Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweNDS
Okładka Super Dodgeball Brawlers (NDS)
OkładkaSuper Dodgeball Brawlers (NDS)

Super Dodgeball Brawlers NDS

Dość brutalna gra sportowa, nawiązująca do tzw. zbijaka. Zajmujemy się eliminowaniem członków przeciwnej drużyny, wykorzystując do tego celu głównie piłki.

Sportowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Dodgeball Brawlers Premiera NDS

1maja2008

producent: Arc System Works wydawca: Aksys Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Super Dodgeball Brawlers

Don King Boxing

Animal Boxing

Showtime Championship Boxing

Super Dodgeball Brawlers to stosunkowo brutalna gra sportowa, podejmująca tematykę tytułowej dyscypliny, w Polsce znanej pod nazwą zbijak. Zasady rozgrywki są stosunkowo proste. Do walki przystępują dwie drużyny, przy czym każda z nich składa się z sześciu osób. Naszym zadaniem jest wyeliminowanie członków przeciwnej ekipy, używając do tego celu przede wszystkim różnego rodzaju piłek. Zwycięża ta z ekip, która zdoła wyeliminować wszystkich przeciwników. Super Dodgeball Brawlers jest pełnoprawną kontrynuacją wydanej w 1989 roku na konsolę NES gry Super Dodge Ball. Oznacza to zastosowanie wielu zbliżonych rozwiązań, dotyczących sterowania czy sposobu ukazania pola działania. Opisywany produkt przygotowano wyłącznie z myślą o właścicielach konsoli Nintendo DS.

Jedna z poważniejszych innowacji dotyczy zawarcia opcji bezpośredniego atakowania członków przeciwnej drużyny, nawet wtedy gdy nie jest się w posiadaniu piłki. Dokonano tu podziału na walkę wręcz oraz wykorzystanie różnorakich typów broni białej. Jeśli zaś chodzi o akcje z wykorzystaniem piłki, udostępnionych zostało około stu różnych ataków specjalnych, między innymi Cactus Attack, Panda Shot, czy Spear. Niektóre akcje zarezerwowane są dla ściśle określonych drużyn. Gracz musi też dostosowywać taktykę działania do panujących aktualnie warunków.

Kolejną nowością jest dodanie systemu o nazwie Super Gauge. Po naładowaniu widocznego na ekranie paska możemy aktywować ten specjalny tryb. Powoduje to wzmocnienie jednego z członków drużyny, dzięki czemu może on błyskawicznie wyeliminować wybranego przeciwnika, czy wykonać szczególnie silne uderzenie z użyciem piłki. Tego typu akcje pozwalają na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę.

Do naszej dyspozycji oddanych zostało kilka różnych trybów zabawy. Możemy przystąpić do pojedynczych zawodów lub bardziej złożonych turniejów. W grze zawarto także opcję tworzenia własnych zawodników oraz drużyn, tak aby móc następnie wystawić ich do wybranych przez siebie rozgrywek. Super Dodgeball Brawlers zawiera również pełnoprawny multiplayer. W brutalnych zmaganiach może uczestniczyć nawet ośmiu graczy.

Oprawa wizualna gry bazuje na wspomnianej już wersji z konsoli NES. Wydarzenia obserwujemy więc z boku, znajdując się w dwuwymiarowym środowisku. Zawody mogą być toczone w wielu różnych typach lokacji, lecz nie ma to zazwyczaj dużego wpływu na przebieg zabawy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-8  

Klasyfikacja PEGI Super Dodgeball Brawlers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.