsza odsłona niezwykle popularnego cyklu symulatorów kolei, tworzonego przez Auran od 2001 roku. W omawianej tu pozycji odnajdą się nie tylko weterani poprzednich części, ale także nowicjusze, dla których autorzy przygotowali różnorakie tutoriale, pozwalające zapoznać się z zasadami przed rozpoczęciem właściwej zabawy.

W grze, zależnie od upodobań użytkownika, można obserwować jeżdżące kolejki, zarządzać maszynistami, brać udział w bezpośrednim nadzorowaniu pociągów lub kierować nimi oraz zarządzać ich rozkładem jazdy. Co ważne gracz może poruszać się również jako pasażer – wówczas kamera jest umieszczona we wnętrzu wagonów. Same trasy są dłuższe względem poprzednich odsłon cyklu. Jeździmy m.in. po torach amerykańskich, niemieckich, brytyjskich, australijskich, hiszpańskich i kanadyjskich.

Nowy system modelowania fizyki, jak poślizgi kół i wykolejenia wagonów, połączony z przewozem towarów i ludzi oraz różnymi ekstremalnymi sytuacjami z tym związanymi (wypadki itp.), daje entuzjastom możliwość wczucia się w rolę kolejarza. Autorzy zadbali także o realizm podczas tworzenia oprawy wizualnej swojej produkcji, m.in. implementując nowe typy obiektów, które są zawsze renderowane i widoczne na mapie bez względu na to, jak daleko znajduje się od nich gracz (widoczne aż po horyzont, niezależnie od ustawień pola widzenia). Oprócz tego poprawione zostały animacje poszczególnych postaci przebywających na mapie, w tym pasażerów, czy techników dbających o stan taboru i torów.

Znaczniej modyfikacji uległ interfejs, który – wg twórców – w tej odsłonie jest bardziej funkcjonalny i przyjazny dla użytkownika. TRS2006 charakteryzują również takie ulepszone opcje rozgrywki w sieci, jak: iTrainz (pozwala na przesyłanie wiadomości pomiędzy użytkownikami gry), iPortal (umożliwia wysyłanie pociągów z mapy jednego gracza do mapy drugiego gracza, nawet kiedy ten drugi użytkownik jest offline).

Atrakcyjność programu podnosi też serwis Auran Download Station z którego – bez uiszczania jakichkolwiek opłat – można pobierać dodatkowe trasy i lokomotywy (autorzy ciągle udostępniają nowe dodatki). Aby w prosty sposób korzystać z jego zasobów grę wyposażono w ulepszone narzędzie Content Manager Plus, by zaś umożliwiać fanom tworzenie nowych elementów do świata Trainz przygotowano Content Creator Plus.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 5 CD / 1 DVD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 1105 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Gry podobne do Trainz Railroad Simulator 2006

Klasyfikacja PEGI Trainz Railroad Simulator 2006

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Trainz Railroad Simulator 2006

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1GB RAM
  • karta grafiki 128MB
  • 4 GB HDD
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (11 czerwca 2008)

wiadomość11 czerwca 2008

Zestaw Mumbo Jumbo trafia do Steama, Szwajcarzy nabywają prawa do fatałaszków z Age of Conan, nowy Cricket trafi do sklepów, asy galaktyki, zestaw dla małego kolejarza, konkurs Microsoftu, uaktualnienie EVE Online i taniec dla seniorów to dzisiejsze atrakcje „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie.” Zapraszamy do lektury.

Producent serii Trainz bankrutuje

wiadomość14 grudnia 2007

Znana i lubiana przez wszystkich fanów kolejnictwa firma Auran (patrz seria gier Trainz) przechodzi ciężkie chwile. W ciągu ostatnich dni pisaliśmy już m.in. o zwolnieniach w oddziale odpowiedzialnym za Fury - najnowszy projekt Auranu, a dziś niestety musimy donieść o tym, iż firma ogłosiła stan bankructwa.

Zwolnienia w Auran, jednak studio wciąż funkcjonuje
Zwolnienia w Auran, jednak studio wciąż funkcjonuje

wiadomość11 grudnia 2007

Tony Hilliam, prezes zarządu niezależnego, australijskiego studia deweloperskiego Auran, którego najnowszym projektem jest wydana niedawno produkcja z rodzaju MMO, Fury, potwierdził plotki o zwolnieniach w firmie. Zaprzeczył jednocześnie doniesieniom, iż zarówno firma jak i wspomniana gra „zmarły śmiercią naturalną”.

Nadchodzi kolejna część serii Trainz
Nadchodzi kolejna część serii Trainz

wiadomość20 czerwca 2007

Dobra wiadomość dla miłośników symulatorów kolei. Australijski producent Auran Games zapowiada kontynuację popularnej na PC serii Trainz. Gra zatytułowana Trainz Classics będzie czwartą już odsłoną tego cyklu.

Nadciąga Train Driver
Nadciąga Train Driver

wiadomość17 października 2005

Panowie z firmy Just Trains, którzy odpowiedzialni są m.in. za wydanie gry Trainz Railway Simulator 2006, poinformowali o pracach nad pełnoprawną grą "kolejową". Nosi ona tytuł Train Driver i znajduje się już w bardzo zaawansowanym stadium produkcji. Jej developingiem zajmuje się Railwaves a premierę przewidziano na 28 październik tego roku.