Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka RailWorks 3: Train Simulator 2012 (PC)
OkładkaRailWorks 3: Train Simulator 2012 (PC)

Symulator Pociągu 2012: RailWorks 3 PC

RailWorks 3: Train Simulator 2012

Kolejna odsłona cyklu rozbudowanych symulatorów, w których gracz wciela się w rolę maszynisty. Pieczę nad tym tytułem ponownie sprawowało studio Dovetail Games.

Symulacje | pociągi | transport

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Symulator Pociągu 2012: RailWorks 3 Premiera PC

23września2011

pudełko PL

9lutego2012

producent: Dovetail Games/Rail Simulator Developments wydawca: Dovetail Games/Rail Simulator Developments wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Symulator Pociągu 2012: RailWorks 3

Microsoft Train Simulator

Trainz Simulator 2010: Engineers Edition

Rail Simulator

RailWorks 3: Train Simulator 2012 to kolejna odsłona cyklu gier symulacyjnych koncentrujących się na kierowaniu pociągami. Całość ponownie wyprodukowało doświadczone studio Rail Simulator Developments. Co ciekawe, dla posiadaczy części drugiej pozycja ta dostępna jest jako darmowa aktualizacja.

Gra stanowi jedną z najbardziej zaawansowanych symulacji pociągów w historii i wyznacza również nowe standardy graficzne w swojej kategorii. Autorzy chcieli, aby gracz poczuł, że świat po drugiej stronie ekranu jest niemalże prawdziwy. Dlatego starannie odwzorowali wszystkie systemy sterujące i zadbali o pełen realizm jazdy. Do naszej dyspozycji oddanych zostaje piętnaście pieczołowicie odtworzonych pociągów z różnych okresów historycznych. Zasiądziemy więc ze sterami zarówno maszyn napędzanych parą, jak i tych naszpikowanych nowoczesną elektroniką. Swoje umiejętności maszynisty możemy sprawdzić na jednej z ośmiu tras, wśród których znajdziemy pięć rzeczywistych i trzy fikcyjne.

RailWorks 3: Train Simulator 2012 potrafi dostarczyć fanom gatunku setek godzin wysokiej jakości zabawy. Jedną z największych atrakcji jest system kariery, w skład którego wchodzi kilkadziesiąt różnorodnych misji. Autorzy zadbali też o nowicjuszy i wprowadzili rozbudowane samouczki, które pozwolą nawet kompletnym żółtodziobom na szybkie zaznajomienie się z podstawami sterowania.

Bardzo ważnym elementem gry jest rozbudowany edytor, który umożliwia zarówno modyfikowanie istniejących tras, jak i tworzenie od podstaw nowych. Gracz decyduje o elementach takich jak rodzaj terenu i jego ukształtowanie, kształt trasy i jej długość oraz znajdujące się na poboczach elementy wirtualnego świata. Istnieje też oczywiście opcja dzielenia się naszymi kreacjami z innymi fanami. Warto też podkreślić, że Train Simulator 2012 jest w pełni kompatybilny z dodatkami wydanymi do części drugiej. Nie ma więc obaw, że zmarnowane zostaną pieniądze wydane przez nas do tej pory na DLC.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 182 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Symulator Pociągu 2012: RailWorks 3 cena w dniu premiery: 69,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Symulator Pociągu 2012: RailWorks 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Symulator Pociągu 2012: RailWorks 3 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.8 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7