Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS2
Okładka Romance of the Three Kingdoms XI (PC)

Romance of the Three Kingdoms XI

Romance of the Three Kingdoms XI to wyprodukowana przez studio deweloperskie Koei strategia turowa, będąca jedenastą odsłoną serii rozwijanej od lat 80. ubiegłego stulecia. Fabuła gry bazuje na motywach XIV-wiecznej powieści "Dzieje trzech królestw".

Strategiczne | turowe | starożytność | strategiczne wojenne | Chiny | historyczne | Opowieści o Trzech Królestwach

Okładka Romance of the Three Kingdoms XI (PC)

producent: Koei Tecmo

wydawca: Koei Tecmo

Strona oficjalna

data premiery gry:

6lut2007

PS2

5wrz2008

PC

Romance of the Three Kingdoms XI to dalekowschodnia gra strategiczna, toczona w systemie turowym i należąca do bestsellerowej serii, rozwijanej od lat osiemdziesiątych XX wieku. "Jedenastka", podobnie jak jej poprzedniczki, bazuje na historycznych wydarzeniach, opisanych w czternastowiecznej powieści pt. Dzieje trzech królestw. Gracz bierze więc udział w strategicznej rywalizacji trzech państw, czyli Wei, Shu i Wu. Wirtualna akcja została podzielona na dziesięć scenariuszy głównych i osiemnaście dodatkowych. Ponadto po raz pierwszy w historii serii można dokonać wyboru między angielskim i chińskim dubbingiem.

Zaimplementowany przez developerów tryb tworzenia własnego dowódcy pozwala nam na wybór unikalnych atrybutów postaci. Do tego dochodzi jeszcze ponad sto specjalnych umiejętności w rodzaju sprowadzania przeciwników w pułapkę czy przywoływania „boskiego ognia”. Całości dopełnia charakterystyczna grafika trójwymiarowa, inspirowana tradycyjnym malarstwem chińskim, a także nastrojowa ścieżka muzyczna autorstwa kompozytora nazwiskiem Yoshihiro Ike.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Gry podobne do Romance of the Three Kingdoms XI

Klasyfikacja PEGI Romance of the Three Kingdoms XI

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Romance of the Three Kingdoms XI

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.7 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 64 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (10 września 2008)

wiadomość10 września 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: romansujemy z trzema królestwami, kupujemy przez sieć gry na PSP, śpiewamy i wygłupiamy się przed kamerką EyeToy, instalujemy Bioshocka w wersji PS3, gramy w demo Nikopola, liczymy straty Electronic Arts. Zapraszamy do lektury.

Premiera Romance of the Three Kingdoms XI na PC w lipcu
Premiera Romance of the Three Kingdoms XI na PC w lipcu

wiadomość24 kwietnia 2008

Firma Koei będąca zarówno producentem jak i wydawcą gier z serii Romance of the Three Kingdoms zapowiedziała, iż jedenasta odsłona tego cyklu w wersji dla PC trafi na sklepowe półki również w Stanach Zjednoczonych. Premiera zapowiedziana został na trafić 29 lipca bieżącego roku. Podobnie jak poprzednie części również ta odsłona bazuje na czternastowiecznej historycznej powieści o tym samym tytule.

Romance of the Three Kingdoms XI także poza Japonią
Romance of the Three Kingdoms XI także poza Japonią

wiadomość6 grudnia 2006

Pięć części obszernej serii Romance of the Three Kingdoms wydano dotychczas na platformie PlayStation 2. Najnowszą odsłonę oznaczono numerem jedenaście i wypuszczono na rynek japoński pod koniec września bieżącego roku. Teraz firma Koei zapowiedziała, że przygotowuje się do wprowadzenia tego produktu do krajów zachodnich.

PS2
PC