Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 czerwca 2008

Dziennik dewelopera Guitar Hero: On Tour (05/06/08)
Dziennik dewelopera Guitar Hero: On Tour (05/06/08)

Vercetti, 5 czerwca 2008, 22:00

Gdy przed kilkoma miesiącami Guitar Hero: On Tour zostało oficjalnie zapowiedziane, wielu ludzi zapatrywało się sceptycznie na to, jak ich ulubiona, opierająca się na peryferyjnym urządzeniu, gra, może ostatecznie trafić na handhelda. Cóż, nikt nie był nastawiony bardziej sceptycznie od nas, kiedy po raz pierwszy zaczęliśmy o tym mówić na początku 2007 roku. To przerażające - znajdować się w miej

Poradnik: Warhammer 40,000: Dawn of War - SoulStorm

Redakcja GRYOnline.pl, 5 czerwca 2008, 20:24

„Warhammer 40 000 Dawn of War SoulStorm to kolejna część a właściwie samowystarczalny dodatek do popularnej serii RTS, której świat jest odwzorowaniem figurkowej gry bitewnej Warhammer 40 000. SoulStorm daje dostęp do wszystkich wypuszczonych w poprzednich dodatkach ras oraz dodaje dodatkowe zakony: Sióstr Bitwy (Sisters of Battle) i Mrocznych Eldarów (Dark Elders).”

Historia serii FIFA - część II
Historia serii FIFA - część II

Kuba, 5 czerwca 2008, 17:17

W 1993 roku zadebiutowała seria FIFA, a już w wakacje 1994 fani piłki nożnej mogli kupić jej kolejną część, zatytułowaną FIFA Soccer 95. Brylowała wtedy na szesnastobitowej konsoli Genesis. Kilka miesięcy okazało się dla EA Sports zbyt krótkim okresem, by znacząco udoskonaliść perspektywę rzutu izometrycznego. Niemniej zakres zmian i tak był imponujący.

Call of Duty 4 doczekał się w patcha v1.6 wraz z zestawem czterech map

Przemysław Zamęcki, 5 czerwca 2008, 17:12

Aby w dziale newsów pojawiła się informacja dotycząca łatki dla jakiejś gry musi to być co najmniej bardzo dobry produkt. Albo chociaż wywołujący wiele emocji.

Crysis Warhead - znamy pierwsze szczegóły

Vercetti, 5 czerwca 2008, 15:00

Jeszcze w kwietniu Cevat Yerli ze studia Crytek zarzekał się, że jego ekipa kończy z polityką wypuszczania gier wyłącznie na PC, gdyż dominujące na tej platformie piractwo w negatywny sposób wpływa na zyski firmy oraz partnerującego jej koncernu Electronic Arts. Jak się jednak okazało, były to słowa rzucone na wiatr, bowiem przed paroma minutami Crytek potwierdził oficjalnie kolejny, pecetowy excl

Naruto: Clash of Ninja Revolution 2 zapowiedziane
Naruto: Clash of Ninja Revolution 2 zapowiedziane

vampire, 5 czerwca 2008, 14:53

Firma D3Publisher zapowiedziała dziś kolejną grę walki osadzoną w świecie wykreowanym przez Masashiego Kishimoto - Naruto: Clash of Ninja Revolution 2. Jej tworzeniem zajmie się studio TOMY, mające na swoim koncie także inne produkcje o nastoletnim ninji.

Czy klasyki z PS2 będzie można uruchomić na PS3 z 40GB dyskiem?
Czy klasyki z PS2 będzie można uruchomić na PS3 z 40GB dyskiem?

Von Zay, 5 czerwca 2008, 14:08

Ciąg dalszy plotek towarzyszących aktualizacjom firmware dla PlayStation 3. Niedawno informowaliśmy o możliwości zamieszczenia w niej systemu pucharów (xboksowe osiągnięcia) oraz dostępu do XMB z poziomu gier – co rzekomo nadejść ma wraz z czerwcową łatką, natomiast dzisiaj na światło dzienne wyszła sprawa wstecznej kompatybilności modelu zaopatrzonego w 40GB dysk – to jednak w październiku.

Przyszłość gry Age of Conan: Hyborian Adventures. Pierwsze przecieki na temat opłat na polskich serwerach

Przemysław Zamęcki, 5 czerwca 2008, 13:54

Age of Conan: Hyborian Adventures podbił w trakcie premiery amerykańskie i europejskie listy przebojów, jednakże jak na tak młodą grę MMORPG przystało, nie wszystko jeszcze działa w niej tak, jak powinno. W związku z planowanym rozwojem świata Hyborii nadzorujący ten projekt Gaute Godager z Funcomu wystosował list, w którym zawarte zostały zmiany, jakich możemy spodziewać się w najbliższym czasie.

Lista gier, które odniosły największy komercyjny sukces w tym stuleciu

vampire, 5 czerwca 2008, 13:35

Ostatnio pisaliśmy o ogromnym sukcesie Call of Duty 4: Modern Warfare, która sprzedała się w 10 milionach egzemplarzy. Niestety zabrakło jej nieco do trafienia na opublikowaną w serwisie VideogamesBlogger listę najlepiej sprzedających się gier, wydanych od 2000 roku.

Itagaki opuszcza Team Ninja, firma pracuje nad kolejnymi projektami

Vercetti, 5 czerwca 2008, 13:08

We wtorek informowaliśmy Was, że Tomonobu Itagaki, programista grupy Team Ninja, opuszcza firmę, gdyż nie doszedł do porozumienia finansowego z wydawcą jej produktów, spółką Tecmo. Zarzewiem konfliktu były zaległe premie, które projektant miał rzekomo otrzymać za swoją pracę, a których nie przewidzieli w budżecie jego szefowie.

Nie będzie Command & Conquer: Red Alert 3 na PS3
Nie będzie Command & Conquer: Red Alert 3 na PS3

vampire, 5 czerwca 2008, 12:00

Wygląda na to, że posiadacze PlayStation 3 nie będą mieli jednak możliwości zagrania w nadchodzącego RTS-a szykowanego przez EA Games - Command & Conquer: Red Alert 3. Już wcześniej wskazywać mogła na to ostatnia prezentacja gry, w której jej producent wykonawczy, Chris Corey, wspominał tylko o wersjach dla X360 oraz PC.

Turbine Entertainment bogatsze o 40 mln USD, nowy projekt w planach

Vercetti, 5 czerwca 2008, 10:58

Znane z serii MMO Asheron’s Call oraz The Lord of the Rings Online studio Turbine Entertainment zostało zasilone kwotą 40 mln dolarów. Pieniądze przeznaczone na kolejne przedsięwzięcia firma pozyskała od największej na świecie kompanii medialnej Time Warner oraz grupy inwestycyjnej GGV Capital.

Najlepiej sprzedające się gry w Japonii (26 maja - 1 czerwca)

Przemysław Zamęcki, 5 czerwca 2008, 10:49

Przed Wami najnowsze notowanie japońskiej listy najlepiej sprzedających się gier w tygodniu pomiędzy 26 maja a 1 czerwca. Ranking stworzony został dzięki monitoringowi przeprowadzanemu przez organizację Media Create, zajmującą się badaniem i analizą rynku w Japonii.

Konkurs na najlepszą mapę do Unreal Tournament 3
Konkurs na najlepszą mapę do Unreal Tournament 3

vampire, 5 czerwca 2008, 10:31

3D Buzz, serwis poświęcony tutorialom do znanych aplikacji umożliwiających tworzenie trójwymiarowej grafiki, ogłosił konkurs na najlepszą deathmatchową mapę przeznaczoną do Unreal Tournament 3. Dzieła trójki najlepszych uczestników zostaną ocenione przez projektanta poziomów firmy Epic, Cliffa Bleszinskiego, oraz zespół 3D Buzz. Poza tym otrzymają oni również cenne nagrody rzeczowe.

Dark Void bez trybu multiplayer
Dark Void bez trybu multiplayer

Vercetti, 5 czerwca 2008, 10:15

Tworzona przez debiutujące studio Airtight Games gra Dark Void będzie oferować wyłącznie rozgrywkę w trybie singleplayer – donosi serwis Joystiq. Informacja, która zasmuciła w szczególności odbiorców nastawionych na opcję multi, została ujawniona podczas imprezy Captivate 08, zorganizowanej ostatnio przez wydawcę tytułu, firmę Capcom.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (5 czerwca 2008)

Jiker, 5 czerwca 2008, 10:00

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: nowa Castlevania na horyzoncie, Tenchu 4 wyłącznie na Wii, Sony o reklamach w grach na PlayStation 3, nowe informacje o filmach opartych na Street Fighterze oraz Prince of Persia, wystartowała Akademia GT 5 Prologue, Electronic Arts potwierdza przejęcie Rupture. Życzymy miłej lektury.

Hideo Kojima otrzymał dwa wpisy w Księdze Rekordów Guinnessa
Hideo Kojima otrzymał dwa wpisy w Księdze Rekordów Guinnessa

vampire, 5 czerwca 2008, 09:35

Niedawno pisaliśmy o docenieniu przez organizację Guinnessa Sida Meiera, zaś na początku tego tygodnia do jej Księgi Rekordów trafił drugi legendarny twórca gier - Hideo Kojima. W dodatku otrzymał aż dwa wpisy, związane z jego flagową serią. Pierwszy z nich dotyczy Metal Gear, drugi zaś Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty.

Microsoft wyjaśnia kontrowersje wokół usługi Xbox Live Arcade

Przemysław Zamęcki, 5 czerwca 2008, 09:03

Microsoft podejmując dość kontrowersyjną decyzję dotyczącą uzależnienia bytu oferowanych w usłudze Xbox Live Arcade tytułów od średniej ich ocen w serwisie Metacritic i procentowego stosunku liczby pobrań wersji trial do zakupu całej gry wywołał wśród fanów istną burzę. Teraz pora się ze wszystkiego wytłumaczyć.

Japońska premiera Afriki jeszcze w te wakacje
Japońska premiera Afriki jeszcze w te wakacje

Vercetti, 5 czerwca 2008, 08:59

Podczasy gdy w Europie najprawdopodobniej nie doczekamy się premiery tajemniczej Afriki, do japońskiej premiery produktu pozostały niespełna trzy miesiące. W najnowszym wydaniu magazynu Famitsu pojawiła się informacja, że projekt zespołu Rhino Studios trafi do Kraju Kwitnącej Wiśni 28 sierpnia 2008.

Sony anuluje prace nad Eight Days i The Getaway

Przemysław Zamęcki, 5 czerwca 2008, 08:19

Sony Computer Entertainment Europe poinformowało o anulowaniu dwóch projektów, w których posiadacze PlayStation 3 pokładali spore nadzieje. Chodzi tutaj mianowicie o gry Eight Days i The Getaway.

Crysis Warhead oficjalnie ujawniony
Crysis Warhead oficjalnie ujawniony

Przemysław Zamęcki, 5 czerwca 2008, 07:22

Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że firma Crytek zrezygnowała z publikowania kolejnych łatek do gry Crysis. Wtedy wiadomość ta, z punktu widzenia gracza, wydawała się dosyć niezrozumiała, ale jak się okazuje, Niemcy po prostu myślami są już przy sequelu.