Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2011, 11:31

Zapowiedziano symulator kolejowy RailWorks 3: Train Simulator 2012

Mamy dobre wieści dla fanów symulatorów kolejarskich. Firma Railsimulator.com ogłosiła właśnie, że trwają prace nad RailWorks: Train Simulator 2012, czyli kolejną odsłoną najpopularniejszej obecnie serii tego typu.

Symulatory pociągów nigdy nie należały do najpopularniejszych gier na rynku. Istnieje jednak całkiem liczne grono oddanych im wielbicieli, dzięki którym wciąż opłacalne jest produkowanie kolejnych tytułów z tego gatunku. Obecnie wirtualnymi kolejami rządzi seria RailWorks. Już wkrótce powiększy się ona o kolejną odsłonę.

Zapowiedziano symulator kolejowy RailWorks 3: Train Simulator 2012  - ilustracja #1

RailWorks 3: Train Simulator 2012 ma być najbardziej zaawansowaną symulacją pociągu w historii, która wyznaczy również nowe standardy graficzne w swojej kategorii. Autorzy chcą, aby gracz poczuł, że świat po drugiej stronie ekranu jest prawdziwy. Do naszej dyspozycji oddanych zostanie piętnaście pieczołowicie odtworzonych pociągów z różnych okresów historycznych. Zasiądziemy więc ze sterami zarówno maszyn napędzanych parą, jak i tych naszpikowanych nowoczesną elektroniką. Swoje umiejętności maszynisty sprawdzimy na jednej z ośmiu tras, wśród których znajdziemy pięć rzeczywistych i trzy fikcyjne.

Według autorów RailWorks 3: Train Simulator 2012 dostarczy fanom gatunku setek godzin wysokiej jakości zabawy. Jedną z największych atrakcji ma być system kariery, umożliwiający konkurowanie z innymi graczami z całego świata. Natomiast rozbudowane samouczki pozwolą nawet kompletnym żółtodziobom na szybkie zaznajomienie się z podstawami sterowania. Bardziej ambitni fani znajdą ujście swojej kreatywności w rozbudowanym edytorze tras.

Zapowiedziano symulator kolejowy RailWorks 3: Train Simulator 2012  - ilustracja #2

RailWorks 3 trafi na rynek 23 września tego roku i dla posiadaczy części drugiej dostępny będzie jako darmowa aktualizacja. Tak jak w przypadku poprzednich odsłon serii możemy spodziewać się wielu płatnych DLC, wprowadzających nowe pociągi i trasy. Co warte podkreślenia, Train Simulator 2012 będzie kompatybilny z dodatkami wydanymi do części drugiej. Jest to bardzo ważna wiadomość, ponieważ wykupienie wszystkich DLC do RailWorks 2 kosztowałoby dzisiaj ponad tysiąc dolarów, więc perspektywa ich utraty powstrzymałaby większość fanów przed przesiadką na część trzecią.

Zainteresowanych odsyłamy na oficjalną stronę projektu: