Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360NDSWii
Okładka Don King Presents: Prizefighter (X360)
OkładkaDon King Presents: Prizefighter (X360)

Don King Presents: Prizefighter

Don King Boxing

Gra o tematyce sportowej, firmowana nazwiskiem słynnego promotora boksu zawodowego. Produkt ten wyróżnia się ciekawie zrealizowaną karierą, przygotowaną w formie kroniki dokumentalnej.

Sportowe | boks

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Don King Presents: Prizefighter Premiera

10cze2008

X360

27mar2009

NDS

31mar2009

Wii

producent: Venom Games wydawca: 2K Sports wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Don King Presents: Prizefighter

Fight Night Champion

Fight Night Round 4

Fight Night Round 3

Don King Presents: Prizefighter to gra sportowa, podejmująca tematykę boksu. Produkt ten firmowany jest nazwiskiem jednego z najbardziej kontrowersyjnych promotorów boksu zawodowego. Za przygotowanie gry odpowiedzialne jest brytyjskie studio developerskie o nazwie Venom Games. Co ciekawe, nie jest to pierwszy produkt z tego gatunku opracowany przez tę firmę. Studio to w przeszłości zaoferowało już bowiem grę Rocky: Legends (PS2, Xbox).

Kluczowy punkt opisywanej produkcji stanowi wyjątkowo rozbudowana kariera. Tryb ten opracowany został w formie dokumentalnej kroniki. Duży nacisk położono tu na ciekawie zrealizowaną narrację w wykonaniu Donalda „Dona” Kinga i innych sław świata boksu. Jeśli zaś chodzi o sam przebieg kariery, przejmujemy kontrolę nad stworzonym przez siebie zawodnikiem, towarzysząc mu w zdobywaniu kolejnych osiągnięć. Musimy nie tylko wykazać się w walce, ale również rozsądnie rozdzielić czas spędzony na szkoleniu umiejętności czy przypodobać się publice, tak aby zyskać na sławie. Wiele istotnych decyzji podejmujemy także poza ringiem, dbając o utrzymanie dobrych stosunków z przyjaciółmi.

Oprócz kariery możemy zdecydować się na kilka klasycznych trybów zabawy – pojedyncza walka, czy trening w formie mini-gier. Sterowanie postacią boksera odbywa się w realistyczny sposób, ciosy wyprowadzamy stosując około 30 możliwych kombinacji. Zwycięstwo nie przychodzi z łatwością. Wymagane jest nie tylko prawidłowe rozwijanie swojej postaci, ale również dostosowanie taktyki do przydzielonego oponenta.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 287 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Don King Presents: Prizefighter

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Don King Boxing Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
X360
Wii
NDS