Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWii
Okładka Punch-Out!! (Wii)
OkładkaPunch-Out!! (Wii)

Punch-Out!! Wii

Kontynuacja gry bokserskiej znanej z konsol NES i SNES. Wcielamy się w młodzieńca, który pragnie zostać mistrzem na ringu i musi zmierzyć się z zabawnymi przeciwnikami.

Sportowe | boks | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Punch-Out!! Premiera Wii

18maja2009

producent: Next Level Games wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Punch-Out!! to kontynuacja znanej serii gier bokserskich, rozpoczętej już w latach 80-tych XX wieku. Pierwsza odsłona Punch-Out! pojawiła się w 1984 roku w salonach gier. W kolejnych latach wydano edycje na konsole NES (Punch-Out!, 1987) oraz SNES (Super Punch-Out!, 1994). Za stworzenie wersji na Wii odpowiada firma Next Level Games. Studio opracowało między innymi takie tytuły jak: Ticket to Ride (Xbox 360), Mario Strikers Charged Football (Wii).

Gra jest rozwinięciem poprzednich części serii. Ponownie wcielamy się w ambitnego młodzieńca zwanego Little Mac. Bohater ma zamiar zostać wielkim bokserem. Żeby tego dokonać musi oczywiście pokonać szereg nieco zwariowanych przeciwników, by na samym końcu zmierzyć się z aktualnym, bardzo silnym mistrzem. Oprócz Little Maca podczas zabawy spotykamy się z takimi postaciami jak Glass Joe (niezwykle słaby francuski bokser), King Hippo (pochodzący z tropikalnej wyspy Hippo), Von Kaiser oraz Doc Louis (trener). W dość znacznym stopniu rozbudowano całą historię i tło fabularne.

Autorzy przygotowali dwa tryby sterowania. Pierwszy z nich nawiązuje do starszych, klasycznych części gry znanych z konsol NES i SNES, a drugi wykorzystuje możliwości kontrolerów Wii Remote oraz Nunchuk (w podobny sposób jak w przypadku Super Smash Bros. Brawl.). W drugim przypadku wspominane urządzenia odpowiadają za lewą i prawą pięść Little Maca, a ciosy wyprowadzamy wykonując odpowiednie ruchy rękoma. Dwa sposoby kontrolowania bohaterem urozmaicają zabawę i oferują fanom zupełnie nowe wrażenia.

Bokser może zadawać kilka rodzajów ciosów (z lewej lub prawej strony) oraz unikać ataków przeciwników (wychylając się odpowiednio) lub blokować je. Specjalnym dodatkiem są tak zwane Star Punches, czyli pojedyncze uderzenia zadające więcej obrażeń. Możemy je wykonywać tylko po odpowiednim naładowaniu „mocy” bohatera. Tytuł charakteryzuje się też koniecznością wykonywania ruchów i uderzeń w bardzo precyzyjny sposób.

Gra została opracowana przy wykorzystaniu technologii cel-shading, dzięki czemu zarówno tła jak i postacie wyglądają bardzo komiksowo. Tytuł jest utrzymany w żartobliwym tonie i stylistyce, więc poszczególni bohaterzy oraz animacje ciosów są niezwykle zabawne.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Punch-Out!!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.